گردش در اینترنت (موج‌سواری)
گردش در اینترنت (موج‌سواری)
برای گردش در محیط اینترنت و آوردن اطلاعات بر روی صفحه نمایش، عضویت در گروههای مختلف دنیا، استفاده از اخبار روز دنیا، محیطهای پست الکترونیکی، طراحی صفحات و جستجو در آن از روشهای زیر می‌توان استفاده نمود:
1- گردش با استفاده از نرم افزار ارتباطی Netscape: از این نرم افزار در نمایش و فراخوانی اطلاعات، ایجاد آدرسهای پست الکترونیکی و کار در محیط پست الکترونیکی و ارسال و دریافت اطلاعات و ایجاد محیط فراخوانی آدرسهای مختلف، استفاده از اخبار دنیا و شرکت در گروههای مباحثه و عضویت در مجموعه شبکه جهانی استفاده می‌گردد.
2- هدایت با استفاده از جستجوگر مایکروسافت: از دیگر نرم افزارهایی که با نرم افزارNetscape رقابت دارد نرم افزار جستجوگر مایکروسافت است. این نرم افزار تمامی اهداف اینترنتی را پشتیبانی می‌کند.
3- هدایت با استفاده از خط آماده آمریکا: این نرم افزار تمام قابلیتهای لازم برای کار در شبکه را داراست و از پرکاربردترین‌ها نرم افزارها در آمریکاست.
4- هدایت با استفاده از شبکه میکروسافت: بهترین نرم افزار در رقابت با نرم افزارهای تجاری نرم افزار شبکه میکروسافت است که با نام شبکه MSN معروف است و قابل استفاده در کامپیوترهایی که سیستم عامل WINDOWS 95 و بالاتر است.
5- هدایت با استفاده از شبکه CompuServe: این شبکه از قدیمی‌ترین نرم افزارهای ارائه کننده خدمات در شبکه اینترنت بوده و امکانات مناسب در ارتباط با سایر شبکه‌ها و ارتباط گرفتن از آنها را دارا است.
6-هدایت با استفاده از WebTV: این سیستم جدیدترین راه ارتباطی با شبکه اینترنت بدون استفاده از کامپیوتر است. البته در ارسال و دریافت پستهای الکترونیکی محدودیتهایی نیز دارد.
دوشنبه 18/4/1386 - 19:1
پسندیدم 0
UserName