دفاع از برون‌سپاري
توسط : sam5961

دفاع از برون‌سپاري

كارآفرين هندي كه حدود 10 سال پيش به عنوان يك مهندس جوان در سيليكون ولي (آمريكا) به ثروت هنگفتي دست يافت، اين بار در نظر دارد بازهم ازطريق ساخت برنامه‌هاي نرم افزاري به ثروت ديگري دست يابد منتها اين بار در بنگلور هند.
اين مهندس جوان كه «سابيرباتيا» نام ارد 28 ساله بود كه در سال 1997 سرويس هات ميل (hotmail) را به قيمت 400 ميليون دلار به شركت مايكروسافت فروخت و از آن تاريخ بود كه توانست كسب و كار خود را رونقي تازه بخشد.
«باتيا» كه اكنون 37 سال دارد، با آن پول يك خودرو «فراري» خريد و يك شركت اينترنتي در سيليكون ولي آمريكا (arzoo.com) راه اندازي كرد.
او درنظر دارد محصول جديد را به بازار ارائه دهد كه به شركتها امكان مي‌دهد كه ازطريق اينترنت جلسه مشترك تشكيل دهند و اسناد يكديگر را اصلاح و اسناد نهايي را به موقع توزيع كنند.
اما اين بار مي خواهد اين كار را در شركت تازه تاسيس خود در بنگلور هند انجام دهد.
وي كه اكنون در آمريكا زندگي مي‌كند درباره فناوري معتقد است: «ويژگي فناوري اين است كه هميشگي نيست. سرمايه فكري در انحصار هيچكس نيست. در شركتهاي تازه تاسيس تصميمات به سرعت گرفته مي‌شود و من حقيقتاً به آن اعتقاد دارم».
در شركتي كه اين كارآفرين جوان در بنگلور راه اندازي كرده، 100 نفر مشغول به كارند.
با ظهور چين و هند به عنوان توليدكنندگان عمده نرم افزار در بازار كنوني، وي خوشبين است كه شركتها مي توانند از راه اينترنت به سود هنگفتي دست يابند. او اعتقاد داردكه اين دو كشور مي‌توانند در آينده رقيب جدي ايالات متحده به شمار روند.
اين كارآفرين جوان ضمن دفاع از برون‌سپاري مي گويد كه اين كار در شرايط كنوني اجتناب ناپذير است و اين فرصتي است براي كارآفرينان كه بتوانند از اين تفاوت ميان آمريكا و هند به خوبي بهره‌برداري كنند.
او مي‌گويد براي سرمايه‌گذاري روي يك ايده در آمريكا به پنج ميليون دلار نياز است اما با همين سرمايه در هند مي توان روي پنج پروژه از اين دست، سرمايه گذاري كرد.

جمعه 15/4/1386 - 16:40
پسندیدم 0
UserName