بی شک مقام امریکا از بین رفتنی است
توسط : jadval

بی شک مقام امریکا از بین رفتنی است

13 آبان یکی از روزهای خدا است. شاید خیلی‌ها که دارند این پست را می‌خوانند نمی‌دانند در این روز سه حماسه بزرگ تاریخ به ثبت رسیده، سه حماسه که به فواصل زمانی مختلف دقیقن در روز 13 آبان به وقوع پیوسته است: 

۱) تبعید امام خمینی به تركیه، ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳. صدها كماندو به همراه مزدوران ساواک به منزل امام در قم حمله‌ور شدند، ایشان را دستگیر و به تهران منتقل كردند و سپس با یک هواپیمای نظامی ایشان را به تركیه تبعید نمودند. كاپیتولاسیون یا حق قضاوت كنسولی، حقی است كه به اتباع بیگانه داده میی‌شود و آن‌ها را از شمول قوانین کشور مصون و مستثنی می‌کند. درواقع در صورت ارتكاب جرم در خاک كشور، دولت میزبان حق محاكمه آن مجرم را ندارد.
هنوز بیش از سه دهه از لغو کاپیتولاسیون نمی‌گذشت كه محمدرضا شاه پهلوی احیاگر مجدد آن شد. كابینه اسدالله علم در ۱۳ مهر 1342، به دستور شاه، پیشنهاد آمریكا مبنی بر اعطای مصونیت قضایی به اتباع آمریكایی را به صورت یک لایحه قانونی در هیات دولت تصویب كرد. چندی بعد این خبر به حضرت امام رسید و ایشان را به خروش واداشت به طوریكه در ۴ آبان 13۴3 ایشان طی نطقی تاریخی به رسوایی این اقدام ننگین پرداختند.

جوانهای ما مرد شهامت و شهادت هستند

2) کشتار دانش‌آموزان توسط گارد سلطنتی جاویدان، ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷. در این روز، رژیم پهلوی با سركوب تظاهرات دانش آموزان معترض در جلوی دانشگاه تهران، ۵6 تن را شهید و صدها نفر را مجروح كرد. صبح روز 13 آبان 1357، دانش‌آموزان در حالی كه مدارس را تعطیل كرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حركت كردند تا صدای اعتراض خود را به گوش کاخ‌نشینان برسانند. این جوانان پر شور و خداجو گروه گروه داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع كردند.
ساعت یازده صبح، ماموران‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان جمعیت خروشان پرتاب كردند. اما اجتماع كنندگان در حالیكه به سختی نفس می‌كشیدند، صدای خود را رساتر كرده و با فریاد الله‌اكبر، لرزه بر اندام ماموران مسلح شاه افكندند. در این هنگام گارد جاویدان که زیر نظر مستقیم شاه فرماندهی می‌شد تیراندازی به سمت دانش‌آموزان بی‌گناه را آغاز کرد که دانش‌آموزان مبازر یکی پس از دیگری در خون غلتیدند و جان بر سر پیمان با پیر خود گذاشتند.

3) تسخیر سفارت امریکا در تهران، ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸. دانشجویان مسلمان پیرو خط امام با هدف وادار كردن آمریكا به استرداد شاه و اموال ملت طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریكا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریكایی‌ها، لانه جاسوسی آمریکا را به مدت 444 روز به تصرف كامل خود درآوردند. دانشجویان از دانشگاه‌های تهران، پلی‌تكنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و ... گردهم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریكا، از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریكایی‌ها، سفارت را به تصرف كامل درآوردند.
در هنگام تسخیر سفارت، آمریكایی‌ها، به سرعت مشغول نابود كردن بسیاری از اسناد دخالت‌ها و تجاوزارت و غارت‌های خود شدند به محض انتشار این خبر، مردم بسیاری با خشم و انزجار مقابل لانه جاسوسی تجمع كرده و از حركت دانشجویان حمایت نمودند. امام خمینی نیز در پیامی این حركت را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند.
از ری‌اکشن‌های تسخیر سفارت امریکا در تهران، حمله نظامی امریکا به ایران در ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹ كه به شكست مفتضحانه آنها در صحرای طبس انجامید و قطع كامل روابط سیاسی تهران و واشنگتن در 20 مهر 13۵9 كه هیچ ‌كدام تاكنون در عزم ملت ایران برای مقابله با ظلم و بی‌عدالتی جهانی و منشا اصلی آن در جهان یعنی استكبار جهانی و آمریكا خللی وارد نكرده است.

سلام خدا بر مجاهدان راه حق. آبان یکی از سرخ‌ترین ماه‌ها است. 11 آبان 1342 تیرباران طیب حاج‌رضایی و برادرش اسماعیل به جرم دفاع از امام خمینی. ۱۳ آبان سال ۱۳۴۲ تبعید امام خمینی به تركیه به جرم افشاگری درباره کاپیتالیسیون، ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ کشته شدن ۵۶ نفر دانش‌آموز توسط گارد جاویدان در مقابل سر در اصلی دانشگاه تهران. ۱۰ آبان سال 13۵8شهادت آیت‌الله قاضی طباطبایی توسط منافقین کوردل. 13 آبان سال 13۵8 تسخیر لانه جاسوسی، سفارت امریکا در تهران. 8 آبان سال 13۵9شهادت دانش‌آموز بسیجی محمدحسین فهمیده. 12 آبان سال 13۵9شهادت شهید تندگویان وزیر نفت توسط مزدوران بعثی عراق.
سلام خدا برشهیدان. در روز 13 آبان سال 13۵7 خون گرم ۵6 دانش‌آموز مبارز که توسط گارد جاویدان در مقابل سر در اصلی دانشگاه تهران بر زمین ریخته شد گواه تاریخ است تا ادامه دهنده راه آن سه قطره خون اهورایی باشند که در روز 16 آذر 1332 صحن سرسرای دانشکده فنی را به نشانه مبارزه با امپریالیسم خونین کردند. از آذر ۳۲ تا آبان ۵۷ آنها با خون خود پیروزی نهضتی را بیمه نمودند که در 22 بهمن 13۵7 در تاریخ به ثبت رسید. فمینیست‌ها و حقوق‌بشری‌ها خوابش را ببینند که این انقلاب که با خون پاک‌ترین فرزندان این آب و خاک آبیاری شده توسط آنها از بین برود.

يکشنبه 13/8/1386 - 8:21
پسندیدم 0
UserName