ويه‌را: داوران از تصميم‌گيري در مسابقات مي‌ترسند
توسط : Saratan X
پاتريك ويه‌را" ستاره تيم فوتبال اينترميلان ايتاليا معتقد است كه داوران به خاطر فشار وارد بر آنها از سوي هواداران و رسانه‌ها، از اتخاذ تصميم‌هاي حساس و سرنوشت ساز در مسابقات مي‌ترسند.

به گزارش یوفا از لندن: هافبك سابق آرسنال كه با چنين تصميمات جنجال آفريني در مدت حضورش در هايبوري زياد هم ناآشنا نيست، در گفت‌وگو با سايت ‪ www.feelfootball.com‬اظهار داشت: همه ما انسانيم، احساس داريم و البته گاهي اوقات از كاري كه انجام داده‌ايم پشيمان مي‌شويم.

وي افزود: قبلا در انگليس وقتي واكنش نادرستي انجام مي‌دادم، در اين شرايط قرار گرفته‌ام اما وقتي دوباره فيلم آن را در تلويزيون مي‌بينم ، فكر مي‌كنيد كه او من نبودم. باور نكردني است!
با وجود اين ويه‌را احساس مي‌كند فشار بعضي‌ها موجب شده داوران از ايستادگي بر روي تصميمات خود بترسند.

اين بازيكن گفت: در حال حاضر احساس مي‌كنم كه داور با ترس از تصميم‌گيري يا حتي ترس از داور بودن به زمين مسابقه مي‌رود. فشار منفي روي داوران وجود دارد و من واقعا احساس مي‌كنم كه هيچ كمكي از سوي بازيكنان يا مقامات فوتبال به آنها نمي‌شود. يك داور زير فشار زيادي است. به همين دليل فكر مي‌كنم آنها انگيزه و اشتياق خود را از دست داده‌اند. داور بودن بايد مانند بازيكن بودن باشد. بايد با تمام وجود اين كار را انجام داد و از آن لذت برد. يك داور نبايد مجبور به فكر كردن باشد.

ويه‌را ادامه داد: اگر بايد يك ضربه آزاد اعلام شود، بايد اين كار را انجام داد اما در حال حاضر با اطمينان كمتري اين كار انجام مي‌شود.

ويه‌را با وجود اينكه معتقد است اين مشكل به دليل تلاش كم بازيكنان و تعامل كم با داوران است، اعتراف كرد، بسياري از بازيكنان نسبت به تصميم داوران عكس العمل نشان مي‌دهند و بسياري از تماشاگران با خشونت نظر خود را اعلام مي‌كنند به همين دليل داوران اعتماد به نفس خود را از دست مي‌دهند.

داوران در مقايسه با بازيكنان كاملا مجزا شده‌اند. با توجه به فشاري كه از سوي هواداران، مردم و بازيكنان به آنها وارد مي‌شود، داوري شغل واقعا سختي شده است. ما به عنوان بازيكن، نقش مهمي براي پذيرش تصميم داوران بر عهده داريم.

وي خاطر نشان كرد: بايد تعامل بيشتري در خارج از زمين بين داوران و بازيكنان، بازيكنان و هواداران، هواداران و داوران وجود داشته باشد تا همه احساس راحتي بيشتري داشته باشند و همديگر را بيشتر درك كنند. درست است كه با داوران تعامل داريم اما فقط درون زمين. ما آنها را نمي‌شناسيم و آنها هم ما را نمي‌شناسن
پنج شنبه 24/3/1386 - 11:39
پسندیدم 0
UserName