نمایشگر نسل آینده تلفن های همراه ؛ کم مصرف و با کیفیت بالا
توسط : mgoo68
یک شرکت تولید کننده نمایشگرهای تلفن همراه اعلام کرده است که مراحل تولید نوعی صفحه نمایشگر جدید را آغاز کرده است که 60 درصد نسبت به نمایشگرهای فعلی با کیفیت تر و موثرتر است و انرژی کمتری مصرف می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، تلفن های همراه هر روز که می گذرد در حال تبدیل شدن به یک مرکز سرگرمی در اوقات فراغت، یک ماشین تحریر قابل حمل برای کار، پایانه موبایل و یک رایانه جیبی برای خواندن ایمیل، جستجوی روی اینترنت و ذخیره پرونده ها می شوند.

این درحالی است که هرچه تمایل کاربران تلفن های همراه به استفاده حرفه ای یا تماشای فیلم و برنامه های تلویزیون روی این ابزار چندعملکردی بیشتر می شود، صفحات نمایشگر این دستگاه ها هم بزرگتر می شوند.

در حقیقت تولید کنندگان سعی در ارتقای کیفیت و ابعاد نمایشگرهای تلفن های همراه دارند. همین مسئله موجب شده است که مصرف انرژی نمایشگرهای بزرگ و با کیفیت، بالاتر رود و به این ترتیب باتری در مدت زمان کوتاه تری نیاز به شارژ داشته باشند.

به منظور رفع این مشکل شرکت "یونی پیکسل" در وودلندز تکزاس در حال تولید نسل جدیدی از نمایشگرهای تلفن همراه و تلویزیون است که حداقل 60 درصد از نمایشگرهای سنتی کاربردی تر و موثرتر است. درعوض مصرف کمتری داشته و مدت شارژ باتری را به دو برابر میزان فعلی افزایش می دهد. نمونه آزمایشی این نمایشگر جدید پایان سال جاری معرفی می شود.

براساس گزارش تکنولوژی ریوویو، این نوآوری جدید ثمره فناوری های نوین نیست بلکه ماهیت آن برمبنای فناوری های موجود استوار شده است.

برای مثال برای نور صفحه از "ال ای دی" (دیودهای کوچک گسیل کننده نور کم مصرف) استفاده شده است. به طور طبیعی برای تولید یک تصویر، نور گسیل شده از یک سری از فیلترها و قطبی کننده های نور عبور می کند.

یکی از ابداعاتی که "یونی پیکسل" بکار گرفته است، حذف فیلترهایی است که به طور طبیعی در نمایشگرهای کریستال مایع استفاده می شوند. به این ترتیب نمایشگر با استفاده از "ال ای دی" پوشیده شده با مواد پلاستیکی یا شیشه ای می درخشد.

همچنین یونی پیکسل از "زیرپیکسل ها" هم استفاده نمی کند به طور طبیعی هر پیکسل یک فیلم در کریستال مایع سه زیرپیکسل دارد.

نمونه آزمایشی نمایشگر جدید "یونی پیکسل" تنها برای موبایل ها و تلفن های همراه هوشمند عرضه می شود، اما مقامات این شرکت اطمینان داده اند که این فناوری را در صفحات نمایشگر بزرگ نیز مورد استفاده قرار می دهند.

به گفته یونی پیکسل با عرضه این نمایشگر جدید کم مصرف گردش مالی این شرکت در سال 2010 به 104 میلیارد دلار خواهد رسید.

چهارشنبه 28/6/1386 - 0:33
پسندیدم 0
UserName