"آی فن" اپل از ماه نوامبر وارد بازار اروپا می شود
توسط : mgoo68
استیو جابز بنیانگذار اپل اعلام کرد که از 9 نوامبر تلفن همراه چند عملکردی "آی فن" وارد بازار اروپا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، جابز در یک کنفرانس خبری در لندن به شرح اولین گام های استراتژی اپل در اروپا پرداخت.

وی در این خصوص اظهار داشت: "همانطور که پیش از این نیز گفته بودیم، آی فن را در نیمه چهارم سال 2007 وارد بازار کشورهای اروپایی می کنیم. امروز قرار بود که در این کنفرانس خبری درمورد زمان عرضه این محصول در بازار انگلیس صحبت کنیم."

براساس گزارش لس آنجلس تایمز، به گفته جابز، وی انگلیس را به عنوان اولین کشور اروپایی که آی فن را وارد می کند به دلایل فرهنگی و نه اقتصادی انتخاب کرده است.

رئیس اپل در این خصوص تاکید کرد: "بدیهی است که بازار انگلیس می تواند بازار مورد توجهی برای یک شرکت آمریکایی باشد چون در این بازار "به روز کردن" نرم افزارها برای مردمی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، نیاز نیست."

جابز در این کنفرانس خبری اعلام کرد: "اپل اپراتور دوم تلفن همراه را به عنوان اپراتور ارائه دهنده خدمات "آی فن" در اروپا انتخاب کرده است چرا که اپراتور دوم دارای شبکه Edge است. هرچند خیلی ها معتقدند که آی فن در بازار اروپا در یک نسخه Umts عرضه شود. این درحالی است که چیپ ست های نسل سوم، انرژی بسیار زیادی مصرف می کنند. تلفن همراه ما باتری دارد که تا 8 ساعت شارژ می ماند و این برای کسی که از آی فن برای برقراری تماس های تلفنی، موسیقی، شبکه بی سیم "وای- فای" و اینترنت استفاده می کند بسیار مهم است که به سرعت وارد شبکه نسل سوم شود. بنابراین یک شبکه Edge می تواند با یک "وای- فای" بسیار سریع مقدار زیادی انرژی ذخیره کند. به همین دلیل ما این شبکه را به جای شبکه Umts انتخاب کردیم."

اپرتوار دوم در انگلیس، ایرلند، آلمان و جهموری چک ارائه می شود و بنابراین تقریبا 26 میلیون کاربر می توانند در این بازارها از آی فن استفاده کنند. قیمت آی فن در انگلیس 269 پوند درحدود 387 یورو خواهد بود.

چهارشنبه 28/6/1386 - 18:31
پسندیدم 0
UserName