رشد 87 درصدي كشفيات موادمخدر از ابتداي سال جاري تا كنون.
توسط : Saratan X

معاون مبارزه با مواد مخدر پليس گيلان اعلام كرد: کشفيات مواد مخدر طي 5/2 ماه از آغاز سال 86 در اين استان 87 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار «حوادث» ايسنا، سرهنگ تقي‌آبادي در اين باره افزود: کشفيات مواد مخدر طي مدت 5/2 ماه به ميزان 400 کيلوگرم رسيده که اين ميزان افزايش به علت افزايش توليد و ورودي از کشورهايي همچون افغانستان است.

وي افزود: در راستاي مقابله و کاهش تقاضا تاکنون برخي دستگاه‌ها، تلاش خوبي انجام نداده‌اند و تعداد دستگيرشدگان طي دو ماه گذشته در استان گيلان، 3 هزار و 200 تن بوده است که از اين تعداد دو هزار و 700 تن يعني معادل 80 درصد در محدوده سني 18 تا 45 سال بوده‌اند.

سرهنگ تقي‌آبادي با اشاره به جمعيت 50 هزار نفري افراد معتاد در استان گيلان ادامه داد: همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها بايد تلاش کنند تا با همکاري نيروي انتظامي سطح دانش مردم نسبت به مواد مخدر بالا رود، زيرا برخي افراد هنوز اطلاعات کافي در خصوص اين معضل ندارند.

وي گفت: مرحله اول طرح مبارزه با معتادان پرخطر در راستاي سومين گام از اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در کشور است که با عنوان طرح نجات معرفي شده است.

معاون مبارزه با مواد مخدر پليس گيلان اظهار كرد: 73 درصد از معتادان استان گيلان شناسايي شده و شناسنامه‌دار هستند و نيروي انتظامي در بحث جمع‌آوري تمامي معتادان با مشکل روبه‌رو نيست، بلکه بحث اصلي نگهداري آنها است، از اين رو تنها معتادان تزريقي و پرخطر جمع‌آوري مي‌شوند و در مراکز درماني و بهداشتي بهزيستي تحت پوشش قرار مي‌گيرند.

وي گفت: خانواده‌ها براي معرفي معتادان تا اول تير ماه سال جاري فرصت دارند که پس از اين مدت، اگر معتادي دستگير شود به عنوان مجرم تلقي خواهد شد و هدف نيروي انتظامي پيشگيري و درمان است و زندان آخرين مرحله پيش‌بيني شده است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران سرهنگ تقي‌آبادي با اشاره به اين که استان گيلان جزء استانهاي مصرف کننده مواد مخدر در کشور است، گفت: در تلاشيم در جهت کاهش رواج استفاده از قرص‌هاي روانگردان در بين جوانان برنامه‌هاي خود را به سمت دانشگاه‌ها سوق دهيم.

معاون مبارزه با مواد مخدر پليس گيلان خاطرنشان کرد: در سال جاري، بودجه خوبي در جهت درمان معتادان تزريقي و پرخطر اختصاص يافته است تا معتادان رها شده پس از دستگيري تحت پوشش قرار گرفته و درمان شوند و با همکاري ساير سازمانها تلاش مي‌شود که بعد از درمان، مشکل اشتغال اين افراد نيز حل شود.

جمعه 25/3/1386 - 12:40
پسندیدم 0
UserName