هیتلر + پورشه = فولکس واگن
توسط : م م

تأسیس کمپانی فولکس واگن بر اساس همفکری های دو نفر با شخصیتهای کاملا متفاوت بوجود آمد: «آدولف هیتلر» و « پورشه».

فولکس واگن

فولکس واگن

آدولف هیتلر فردي بود كه علاقه شديدي به اتومبيل داشت اگر چه هرگز نتوانست رانندگي را تجربه نمايد. او علاقه بسياري به مسابقات اتومبيل راني داشت و همچنين بسيار علاقمند بود تا اتومبيلي تولید شود كه همگان بتوانند آن را خريداري كنند. شخص ديگر پورشه بود. او نيز همانند هيتلر آرزو داشت اتومبيلي بسازد تا اکثریت مردم قدرت خريد آن را داشته باشند. تنها تفاوت او با هيتلر بي توجهي پورشه به سياست بود.

پورشه در سال 1875 متولد شد و اولين اتومبيل كوچك خود را در سال 1922 ساخت. او آرزوي خود را براي ساخت اتومبيل همگاني در سال 1930 با ايجاد كارخانه اي برآورده كرد. او تصميم داشت اتومبيل هايي بزرگتر با كارآيي بالاتر و قيمت پايينتر توليد كند. پورشه فعاليتش را در سال 1931 با كار بر روي 12 پروژه آغاز كرد و براي اين اتومبيل موتوري 5 سيلندر طراحي نمود. وي با حمايت هاي هيتلر توانست اين اتومبيل ها را نسبت به بقيه اتومبيل هاي موجود در آلمان بسيار ارزان تر و در حدود نصف قيمت ارائه كند. پورشه سه مدل اول خود را در گاراژ خانه اش توليد كرد و سپس طرح هايش را در اختيار كمپاني "اپل" قرار داد و" اپل" نيز توانست اتومبيلهايي با قيمت هاي ارزان توليد نمايد.

پورشه در اكتبر سال 1936 اتومبيل جدیدی توليد كرد كه اين مدل كولردار از موتوري cc985 استفاده مي كرد. اين اتومبيل در تست هايي كه از آن به عمل آمد موفق نبود و در اين آزمايشات عمر موتور آن بسيار كوتاه پيش بيني شد و سيستم ترمز آن نيز اطمينان لازم را نداشت.

هيتلر براي اصلاح اين مدل سرمايه گذاري كرد و در نتيجه اين سرمايه گذاري سه ماه بعد كمپاني فولکس واگن به معني" گروه توليد كننده اتومبيلهاي مردم آلمان" تأسيس شد.

در ابتداي كار حدود 30 مدل مختلف اتومبيل ساخته شد كه تمامي اين مدلها توسط ارتش آلمان تست شدند. پورشه نيز به مطالعه بر روي اتومبيل هاي آمريكايي به منظور بالا بردن كيفيت اين توليدات پرداخت. هيتلر در سال 1938 شعبه جديدي براي اين كمپاني تأسيس كرد و اين قسمت جديد از ماه اكتبر همان سال توليد اتومبيل هاي ارزان قيمت را براي افرادي كه قدرت خريد اتومبيلهاي گران قيمت را نداشتند آغاز كرد. اولين اتومبيل هاي اين كمپاني ک.دی.اف واگن ( KdF-Wagen) از محصولات قبل از جنگ مي باشد و از ديگر توليدات قبل از جنگ مي توان به مدل ک.دی.اف واگن(210KdF-Wagen) محصول سال 1939 اشاره كرد. اين نام توسط "هیتلر" براي اين اتومبيل انتخاب شده بود اما همگان آنرا با نام "بیتل" مي شناختند.

در طي جنگ اين كمپاني بر اثر بمباران هوايي شديدا آسيب ديد و پس از جنگ ارتش انگلستان كنترل اين كمپاني را در دست گرفت. اولين اقدام ارتش انگلستان تغيير نام اتومبيل "ک.د.اف" به "ولفسبرگ" بود. پس از آن اتومبيلهاي بیتل به كشورهاي ديگر صادر شدند اما نتوانستند از فروش مناسبي برخوردار گردند. اين كمپاني در ماه آگوست سال 1945 توانست 1785 دستگاه اتومبيل به بازار عرضه كند كه از تمامي آنها به عنوان سرويس استفاده گرديد. در سال بعد اين رقم به 10 هزار دستگاه افزايش يافت كه در تمامي آنها از موتورهايي به حجم cc1131 شده بود.

