خرداد و ظهور امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف)
توسط : virologist2002
به نام او

 

خرداد و ظهور امام عصر (عجل الله تعالي فرجه الشريف)

 

هزار و اندي سال از غيبت امام زمان گذشته است. زماني دراز براي بشريت كه محروم شد از فيض عظيم خداوند. غيبت دلايلي داشت كه دانستني بود و ندانستني. از دانستني ها برخي را مي دانستيم و برخي را به تازگي دانسته ايم و برخي را در آينده خواهيم دانست.

ظهور امام، به همان دلايل غيبت آن حضرت مرتبط است و رفع دلايل غيبت همان عوامل ظهور اند. ظهور تغيير مي طلبد در همه جامعه بشري و بالاخص جامعه اسلامي و نيز شيعي.

از جمله عوامل ظهور درك مفهوم امام و ولايت او بر جامعه بشري است. اينكه اين درك در جامعه بشري بوجود آيد امر مهمي در زمينه سازي ظهور است.

 وليّ بر جامعه اي ولايت پذير حاكم مي شود و گرنه مقدرات جامعه ولايت گريز حتي در حضور و ظهور وليّ و امام نيز در دست امام نخواهد بود، يعني خودِ جامعه اين امكان را از امام سلب خواهد كرد.

جامعه اي كه مفهوم ولايت و نقش ولي به عنوان ظهور تام خداوندي، در سرنوشت و آينده و گذشته خود را درك نكند؛ فرق زيادي ميان علي عليه السلام و ديگر صحابي پيامبر در جانشيني او قائل نمي شود و چون حقوقش از خزانه دولت تهديد شود هشدار رو در روي فاطمه سلام الله عليه پاره تن رسول خدا نيز نمي تواند او را در انصراف از درهم و دينار خزانه به نفع ولايت موفق نمايد.

بعد از آغاز غيبت اگرچه غبار شبهه ها و كجي ها غليظ تر شد، اما مفهوم حقيقي ولايت به تدريج عمومي تر شد و از خواص پيرامون ائمه سلام الله عليهم به بدنه جامعه اسلامي سرايت كرد. جوامع عمومي تر شيعي شكل گرفت و نياز به روح خداوندي روز به روز بيشتر احساس شد.

امام خميني سلام الله عليه آن فانيِ ولايت در اين مسير يك جهش ايجاد كرد، يك نقطه عطف.

15 خرداد در واقع تاريخي براي جهشي جهاني براي حكومت جهاني ولايت شد. در نبود انقلاب اسلامي كه امام سلام الله عليه به تصريح مي فرمود محدود به ايران نيست، دنيا اكنون شكل ديگري داشت. شيطان بشر را جور ديگري تربيت كرده بود. اكنون ابر قدرت (هاي) جهاني جور ديگري با بشر و بشريت رفتار مي كرد. اما اراده حق تعالي بر آن است كه با شهاب هايي ثاقب شياطين را طرد كند و امام شهابي ثاقب درتعقيبِ شياطينِ جهان تاريك و شيطان زده معاصر بود.

اكنون جهان جور ديگري شده است. اكنون هيچ كجاي جهان مكان امني براي شيطان نيست. اسلام خواهي، عدالت خواهي، بشر دوستي در پستوي لانه هاي شياطين رخنه كرده است. امروز احمدي نژاد منادي نداهاي جاوداني خميني كبير سلام الله عليه محبوب ترين فرد جهان مي شود. امروز اگر ذخيره الهي نزول اجلال كند ديگر غريب نخواهد بود انشاءالله. امروز كه شاگردان مكتب عشق؛ امام خامنه اي عزيز (حفظه الله) و احمدي نژادِ نازنين چنين دلهاي مردمان را تسخير مي كنند، جاي آن نيست كه صاحب اين مكتب بيايد و «انسان» با حقيقت خويش روبرو شود و او را در آغوش استقبال و پذيرش خويش بگيرد؟

 

خرداد كه مي شود زمزمه پير سفر كرده اي قلب مان را به تپش مي اندازد و بوي نرگس در فضاي ذهن مان مي پيچد. خرداد؛  آرزوي فرج تمنا مي شود و اشك و اميد:

 

از غم دوست در اين ميكده فرياد كشم

دادرس نيست كه در هجر رخش داد كشم

...

مُردم از زندگي بي تو كه با من هستي

طرفه سرّي است كه بايد برِ استاد كشم

سالها مي گذرد حادثه ها مي آيد

انتظار فرج از نيمه خرداد كشم1
پي نوشت:
1- ديوان امام رحمة الله عليه
دوشنبه 14/3/1386 - 6:55
پسندیدم 0
UserName