رونق گل در هفته اول ليگ برتر«زمان» ثبات تيم ها را اثبات مي كند
توسط : covert

سرويس ورزشي
مسابقات فوتبال قهرماني باشگاههاي ايران ليگ برتر با برگزاري 9 ديدار هفته اول خود در هفتمين دوره را پشت سر گذاشت.
در هفته اول كه به نوعي هفته شناسايي وضعيت تيم ها بود 26 گل از خط دروازه ها گذشت تا مهاجمان شاد و مدافعان مغموم باشند. در ميان نتايج به دست آمده در هفته اول شگفتي هايي نيز وجود داشت. پيروزي 0-2 راه آهن كه با عبور از رقابت هاي پلي آف و به لطف 18 تيمي شدن جام برتر در ليگ ماندني شد مقابل سايپاي قهرمان از جمله اين نتايج بود.
اكبر ميثاقيان كه اين بار از همان ابتدا هدايت راه آهن را در دست داشت با اين پيروزي جايگاه خود را كه به نوعي متزلزل نشان مي داد محكم كرد. از سوي ديگر علي دايي شروعي بد داشت تا براي روزهاي آينده جديت بيشتري را بر كارش حاكم كند. پيش از اين در هفته اول اين رقابت ها شاگردان جوان ياوري مقابل پيكان به شكست سنگيني دست يافتند. برق شيراز با نتيجه 2-4 مقابل ميزبان خود مغلوب شد تا باور كند براي بقاء بايد تلاش بيشتري به خرج دهد.
در آبادان مهمان تازه ليگ در ديداري پاياپاي و در حالي كه دوبار گل هاي پيروزي را پاسخ داد در نهايت 2-3 شكست خورد. دفاع راست متزلزل صنعت نفت در برابر هوشياري بادامكي ضربه پذير نشان داد تا قاسمپور براي آينده تيمش به فكر چاره باشد.
ذوب آهن و ملوان با تساوي صفر-صفر آمار گلزني هفته اول را پايين آوردند اما احمدزاده راضي و خشنود با يك امتياز نصف جهان را ترك كرد.
جدال سخت جوانان فجر سپاسي با هدايت پيرواني مقابل شيرين فراز نيز حكم به تقسيم امتيازها داد. منتهي اين بازي 4 گل داشت تا شيرازيها خيلي ناراحت ورزشگاه را ترك نكنند.
سپاهان اصفهان با زدن دو گل به تيم تازه وارد پگاه زنگ خطر را براي جهانپور و تيمش در رشت روشن كرد.
ابومسلم در ميان حيرت خيلي ها با خداداد عزيزي در مقابل صبا باتري تسليم شد تا مربي جوان اين تيم براي بازيكنانش خط و نشان بكشد. به نظر مي رسد صبا باتري امسال با تركيبي تازه قصد دارد دغدغه خاطر سقوط نداشته باشد.
پاس همدان با يك گل از سد مس كرمان گذشت تا نشان دهد تغيير اسم تأثير زيادي در اين تيم نداشته است.
حسن برگزاري اين بازي در همدان در اين بود كه نزديك به ده هزار هوادار سبزهاي قديمي را تشويق كردند.
آخرين بازي هفته كه حسن ختامي خوب براي ليگ بود را دو تيم همنام تهراني و اهوازي برگزار كردند. ديداري فراتر از حد انتظار... اين ديدار سه بار تغيير نتيجه داشت. ابتدا تهراني ها پيش افتادند، اما خوزستاني ها با غناي تكنيكي خاص نتيجه را به سود خود تغيير دادند. شاگردان حجازي كه نمي خواستند مربي خود را در گرداب ببينند با تلاش جانانه از شكست پيروزي ساختند تا اين ديدار هم با نتيجه 2-3 تمام شد. به اين ترتيب خوزستاني ها با قبول شكست 2-3 روز خوش سرخابي ها را در هفته اول رقم زدند.
با نگاهي گذرا به هفته اول بايد منتظر ماند و ديد كه نتايج به دست آمده يك اتفاق بوده و يا تيم هاي پيروز ميدان در هفته اول با ادامه مسير موفقيت از قدرت خود سخن خواهند گفت.

منبع:روزنامه کیهان

يکشنبه 28/5/1386 - 5:54
پسندیدم 0
UserName