افسردگی
 

بیماری افسردگی یکی از پدیده های جدید نیست ودر طول قرون واعصار گریبان گیر انسانها بوده است. همانطور که گفته شده اگر در بیماری عادی جسم زیان می بیند ولی در افسردگی این مشکل برای روح پیش می آید که بسیار خطرناک است.
از دلایل این بیماری می توان به نکات زیر اشاره نمود:
حوادث زندگی: یکی از دلایل افسردگی در رابطه با وقایع زندگی به خصوص وقایعی که منجر به احساس بی ارزشی وناامیدی می شود است.این احساسات منجر به استرس در انسان می شود وچنان که این مسئله ادامه یابد می تواند فرد را به شرف این بیماری سوق دهد.
تاثیر پدر ومادر: تحقیقات نشان می دهد که هرچه پدر ومادر فرزند افسرده تر باشند این مسئله به فرزند نیز سرایت می کند  . گاهی اوقات نیز والدین ندانسته نا امیدی را به فرزندان خود منتقل می کنند.
اختلال عملکرد خانواده:  هنگامی که کودکان در مواخه با مشکلات مختلف استراتژِ اتخاذ شده توسط اولیاء خود را تحلیل می کند به نتایج شگرفی دست می یابد. بدون اغراق از ماندگارترین مسایل در ذهن کودکان همین تصمیم بزرگتر ها در مواقع خاص می باشد.
مشکلات مدرسه: این امر نیز به نوبه خود تاثیراتی بر ذهن کودکان می گذارد. به خصوص در هنگام تغییر مقطع تحصیلی که کودک با محیط جدید آشنایی ندارد. در این موقعیت بدترین حالت ممکن سوء استفاده از کودک توسط بزرگتر های مدرسه است که در این حالت فرد کاملا احساس امنیت خود را از دست می دهد.


زنان: متاسفانه عموما زنان وقایع استرس زا ی بیشتری را نسبت به مردان تجربه میکنند.آنان معمولا نسبت به سرنوشت خود  کنترل کمی دارند واز نظر اقتصادی نیز در آمد کمی دارند ونیز به دلایل فرهنگی و... در برخی جوامع ومحیط های کاری به آنان بیشتر به عنوان کالا ؟؟؟ نگاه می شود. در حالی که این موجود کاملا احساسی می باشد ومانند برگ گل روحی لطیف دارد. سوء استفاده های جنسی در جامعه ومحل درس وکار وحتی بعضا خانواده ها دلایلی بر این مدعا هستند.

چهارشنبه 28/6/1386 - 23:19
پسندیدم 0
UserName