خط تفرقه خط استکبار جهانی
توسط : xxl1122

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: مجلس

 

عضو كميسيون فرهنگي مجلس، تصريح كرد: خط تفرقه و نفاق، خط استكبار جهاني است و آنها براي بر هم زدن خط بيداري و وحدت مسلمانان حركت مي‌كنند و امروز مهمترين اقدامي كه از سوي جامعه اسلامي بايد صورت گيرد اين است كه اشتراكات مذهبي را مطرح و بازگويي كنند.

پرويز سروري در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار داشت: يكي از كاركرد‌هاي بزرگ انقلاب اسلامي، زنده‌ كردن حيات اجتماعي دين و حضور دين در عرصه‌هاي اجتماعي بود و همين باعث شد كه هم مسلمانان و هم غير مسلمانان نگاهشان به دين خصوصا به اسلام تغيير كند و نيز باعث شد موج عظيم مسلمانان خفته‌اي كه خودباوري خود را از دست داده بودند و اساسا احساس مي‌كردند كه آنها بايد هميشه متغيري از قدرت‌هاي استكبار مي‌باشند، بيدار شوند.

به گفته وي، بزرگترين كاركرد انقلاب اسلامي اين بود كه آن ديواره‌هاي ضخيمي كه دشمنان اسلام با ايجاد اختلافات و پررنگ‌كردن اختلافات قومي ـ مذهبي و فاصله انداختن بين ظرفيت‌هاي عظيم جامعه اسلامي و حكومت بر آنها را با شعار تفرقه بيانداز و حكومت كن، بين مسلمانان قرار داده بودند را برداشت و دست‌هاي مسلمانان را در دست يكديگر قرار داد و نگاه‌هاي خصمانه را به نگاه‌هاي دوستانه تبديل كرد.

وي با بيان اينكه اين موضوع باعث شد جامعه استكباري احساس خطر كند، گفت: امريكا مي‌ديد كه مسلمانان در موضوعاتي مشترك عمل مي‌كنند مثلا در موضوع فلسطين، حماس سني با حزب الله شيعه در كنار هم با يك هدف حركت مي‌كنند.

اين عضو كميسيون فرهنگي مجلس اضافه كرد: بدين ترتيب جامعه‌ي استكباري، متوجه شد كه اگر موج اسلام خواهي بوجود آمده كه فرق مختلف را زير يك چتر مي‌آورد و حقوق از دست رفته آنها را به آنها متذكر مي‌شد و آنها را در مقابل ستمگران قرار مي‌داد، بخواهد ادامه يابد و اين سيل ويرانگري كه بساط استكبار را در هم مي‌ريزد، همينطور جريان داشته باشد، قطعا آنها با مشكل مواجه مي‌شوند، لذا به اين استراتژي رسيدند كه بحث اختلاف را به عنوان يك عنصر تضمنين كننده براي بر هم زدن تجميع قدرت‌ها و فرق اسلامي مطرح كنند.

وي با بيان اينكه اين خطر در عراق، لبنان و فلسطين و ... دنبال مي‌شود، خاطرنشان كرد: ادامه استراتژي آنها به دنبال ايجاد اختلاف مذهبي، ايجاد اختلاف قومي و دامن زدن به آن است.

سروري با يادآوري لزوم تاكيد بر اشتراكات فرقه ها و مذاهب اسلامي، تصريح كرد: بايد تاكيد كرد كه دشمن مشترك مسلمانان معرفي شود و اين امر را وظيفه رسانه‌ها است.

دوشنبه 21/3/1386 - 20:21
پسندیدم 0
UserName