از بین بردن محدودیت همزمان دانلود Internet Explorer
توسط : covert

قصد داریم شما را با يك ترفند جالب و مفيد آشنا سازم. حتما تا به حال دقت كرده ايد كه در مرورگر 6 Internet Explorer در مورد تعداد دانلود همزمان فايلها از اينترنت محدوديت وجود دارد. اين مرورگر به صورت پيش فرض به شما اجازه نخواهد داد بيش از 2 فايل را به صورت همزمان از اينترنت دانلود نماييد.
در اين ترفند قصد داریم به شما آموزش دهیم كه با كمك آن ميتوانيد اين محدوديت را از بين ببرید و به تعداد دلخواه فايل توسط IE دانلود نماييد ( به صورت همزمان ).
امروزه اكثر كاربران از Download Manager ها استفاده ميكنند و شايد اين ترفند در نگاه اول زياد كاربردي به نظر نرسد. نرم افزارهاي Download Manager جديد به خوبي با مرورگر IE هماهنگ هستند و ميتوانند به خوبي از عهده عمليات دانلود فايلها برآيند و معمولا با IE هيچ گونه مشكلي ندارند ، توصيه من نيز استفاده از يك دانلود منجیر مناسب در درجه اول ميباشد. اما ممكن است زماني پيش آيد كه شما مجبور باشيد به جاي استفاده از Download Manager از دانلودر پيش فرض خود مرورگر IE استفاده نماييد. براي مثال زماني كه لينك ها به صورت غير مستقيم ميباشند و ممكن است Download Manager نتواند لينك را تشخيص دهند و عمليات دانلود را انجام دهد. در اين مواقع اگر تعداد فايلهاي مورد نظر شما براي دانلود بيش از 2 مورد باشد و شما نيز از سرعت خوبي در ارتباط اينترنتي خود استفاده ميكنيد و قصد نداريد منتظر بمانيد تا دانلود 2 فايل به اتمام برسد تا بتوانيد عمليات دانلود را براي فايلهاي بعدي آغاز نماييد ، ميتوانيد با كمك اين ترفند به سادگي مشكل خود را برطرف نماييد و چندين فايل را به صورت همزمان و بدون محدوديت دانلود نماييد.

 براي شروع ابتدا از طريق منوي Start ابزار Run را اجرا نموده و در آن تايپ نماييد Regedit و Enter را بفشاريد تا وارد محيط Registry Editor شويد.
سپس مسير زير را در آن بيابيد :
HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionInternet Settings
در صفحه سمت راست اين مسير دو كليد جديد از نوع DWORD ايجاد نماييد و نام آنها را MaxConnectionsPer1_0Server  و MaxConnectionsPerServer  بگذاريد.
سپس روي هر دو فايل دوبار كليك كرده و مقدار 0000000را ( در حالت Hexadecimal )  به هر دوي آنها اختصاص دهيد ( يا معادل عدد 10 در حالت Decimal ).
سپس از رجيستري خارج شويد.
ممكن است براي اعمال تغييرات مجبور باشيد سيستم را از نو راه اندازي نماييد.
به اين ترتيب از اين پس شما ميتوانيد بيش از 2 عمل دانلود را در آن واحد توسط مرورگر IE 6 انجام دهيد ، بدون اينكه كوچكترين مشكلي در اين بين براي شما پيش آيد

 

سه شنبه 23/5/1386 - 22:9
پسندیدم 0
UserName