قطبى از امواج پر تلاطم به سلامت عبور مى‌کند ؟
توسط : hermaneshgh
دو روز ديگر رقابتهاى فصل هفتم ليگ برتر با ديدار تيم پيروزى با نفت آبادان اولين برگ از کارنامه افشين قطبى ورق مى خورد . محبوب‌ترين تيم کشور پس فردا با شرايطى متفاوت اما مصمم براى پايان دادن به ناکامى ‌هاى 5 سال اخير با اتکا بر تجربيات افشين قطبى به مصاف 17 تيم ديگر ليگ مى‌رود.
افشين قطبى هنوز به استقبال پرشکوهى مى انديشد که با حضور هزاران هوادار ونثار شاخه‌هاى گل و قربانى گوسفند در اولين تمرين از وى به عمل آمد. سرمربى تيم پيروزى اکنون در راهى قرار گرفته که به جرات مى‌توان گفت متفاوت با تمام دوران مربيگرى وى محسوب مى‌شود.
قطبى که دستيارى استيوسامپسون در تيم ملى آمريکا،‌ ديک ادوکات ، گاس هيدينگ وپيم وربيک در تيم ملى کره جنوبى و حضور سه دوره درجام جهانى را درکارنامه خود دارد با کوله‌بارى از تجربه اکنون مى‌خواهد آموخته‌هاى خود را درقالب محبوب‌ترين تيم کشورش به اجرا درآورد وبرگ درخشان ديگرى برکلکسيون افتخارات خود بيفزايد.
بدون شک قطبى در راهى صعب العبور وپرسنگلاخ قرار گرفته که صاحب‌نامانى چون آرى‌هان و دنيزلى هم نتوانستند سلامت ازآن عبور کنند. دروهله نخست قطبى باور نمى کرد تيمى باهزاران هوادار خونگرم، افتخارات فراوان گذشته وسرمايه‌گذارى کلان زمين تمرين نداشته باشد اما اين تنها مشکل وى نيست.
مشکل اصلى قطبى همان چيزى است که در سالهاى گذشته تيم پيروزى را ازتصاحب جام و قهرمانى دور کرده ومسائل حاشيه‌‌اى همواره ضربه‌هاى جيران ناپذيرى بر پيکراين تيم فرود آورده است که شناسايى اين مسائل مى‌تواند کمک بزرگى درابتداى کار به وى نمايد تا با سربلندى از امواج پرتلاطم که گريبانگير سرمربيان قبلى تيم پيروزى شده به سلامت عبور کند و آموخته‌هاى مفيد و سازنده خود را تقديم فوتبال کشورش بنمايد.
خوشبختانه دستياران قطبى بويژه حميد استيلى در مصاحبه‌هاى مکرر اعلام آمادگى نموده‌اند تا به دور از هرگونه اختلاف ، بايکدلى وهمبستگى مددکار وى باشند که اگر اين دوستى ورفاقت تا پايان فصل تداوم يابد در آن صورت حسرت عدم دستيابى به قهرمانى پس از پنج سال جاى خود را به رضايت هواداران وحضور در ميادين بين‌المللى وجام قهرمانان باشگاههاى آسيا خواهد داد.
موفقيت قطبى علاوه بر بازگشتن پيروزى به روزهاى اوج به افسانه ناکامى مربيان صاحب‌نام وبا تجربه چون آرى‌هان ، سوبل،‌رولند کخ، بلاژويچ، برانکو و... پايان خواهد داد وتحولى در فوتبال ماايجاد خواهد کرد.
گرچه با دشواريهايى که درپيش راه قطبى وجود دارد ونداشتن زمين تمرين و مشکلات مالى باشگاه ازآن جمله است، خيلى‌ها باور ندارندحال وهوايى که درهنگام ورود واستقبال از قطبى در تمرينات حاکم شد در پايان فصل هم تکرار شود اما اميدواريم اين بار از آغاز تاپايان فصل تمام عوامل تيم پيروزي؛ مديران، مربيان و بازيکنان دست به دست هم دهند و اسير وسوسه‌ها نشوند و تنها به اعتلا وسربلندى وقهرمانى محبوب‌ترين تيم کشور و آسيا بينديشند.
سه شنبه 23/5/1386 - 18:18
پسندیدم 0
UserName
x