اين كمپاني در ماه ژانويه سال 1948 به آلمان پس داده شد و "هاینریش نوردوف" بعنوان رئيس آن انتخاب شد. اوكه پسر يك بانكدار بود در گذشته براي كمپاني هاي "اپل" و "ب.ام..و" كار مي كرد و در زمينه اتومبيلهاي آمريكايي و روش توليد انبوه آنها نيز اطلاعات خوبي داشت و كاملا با علم صادرات اتومبيل آشنا بود. در نتيجه در سال 1948 ربع توليدات اين كمپاني را به خارج آلمان صادر كرد. او همچنين با صادر كردن دو مدل به كشور آمريكا چندين ميليون دلار سود براي كمپاني به دست آورد.
پورشه در آن زمان بعنوان مهندس مشاور كمپاني فعاليت داشت و توسط شهرتي كه در اين كمپاني كسب كرد توانست بعدها كارخانه بزرگ توليد كننده اتومبيلهاي اسپورت خود را تأسيس كند.

در دهه های بعد اين كمپاني به تقويت بازار هاي خود در آمريكا و تولید مدلهای جدید اتومبیل پرداخت که از آن جمله میتوان به "کارمان گینا"  و "ک70" اشاره کرد.

   نسل بعدي اتومبيل هاي فولکس واگن اتومبيل هاي ديفرانسيل جلوي پاسات الهام گرفته از مدل "Audi 80" و محصول سال 1973 بودند.
در سال 1974 نيز گلف به بازار عرضه شد.در مدل هاي اوليه اين اتومبيل از موتور هايي به حجم cc1093 استفاده مي شد و اين مدل خیلی زود بعنوان يكي از مدلهاي هاچبك معروف جهان توليد گشت. بر روي گلف هاي توليد شده در آمريكا نام رابیت گذاشته شد.

مدل هاچبك پولو با گير بكسي 3 دنده در سال 1975 توليد شد و مدل " گتا " نيز محصول سال 1979 بود. توليد گلف در آمريكا در شهر " نیو استانتون" دنبال مي شد. جی.تی.ای گلف (Golf Gti) در سال 1976 توليد گرديد. همچنين اين كمپاني با استفاده از موتور هاي ديزل در اتومبيل هاي "گلف" و "پاسات" توانست قدرت آنها را به 110 اسب بخار برساند.

در ماه ژوئن سال 1979 يك اتومبيل گلف توليد شد كه با توليد آن كمپاني ساخت 35 ميليونومین اتومبيل خود را جشن گرفت.سپس كمپاني امتياز ساخت مدل هاي "پاسات" و "پولو" را به كمپاني سیت در اسپانا واگذار نمود. همچنين در سال 1982 قرار دادي با دولت چين امضا كرد تا مدلي از پاسات به نام سانتانا در چين توليد شود. مدل سانتانا توسط كمپاني نیسان نيز توليد شد. اگر چه توليد اتومبيلهاي اسپورت براي اين كمپاني سود دهي نداشت اما اين كمپاني براي رقابت با ديگر كارخانجات مجبور به توليد آنها بود. از اين مدل ها مي توان به اتومبيل 16 سوپاپ "شیروکو "با سرعت 209 كيلومتر در ساعت اشاره كرد.

از سال 1985 موتورهاي 16 سوپاپ در اتومبيل "جی.تی.ای" نيز مشاهده شد. همچنين مدل"گلف سینکرو" محصول سال 1988 اتومبيلي دو ديفرانسيله بود. در سال 1989 فا.و VW مجهز به موتور چهار سيلندر 16 سوپاپ به حجم cc1800 جايگزين "شیروکو" شد.
این کمپانی در حال حاضر بزرگترین تولید کننده خودرو در اروپا و سومین تولید کننده خودرو در جهان میباشد. آيا شما كمتر از اين از فولكس واگن انتظار داشتيد؟   

   

      بم خودرو

جمعه 26/5/1386 - 13:10
پسندیدم 0
UserName