گوگل بسته نرم افزاری StarOffice را به گوگل پک اضافه کرد
توسط : covert

تقریبا در حدود دو سال پیش گوگل و شرکت Sun Microsystems همکاری با یکدیگر در عرضه نرم افزاری را اعلام کردند. اما از آن زمان جزئیات بیشتری در مورد این توافق شنیده نشد تا به امروز که شرکت گوگل بسته نرم افزاری StarOffice را به "گوگل پک" (Google Pack) اضافه کرد.

اواخر هفته گذشته گوگل بسته نرم افزاری StarOffice را که هم اکنون پایه بسته آفیس OpenOffice.org می باشد را به "گوگل پک" اضافه کرد. "بسته گوگل" (Google Pack) هم اکنون 13 عدد عضو نرم افزاری در خانواده خود دارد که نرم افزارهایی همچون Skype، RealPlayer، Adobe Reader و Spyware Doctor شامل آن هستند.

بطور معمول نرم افزارهای درون گوگل پک بطور رایگان ارائه میشوند و اضافه شدن عضو جدید جذابیت آنچنانی نمی تواند به همراه داشته باشد اما بسته نرم افزاری StarOffice بطور معمول در حدود 70 دلار آمریکا قیمت دارد. بنابراین تصمیم جدید گوگل بطور مستقیم شرکت مایکروسافت و بسته نرم افزاری آفیس آنرا هدف قرار داده است. در سوی دیگر می توان دریافت که گوگل علاقه ندارد بسته آفیس آفلاینی را تولید کند.

به هر حال در این رقابت سرویس دهی کاربران
نرم افزارها هستند که سود بیشتری را می برند زیراکه مایکروسافت نیز قصد دارد نسخه متفاوت رایگان و مبتنی بر پشتیبانی تبلیغاتی از بسته نرم افزاری آفیس را به زودی منتشر کند بطوریکه گوگل نیز به سختی در بهبود سرویس آنلاین "Docs & Spreedsheets" تلاش می کند.

اما این رقابت تنها میان گوگل و مایکروسافت به انتها نمی رسد بلکه
نرم افزار WordPerfect شرکت Corel نیز می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد و یا بسته نرم افزاری آفیس OpenOffice.Org که در رشد سهم بازار خود محدود خواهد شد.

منبع خبر: WinBeta.Net

پنج شنبه 25/5/1386 - 19:18
پسندیدم 0
UserName