بسته نرم افزاري Google براي كامپيوترهاي Dell
توسط : prowimax
 

شركت Dell اولين توليد كننده كامپيوترهاي شخصي اعلام كرد كه قصد دارد بسته نرم افزاري گوگل را بر روي كامپيوترهاي توليد خود نصب كند . اين خبر مي تواند هشداري براي شركت مايكروسافت كه رقيب گوگل است باشد.
اين بسته نرم افزاري گوگل همان گوگل دكستاب است كه مجموعه اي از برنامه هاي محاسباتي، ميله ابزار و گوگل و لينك هايي به وب سايتهاي گوگل و دل را شامل مي شود.
گوگل اعلام كرده است كه اين شروع راه است و در آينده همكاريهاي بزرگتر و بيشتري روي خواهد داد ما احساس مي كنيم كه نرم افزارمان به مشتريان در جستجوها و سازماندهي اطلاعاتشان بسيار كمك خواهد كرد بسته نرم افزاري گوگل اين امكان را به كاربر مي دهد كه هم در اطلاعات موجود در اينترنت و هم بر روي اطلاعات كامپيوتر خود جستجو نمايد. گوگل و دل تصميم گرفته اند كه سود حاصل از اين همكاري را بين خود تقسيم كنند ولي از ارائه جزئيات اين امر خودداري كرده اند.
دل نيز اعلام كرده است كه فروش كامپيوترهاي مجهز به نرم افزار گوگل را از اواخر اين ماه آغاز خواهد كرد.
اين همكاري با برترين توليد كننده كامپيوترهاي شخصي مي تواند به عنوان كودتايي از طرف گوگل تلقي گردد يك دهه پيش بود كه مايكروسافت نفوذ خود را در بين توليد كنندگان كامپيوترهاي شخصي براي نصب سيستم عامل ويندوز بر روي آنها شروع كرد.
شركت دل كه از سال گذشته به دليل پايين آوردن قيمت از طرف رقبا رشد و توسعه خود را كم مي بيند مي خواهد با مجهز شدن به معروفترين موتور جستجوي اينترنتي سود خود را افزايش دهد.

جمعه 11/3/1386 - 13:11
پسندیدم 0
UserName