کاربران آمریکایی برای خواندن ایمیل های تبلیغاتی پول می گیرند!
توسط : mgoo68
اولین سرویس آنلاینی که هزینه ایمیل های تبلیغاتی را که کاربران می خوانند به آنها پرداخت می کند در آمریکا راه اندازی شد.

به نظر می رسد پرداخت پول برای خواندن ایمیل های تبلیغاتی رویای هر کاربر اینترنت باشد که تاکنون هرگز به واقعیت تبدیل نشده بود. اما اکنون شرکت Boxbe با هدف افزایش بازاریابی و تبلیغات آنلاین، سرویسی را راه اندازی کرده است که به کاربرانی که ایمیل های تبلیغاتی را دریافت کرده و آنها را می خوانند پول پرداخت می کند.

همچنین این سرویس می تواند بین شرکت ها و مصرف کنندگان توافقنامه هایی را به امضا برساند که براساس آنها کاربران تنها ایمیل های تبلیغاتی شرکت های مورد نظر خود را بخوانند و ایمیل های ناخواسته ای را که احتمال ویروسی بودن آنها وجود دارد حذف کنند.

این اقدام درپی افزایش پدیده ارسال هرزنامه به صندوق پست الکترونیک کاربران شبکه انجام شده است. درحقیقت با افزایش پدیده هرزنامه، بسیاری از کاربران ایمیل های تبلیغاتی غیرهرزنامه را هم باز نمی کنند و بدون خواندن این ایمیل ها آنها را حذف می کنند.

این اقدام که می تواند موجب کاهش رشد تبلیغات آنلاین شود، دلیل اصلی راه اندازی این سرویس پرداخت پول به ایمیل های تبلیغاتی خوانده شده، است.

براساس گزارش وب نیوز، مکانیزم این سرویس بسیار ساده است، بطوریکه کاربران با ارائه اطلاعات شخصی خود مثل سن، شغل، درآمد سالانه و ... به سایت Boxbe می توانند تبدیل به یکی از مشتریان تبلیغات از راه ایمیل شوند.

این کاربران با خواندن هر ایمیل تبلیغاتی به طور متوسط 25 سنت دلار دریافت می کنند و این رقم در یکسال می تواند به 400 دلار برسد.

بنابراین گزارش، تنها درآمریکا شرکت های تولیدکننده بیش از 40 میلیارد دلار بطور سالانه برای حق بازاریابی به شرکت های تبلیغاتی پرداخت می کنند که بسیاری از این تبلیغات هرگز از سوی مشتریان دیده نمی شود. به اعتقاد این شرکت ها، پرداخت پول به مصرف کنندگان برای خواندن ایمیل های تبلیغاتی می تواند تا حد چشمگیری هزینه های بازاریابی را با جلب مشتری جبران کند.

شنبه 12/8/1386 - 3:11
پسندیدم 0
UserName