هک کردن پسورد xp
توسط :
1- وارد شدن اتوماتیک کاربر ویندوز xp : شاید شما هم جزء دسته افرادی باشید که تنها خود ، کاربر ویندوز xp یتان باشید حالا شاید بخواهید که با آن صفحه login مواجه نشوید و بدون آن به صورت اتوماتیک وارد ویندوز xp شوید . برای اجرای این ترفند به منوی Ran رفته و عبارت control userpasswords2 را تایپ کنید . توجه داشته باشید که بین conrrol و userpasswords2 فاصله وجود داره و اگه با کادر درخواست پسورد مواجه شدید این بدان معنی است که کاربری که در حال حاضر با آن login هستید limited (محدود) هست و یا باید user شما Admin باشد و یا پسورد user ادمین را داشته باشید . حال یک پنجره باعنوانuser Accounts بازمیشه و در وسط کادر باز شده یه عنوان به نامuser for this computer
وجود داره و اگه چند کاربر داشته باشید می تونید روی یوزر مورد نظر کلیک کنید و تیک کنار users must enter a user name and passwords to use this computer را بردارید و ok رو بزنید و حالا از شما یه پسورد می خواد که بهتره کادر پسورد رو خالی بزارید وok رو بزنید . و اکنون یه بار سیستم رو ریست کنید و مشاهده می کنید که مستقیماً بدون دخالت شما وارد ویندوز xp خواهد شد اگه در قسمت بالا پسورد را وارد کنید .
نکته : اگر شما در کادر بالا که پسورد می خواهد و شما پسوردی را وارد کنید و عملیات رو تایید کنید هنگامی که سیستم را راه اندازی کنید درقسمت بالا آمدن ویندوز مستقیماً وارد ویندوز نخواهید شد و با یک صدای بوق خطا برای یک لحظه مواجه می شوید و صفحه آبی رنگی با نوشته window xp startup
را خواهید دید و نمی تونید وارد ویندوز شوید مگر انکه کلیدهای Alt + Tab را بزنید تا نامهای کاربری
نشان داده شود و با کلیک روی کاربر موردنظر بتونید وارد ویندوز بشید. خوب حالا اگه بخواهید تغییرات رو به حالت اول برگردانید کافی است درهمان مراحل بالا تیک کنارعبارت user must enter a username…
را بزنید .
2- دوباره همان عبارت control user passwords2 را در منوی Ran بنویسید با زدن دکمه Add می تونید یه کاربر دیگه به ویندوزتان اضافه کنید .
3- با انتخاب یه یوزر از لیست و زدن دکمه Remove می تونید کاربر رو از ویندوزتان پاک کنید .
4- با انتخاب یک کاربر از لیست و زدن دکمه properties شما می تونید مشخصات کاربر مورد نظر خود را ببینید و آن را تغییر دهید از جمله تغییر نام کاربری و همچنین تغییر دسترسی کاربر . (منظور همان limited وAdministrator است . )
5- شاید شما چند کاربر داشته باشید و بخواهید پسوردشان رو عوض کنید . کافی است روی کاربر موردنظر کلیک کنید و در پایین پنجره روی Reset password کلیک کرده حالا در پنجره ظاهر شده پسورد جدیدتان را دو بار تایپ کنید . حتی می توتید پسورد Administrator رو هم اضافه کنید . یه خصلت خوب و یا شاید بد این گزینه ، اینه که دیگه احتیاجی به پسورد قبلی نیست و کافی است پسورد جدید رو دو بار وارد کنید و ok را بزنید .نکته : اگه با کاربری که هم اکنون login کرده اید نمی تونید پسوردش را تغییر دهید شاید دکمه Reset password غیر فعال است .
خوب تمام مطالب بالا فقط مربوط به تب user از پنجره ء user Accounts بود حالا دو تا گزینه دیگه هم در این تب است که در مورد اوناهم یه توضیح می دم . (limited – Administrator و ...)
1- دکمه Advanced : با زدن این دکمه از قسمت Advanced user manag ment شما وارد پنجره local users and groups می شوید که این قسمت هم امکانات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار می دهد از جمله ، کاربر نتواند پسوردش را عوض کند یا اینکه اکانت موردنظر را Disable کند و امکانات بیشتر . حتماًکمی به این قسمت توجه کنید گزینه های جالبی براتون داره .
2- یه قسمت جالب دیگه و امنیتی ویندوز قسمت secure loginمی باشد که اگر شما تیک کنار
Reguir users to press ctrl + Alt + delete رو بزنید . موقعی که می خواهید login کنید از شما در خواست می کند که کلیدهای ctrl + alt + delete را بزنید .
نکته : این گزینه در صورتی کار می کند که شما صفحه login به ویندوز را عوض کرده باشید برای غیر فعال کردنش ابتدا به کنترل پنل بروید و گزینه user Account را بزنید حالا در پنجره ای که باز می شود شما باید روی عبارت change the way users log on or off کلیک کنید سپس تیک کنار عبارت
Use the welcome screen را بردارید اما با برداشتن این تیک دیگر قابلیت use fast user switching غیر فعال می شود با قابلیت fast switching می توانید سریع به کاربرهای دیگر خود سوئیچ کنید بدون بستن برنامه ها تون . سپس می تونید دوباره به یوزر دیگر خود برگردید که اینم خودش یه مزیت دیگه هست .
در ویندوز xp معمولاًدو کاربر رایج است که گفتم اینها رو یه توضیح مختصری می دم .
کاربر limited : این نوع کاربر دسترسی آن محدود بوده و این کاربر می تواند عکس theme و تغییرات دستکتاب را انجام دهد. میتواند فایل ایجاد کند و همچنین میتواند فایل و فولدر share کند . کاربری که از نوع limited هست نمی تواند همیشه برنامه نصب کند و بستگی به برنامه دارد که کاربر ممکن است احتیاج به Administrator داشته باشه همچنین اگر می خواهید برنامه های شما به خوبی کار کند بهتر است از نوع
Administrator تعریف کنید .
کاربر Administrator : این نوع کاربر تمام دسترسی ها را دارد و میتواند یه کاربر تعریف ، تغییر و پاک کند . می تواند به طور سریع تنظیمات سیستم را تغییر دهد . این کاربر می تواند برنامه نصب کند و به تمام فایل ها دسترسی داشته داشته باشد .
دوشنبه 28/3/1386 - 10:0
پسندیدم 0
UserName