اولین کارت ویزیت رایانه ای تولید شد
توسط : mgoo68
یک شرکت آمریکایی اولین کارت ویزیت فعل و انفعالی رایانه ای را تولید کرده که محتوی نام، آدرس و دیگر اطلاعات مورد نیاز است.

شرکت Dallas Ceo Iq به تازگی اولین کارت ویزیت فعل و انفعالی را با عنوان rCard وارد بازار کرده است. این کارت ویزیت که در حدود 40 دلار قیمت دارد، در ابعاد یک کارت اعتباری (9/88 در 8/50 در 3/4 میلیمتر) است.

این کارت دارای یک گیگابایت حافظه فلاش و پورت Usb است که کارت را به رایانه وصل می کند و می تواند فیلم، عکس، تصاویر گرافیکی و متن را از رایانه روی کارت بارگذاری کند و سپس این اطلاعات را روی نمایشگر رنگی "ال سی دی" 2 اینچی روی کارت ویزیت نمایش دهد.

این ویژگی به کاربر کمک می کند که در کوتاهترین زمان عکس خود را روی کارت ویزیت نشان دهد.

همچنین مصرف کنندگان این محصول بویژه خبرنگاران می توانند با ارائه این کارت کاتالوگی از سابقه و فعالیت های خود را آماده دراختیار داشته باشند.

براساس گزارش وب نیوز، rCard به مدت 2 ساعت شارژ می ماند و برای شارژ باتری های آن کافی است که پورت "یو اس بی" را به رایانه وصل کرد.

به گفته تولید کننده این محصول، rCard می تواند همچنین کاربردهای مهم دیگری هم داشته باشد که از آن جمله می توان به استفاده آن به عنوان یک کارت اعتباری و یا کارت هویت الکترونیکی اشاره کرد.

همچنین این کارت می تواند اطلاعات حساس و مهم مثل گروه خون، آلرژی ها و یا بیماری های مزمن مصرف کننده را در خود ذخیره کند. این اطلاعات می تواند در مواردی مثل تصادفات رانندگی مفید باشد.

این کارت ویزیت به خاطر یک نوار مغناطیسی گزینه ای می تواند به عنوان کارت پرداخت ورودی باشگاه ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

شنبه 12/8/1386 - 12:55
پسندیدم 0
UserName