دانشگاه پيام نور
توسط : tmehdi

رييس دانشگاه جامع پيام نور آذربايجان شرقي گفت: هم اكنون 29 هزار و 750 دانشجو در 19 واحد تحت پوشش دانشگاه در استان مشغول تحصيل هستند.
دكتر محمد تقي علوي افزود: با اجراي دوره‌هاي فراگير تعداد دانشجويان اين دانشگاه در اين استان تا آغاز سال تحصيلي جديد به 40 هزار نفر خواهد رسيد. وي از آغاز پذيرش دانشجو از طريق طرح تابان در واحدهاي تابعه دانشگاه پيام نور در آذربايجان شرقي خبر داد و افزود: در راستاي سياست‌هاي دولت نهم و تحقق عدالت آموزشي و به منظور كمك به همگاني كردن آموزش عالي و دسترسي بيشتر افراد مستعد به تحصيلات تكميلي دانشگاه پيام نور استان علاوه بر پذيرش از طريق كنكور سراسري و فراگير عادي، اجراي طرح تابان را نيز آغاز كرده است

رئيس دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي:

هم اكنون 30 مركز و واحد دانشگاه پيام نور در آذربايجان شرقي فعال هستند
 سيد محمدتقي علوي امروز در حاشيه بازديد از دانشگاه پيام نور بناب در جمع خبرنگاران افزود: سال گذشته 19 واحد و مركز پيام نور در سطح استان وجود داشت كه امسال نسبت به سال گذشته 11 مركز و واحد دانشگاهي افزايش يافته و به 30 مركز واحد رسيد.
وي اضافه كرد: از لحاظ تعداد مراكز و واحدهاي دانشگاهي در حال توسعه هستيم و با توجه به سيستم دانشجو محوري در اين دانشگاه هم اكنون از لحاظ كيفيت آموزشي و سطح سواد دانشجويان و دانش پژوهان اين دانشگاه در جايگاه ممتاز قرار داريم.
علوي تصريح كرد: از سال تحصيلي جديد تعداد دانشجويان در پيام نور استان به بيش از 80 هزار نفر افزايش خواهد يافت و با برنامه‌ريزيهاي انجام يافته پيش‌بيني مي‌شود تعداد فعلي در سال تحصيلي جديد به صورت چشمگيري افزايش يابد.
وي تأكيد كرد: دانشگاه پيام نور استان به علت داشتن مزاياي منحصر به فردي همچون امكان تحصيل همزمان زمينه تحصيل براي كاركنان دولت، امكان ادامه تحصيل براي سربازان و مشمولان خدمت ،كيفيت بالاي آموزشي و نيز سيستم آموزش متمركز در جايگاه درجه يك قرار دارد و پس از استانهاي تهران و اصفهان در رتبه سوم كشور قرار گرفته است و اين نويد يك آينده علمي خوب براي جوانان علاقمند به تحصيل است.
علوي از افزايش تعداد رشته هاي تحصيلي موجود در دانشگاه‌هاي پيام نور از 2500 رشته به 6000 در سال تحصيلي جديد خبر داد و اظهار داشت: اين رشته ها در مناطق مختلف كارشناسي و كارشناسي ارشد و در
پايه هاي علوم انساني ،علوم پايه،فني مهندسي دانشجو خواهد پذيرفت.
وي در ادامه جهش توسعه فضاهاي آموزشي اين دانشگاه را در سالهاي اخير خوب و رضايت بخش توصيف كرد و افزود: اكنون تمامي شهرهاي بزرگ استان داراي ساختمانهاي مناسب آموزشي ،كتابخانه ،آزمايشگاه‌هاي مجهز و امكانات كافي هستند و سعي خواهيم كرد در كنار افزايش دانشجو امكانات لازم را فراهم كنيم.
به گفته وي تا آغاز نيم‌سال دوم امسال از ساختمانهاي در دست احداث شهرهاي اسكو و آذرشهر بهره‌برداري خواهد شد.
رئيس دانشگاه پيام نور استان آذربايجان شرقي اظهار داشت: وزارت علوم و در كنار آن دانشگاه پيام نور همگام با عمل به شعار آموزش براي همه، همه جا و همه وقت و در راستاي عملي كردن عدالت گستري و مهرورزي آموزش را به در خانه مردم مي‌برد.
وي ضمن توصيف روند رو به رشد دانشگاه پيام نور بناب در جهات مختلف با اشاره ضرورت احداث سوله ورزشي در اين مركز تصريح كرد: با وجود رشته تربيت بدني در مركز بناب قول مساعد مي دهيم با پيگيري و اقدامات لازم به زودي شاهد رفع اين مشكل و احداث يك باب سوله ورزشي در مركز بناب باشيم

سه شنبه 17/7/1386 - 12:23
پسندیدم 0
UserName
x