تکنیک جدید شکستن رمزعبور رایانه ها ارائه شد
توسط : mgoo68
یک شرکت روسی تکنیکی را ارائه کرده است که با استفاده از قدرت کارت های گرافیک می تواند رمز ورود رایانه ها را بشکند.

شرکت روسی "الکام سافت" که مقر آن در مسکو است در آمریکا حق انحصاری تکنیک شکستن رمزعبور رایانه ها را با استفاده از کارت های گرافیکی GPU به ثبت رساند.

به این ترتیب با استفاده از سکوهای جریان محاسباتی، مدرن ترین کارت های تصویری نه تنها برای فعالیت های گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرند، بلکه می توانند از این پس به عنوان نوعی ابر رایانه که توانایی شکستن رمز ورود را دارد، به کار روند.

براساس گزارش نیوساینتیست، شرکت "الکام سافت" در آزمایشات خود نشان داد که کارت گرافیک GeForce 8800 Ultra که درحدود 800 دلار قیمت دارد، می تواند سرعت قفل شکن رمزورود را 25 برابر افزایش دهد.

در این خصوص ولادیمر کاتالوف، مدیر اجرایی این شرکت روسی توضیح داد که با به کارگیری از روش "استفاده ناشیانه از رایانه" (brute force technique)، شکستن فقل رمزعبور همانطور که در "دخول به سیستم" (log-on) ویندوز ویستا استفاده می شود، ماه ها بطول می انجامد. اما با استفاده از GPU با قیمت درحدود 150 دلار که قدرت آن کمی پایین تر GeForce 8800 است، می توان زمان شکستن قفل را به سه و حداکثر پنج روز کاهش داد.

برای رمز عبورهای با پیچیدگی کمتر مثل آنهایی که امروز در بسیاری از سیستم های رایانه ای استفاده می شود، با این روش حتی می توان این قفل را در چند دقیقه شکست.

شنبه 12/8/1386 - 3:10
پسندیدم 0
UserName