تولید جوهر چاپگری که پس از 24 ساعت محو می شود !
توسط : mgoo68
شرکت زیراکس نمونه آزمایشی نوعی جوهر مخصوص قابل استفاده در چاپگر جدید خود را ارائه کرده است که با استفاده از نوعی کاغذ مخصوص متن را به روشی چاپ می کند که نوشته ها پس از 24 ساعت به طور خود به خود پاک می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، زیراکس در این نوع جدید کاغذ و جوهر که در نمونه آزمایشی ماشین چاپگر جدید این شرکت استفاده می شود، این امکان را فراهم کرده است که نوشته ها پس از 24 ساعت خود به خود پاک شوند و کاغذها تا 30 دفعه قابل استفاده باشند.

فرایند پاک شدن متن روی صفحه بلافاصله پس از چاپ آغاز می شود و در فاصله یکروز تمام متن از روی صفحه محو می شود.

درحقیقت جوهری که محو می شود از مولکول های حساس به اشعه فرابنفش حاضر در طیف نور خورشید ساخته شده اند.

براساس گزارش تایمز آنلاین، ساخت و عرضه تجاری این نوع خاص چاپگر و جوهر خاص حداقل تا یکسال آینده آغاز می شود چرا که هنوز هزینه تولید کاغذ و جوهر این چاپگر بسیار بالا است. فناوری ساخت این چاپگر را محققان لابراتوارهای زیراکس ارائه کرده اند.

نتایج تحقیقات نشان می دهد که 45 درصد از کاغذهایی که در ادارات چاپ می شوند تنها یک بار مورد استفاده قرار می گیرند و پس از استفاده دور انداخته می شوند. به همین منظور زیراکس با عرضه این محصول جدید تصمیم گرفته است تاحد چشمگیری در مصرف کاغذ صرفه جویی کند.

استفاده از جوهری که محو می شود، می تواند در مصرف حدود هزار میلیارد برگه کاغذ در سال صرفه جویی کند.

به گفته محققان زیراکس، درحال حاضر چاپ کردن روی یک برگه کاغذ به طور متوسط در حدود 200 کیلوژول انرژی مصرف می کند که این میزان انرژی برای تامین برق یک لامپ کوچک 75 وات به مدت یک ساعت کافی است که با استفاده از این چاپگر جدید این انرژی به 110 کیلوژول کاهش می یابد.

سه شنبه 24/7/1386 - 2:28
پسندیدم 0
UserName