همکاری مایکروسافت و فیات برای تولید جستجوگر زیستی خودرو
توسط : mgoo68
گروه خودروسازی فیات با همکاری مایکروسافت یک سیستم جستجوی دوستدار محیط زیست را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت آلمان عرضه کرده است که برخوردهای زیست محیطی رانندگان را به حداقل می رساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این سیستم جستجوی دوستدار محیط زیست که با همکاری فیات و مایکروسافت ساخته شده و EcoDrive نام دارد، برپایه سکوی Blue&Me استوار شده است. EcoDrive قرار است از سال 2008 دربرخی از خودروهای فیات مورد استفاده قرار گیرد.

براساس گزارش رویترز، این سیستم جدید تمام اطلاعات لازم درباره وسیله نقلیه در حال حرکت را جمع آوری می کند و از طریق پورت "یو اس بی" سیستم Blue&Me این اطلاعات را به یک کلید یو اس بی عادی منتقل می کند.

براساس گزارش رویترز، راننده با نصب این کلید یو اس بی به رایانه می تواند میزان کارایی زیست محیطی خودروی خود را بشناسد و میزان انتشار دی اکسیدکربن را در هر سفر اندازه گیری کند.

همچنین این سیستم سبک رانندگی را مورد بررسی قرار می دهد و مشاوره هایی را درباره چگونگی تغییر روش رانندگی به منظور به حداقل رساندن میزان سطح دی اکسید کربن و کاهش هزینه های سوخت به راننده ارائه می کند.

در این خصوص لوکا دمئو از مقامات فیات اظهار داشت: "بین مشتریان ما یک حس محیط زیست دوستی جدید بوجود آمده است، به همین منظور ما می خواهیم راه حل های مناسب را به آنها عرضه کنیم. هدف ما این است که لقب فیات را به عنوان خودروساز شماره یک اروپا در عرصه کاهش انتشار دی اکسید کربن حفظ کنیم."

همکاری فیات و مایکروسافت از چهار سال قبل و با هدف توسعه راه حل ها و تجهیزات تکنولوژیکی در خودروهای فیات شامل آلفا رومئو، ایوکو و لانچا آغاز شد.

چهارشنبه 28/6/1386 - 0:5
پسندیدم 0
UserName