بهاء الدین ادب درگذشت
توسط : م م
بهاء الدین ادب، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی شامگاه چهارشنبه، 24 مرداد، در سن 62 سالگی درگذشت.
بهاء الدین ادب

آقای ادب از سال 1375 تا سال 1383 نماینده دوره های پنجم و ششم مجلس از حوزه انتخابیه سنندج، کامیاران و دیواندره بود اما در انتخابات دوره هفتم، صلاحیت وی مانند جمعی دیگر از نامزدهای جناح اصلاح طلب و کاندیداهای مستقل، مورد تأیید شورای نگهبان قرار نگرفت.

بهاء الدین ادب در اواخر سال 1384 گروهی را با عنوان "جبهه متحد کرد" با همکاری جمعی از فعالان سیاسی و فرهنگی کرد بنیاد نهاد.

جبهه متحد کرد هدف خود را پیشبرد برنامه های توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور، تأمین رفاه مردم و جلوگیری از تبعیض در برخورداری استان ها از امکانات ملی عنوان کرده است.

بنیانگذاران جبهه متحد کرد محورهای اصلی فعالیت این گروه را "دموکراسی خواهی، عدالت خواهی و توسعه متوازن" در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی اعلام داشته و بر حق شهروندان در انتخابات تأکید ورزیده اند.

آقای ادب فارغ التحصیل رشته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک تهران) بود.

بهاء الدین ادب در طول حیات خود در سمت های مختلفی در دو بخش عمومی و خصوصی ایران فعالیت داشت.

از جمله سمت های آقای ادب، می توان به ریاست هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های ساختمانی، ریاست سازمان نظام مهندسی، مدیریت چند شرکت ساختمانی، عضویت در هیئت مدیره اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، هیئت مدیره بانک کارآفرین و هیئت امنای دانشگاه امیرکبیر و معاونت فدراسیون بسکتبال ایران اشاره کرد.

ایرنا علت درگذشت بهاء الدین ادب را ابتلای به سرطان گزارش کرده است.

جمعه 26/5/1386 - 2:8
پسندیدم 0
UserName