نرم افزارهای پیش بینی بحران اجتماعی - سیاسی ساخته شد
توسط : mgoo68
گروهی از دانشمندان آمریکایی نرم افزارهایی را ساخته اند که روند بحران های اجتماعی- سیاسی بین المللی را در کوتاهترین زمان ممکن پیش بینی می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروهی از دانشمندان دانشگاه مری لند که نتایج تحقیقات خود را در تازه ترین شماره مجله ساینس منتشر کرده اند، به منظور پیش بینی بحران های بین المللی در عرصه های اجتماعی و سیاسی، راه حلی را ارائه کرده اند که نسبت به متدهای قبلی از درصد خطر کمتری برخوردار است.

در حقیقت این دانشمندان برنامه های نرم افزاری جدیدی را ساخته اند که تاریخ یک موقعیت دشوار و بحرانی سیاسی اجتماعی را برپایه ادغام اطلاعات جمع آوری شده از اینترنت پیش بینی می کند.

برنامه هایی چون "نرم افزاراستخراج کننده از تشریح منابع بانک های اطلاعاتی "(T-Rex) یا "معماری استدلال فرهنگی"(Cara) اطلاعات را از اخبار، وبلاگ ها، گروه های خبری و سایت های اشتراک گذاری اطلاعات (مثل دایره المعارف های آزاد آنلاین) جمع آوری می کنند.

این نرم افزارها حجم وسیعی از اطلاعات را بررسی می کنند به طوری که این نرم افزارها توانایی بررسی 45 هزار صفحه وب را در روز دارند.

این برنامه ها توسط آلگوریتم هایی ساخته شده اند که توانایی شناسایی شرایطی که براساس دگرگونی های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و مذهبی که می توانند منجر به موقعیت های بحرانی و یا دلخواه شوند را دارند.

چهارشنبه 28/6/1386 - 0:23
پسندیدم 0
UserName