تفاوت فیزیولژی،زن و مرد
توسط : arteshi15

تفاوت فیزیولژی،زن و مرد
در اندام های بدن دو دسته کار می شناسیم.کار حرکتی و کار حسی. ما در حرکت و حس اندکی با هم متفاوتیم.به نظر می رسد که در سرعت حرکت و در حساسیت دستگاه های پوستی،خانم ها بیش از اقایان حساسند.
اما با این وجود، ما در حرکات اندام و در کارهای فیز یو لوژیک قلب با هم تفاوت نداریم.قلب به عنوان یک دستگاه مهم تنها وظیفه اش با فشار فرستادن خون به درون رگ های ماست.در این دستگاه ، ضربان قلب خانم ها اندکی کمتر از قلب آقایان است.در فیزیو لوژی ریه ها هیچ نوع تفاوتی دیده نمی شود ، یعنی در گرفتن یا اندازه گرفتن اکسیژن یا دفع گاز دی اکسید کربن (co2)  خانم ها و آقایان با هم برابرند.
در دستگاه های مصون سازی بدن که از طحال تا غده لنفاوی در بدن پراکنده،نیز هیچ تفاوت عملکردی یا فیزیولژیکی نمی بینیم.
در دستگاه های گوارشی و دستگا های ادراری هم هیچ تفاوتی ندارد.یک تفاوت مهم در زنان و مردان وجود دارد که توان جسمی زنان و مردان در مقایسه با یک دیگر است.زنان در توان جسمی 5/12 بار برتر از مردان هستند.این به این معنی است که قلب زنان طولانی تر کار می کند ، ریه زنان عمر بیشتری دارد. در حقیقت هر سلول بدن یم زن، طول عمر بیشتری نسبت به سلول مشابه در سلول مرد دارد.
به همین دلیل است که زنان دنیا بیش از مردان عمر می کنند و این امتیازی می باشد که خداوند به زنان اعطاَء کرده است.در واقع مرد موجود ترد و شکننده ای است ؛ مثلاَ اگر مردی هشت ساعت پشت سر هم سیگار بکشد ، به سرعت دچار انفارکتوس خواهد شد ، در حالی که خانم ها قدرت تحمل بیشتری دارند.
با این وجود شگفتا، آقایان سیگار می کشند .خانم ها با این قدرت تحمل بالا یا اصلاَ سیگار نمی کشند یا به ندرت و اندک سیگار می کشند.با کمال تاسف بیشتر معتادان دنیا مردان هستند . میزان در صد زنان معتاد بسیار کمتر از میزان مشابه آن در مردان است.
به نظر می رسد که خانم ها بیش از آن عاقلند که چیزی را دود کنند و سلامت خود به خطر اندازند و عمر خود ر ا کوتاه کنند.
یک تفاوت مهم فیزیولوژی زن و مرد با هم، موضوع حیاتی زایمان است. بارداری از ویژگی های زنان است و تاکنون هیچ نری دیده نشده که وظیفه بارداری و زایمان بر عهده او باشد!
چهارشنبه 13/4/1386 - 16:7
پسندیدم 0
UserName