فیدجیت: آمارگیری آسان
توسط : jadval

فیدجیت: آمارگیری آسانسلام عرض شد
مدتی پیش سایت
FEEDJIT را کشف کردم.ایده جالبی داشتند اما به دلیل اینکه می خواستم بیشتر به موضوعات دیگر بپردازم آن را معرفی نکردم تا امروز که سایت را دوباره دیدم ، فهمیدم که امکاناتش اضافه شده و دیگر بهانه ای برای معرفی کردنش نیست.
به کمک
FEEDJIT می توانید براحتی و تنها در دو قدم اقدام به آمارگیری از سایت یا وبلاگتان کنید.اما چه چیز این سایت web2.0 را برایم جذاب کرده است؟ سه چیز: سادگی، سادگی، سادگی!
برای دریافت کدهای شمارنده از این سایت ، نیازی به ثبت نام ندارید.فقط کافیست کدهایی را که در صفحه اول می بینید در محل مناسبی در وبلاگتان جایگذاری کنید. همنچنین برای اینکه ظاهر شمارنده خودتان را تغییر دهید نیازی نیست با کدها سر و کله بزنید.رنگ ها و اندازه ها براحتی قابل تغییر و ویرایش هستند.
اما جالبتر از شمارنده سایت ، سرویس دیگری است که این سایت در اختیار کاربرانش قرار میدهد.با استفاده از سرویس Live Traffic Map می توانید موقعیت مکانی 100 بازدید کننده آخر وبلاگتان را بر روی نقشه مشاهده کنید.برای این سرویس ، فیدجت از نقشه های گوگل استفاده می کند و شما می توانید با بردن ماوس خود بر روی نقطه ها مشخص شده ( که همان موقعیت بازدید کننده است) اطلاعات مربوط به بازدید او را مشاهده کنید.
فیدجیت ، سرویس بسیار جوان و در عین حال جذابی است. در مدت یکماه از آغاز بکار این سایت ، شش میلیون نفر از آن در سایت ها و وبلاگهایشان استفاده می کنند و با مراجعه به
گوگل میتوانید ببینید که در حدود 1,310,000 صفحه شامل نام این سایت در جستجوی گوگل ایندکس شده است که در این بین می توان نام های آشنایی مثل TechCrunch و Mashable را هم ببینید.لازم به ذکر است که کدهای این شمارنده از نوع جاوا بوده و کاربران اغلب سرویس های وبلاگی می توانند از آن استفاده کنند.

پا نوشت:
- این سایت خیلی ساده طراحی شده است.اصلا از آن زرق و برقی که در سایت های اینگونه معمول است خبری نیست.ظاهر و باطن همین است که می بینید.برای اینکه بفهمید چی میگم آن را مقایسه کنید با
آمارگیر گوگل!
- دنیای وب در این روزها دنیای ایده ها و فکرهای جدید است و البته ساده کردن کارها.فکر می کنید چرا سایتی با این اوصاف 6 میلیون کاربر دارد؟ راستی مجموع کاربران سرویس های PersianStat و WebGozar روی هم چقدر است ؟

پنج شنبه 19/7/1386 - 13:33
پسندیدم 0
UserName