علي دايي ، فوتبال ، باي باي

علي دايي، بازيكن و سرمربي تيم فوتبال سايپا، پس از عنوان قهرماني اين تيم در ششمين رقابت‌هاي ليگ برتر، رسما اعلام كرد كه از فوتبال كناره‌گيري كرده است.
علي دايي كه پس از رقابت‌هاي جام‌جهاني 2006 آلمان به شدت از طرف منتقدان خود به دليل بازي در زمين سبز فوتبال مورد انتقاد قرار مي‌گرفت، در حالي رسما از بازي در تيم‌هاي ملي و باشگاه فوتبال خداحافظي كرد كه توانست با تيم فوتبال سايپا به عنوان بازيكن و مربي قهرمان ليگ برتر فوتبال ايران شود.
دايي كه در كنفرانس مطبوعاتي با خبرنگاران سخن مي‌گفت، پس از اعلام اين مطلب تاكيد كرد كه از اين پس هيچ‌گاه به عنوان بازيكن در ميادين فوتبال حضور نخواهد داشت.
وي گفت: تيم سايپا لايق عنوان قهرمان بود؛ اما، در مقطعي از بازي‌هاي ليگ برتر، صدرنشيني را از دست داديم و تيم‌هايي مانند استقلال تهران و استقلال اهواز به ما نزديك شدند، من مقصر اين شرايط بودم.
دايي تاكيد كرد: از مديران سايپا متشكرم كه در اين مدت مرا تحمل كردند و قطعا در اين مدت اگر حمايت‌هاي هيات مديره و خواسته‌ي بچه‌ها نبود، به اين‌جا نمي‌رسيديم. اين يك آزمايش بزرگي بود و از آن سربلند بيرون آمديم.
سرمربي سايپا افزود: ما در طول فصل امتيازات زيادي را از دست داديم؛ اما، خدا را شكر كه توانستيم با سلامت به پايان اين رقابت‌ها برسيم.
وي افزود: من از اين قهرماني آموختم كه همه چيز دست خداست؛ اگر خدا بخواهد همه چيزي ممكن است، اتفاق بيافتد. قطعا با فكر و برنامه‌ريزي، ادامه‌ي راه را نيز پيش خواهيم برد.
دايي تاكيد كرد: از روزي كه به سايپا آمدم، براي اين تيم برنامه داشتيم و توانستيم با برنامه پيش برويم. هميشه در اين مجموعه من به عنوان يك عضو كوچك‌تر حضور داشتم و كمترين تاثير را نيز در فرآيند موفقيت تيم ايفا كردم. من قهرمان نشدم، اين سايپا بود كه قهرمان شد و اين علي دايي نبوده كه قهرماني را به دست آورده، بلكه اين مجموعه‌ي سايپا و تيم سايپاست كه قهرماني را به دست آورده است. خدا را شكر كه توانستيم ماحصل نتايج خود را با كسب قهرماني تكميل كنيم.
وي افزود: اگر در سايپا بمانم، براي اين تيم برنامه داريم. در حال حاضر نيز هيچ صحبتي با مسوولان سايپا نكرده‌ام و تا كنون نيز فقط وظيفه‌ام را انجام مي‌دادم. اگر بخواهم كار را ادامه دهم، مطمئن باشيد كه نماينده‌ي خوبي براي فوتبال ايران خواهيم بود.
دايي تاكيد كرد: اين آخرين بازي علي دايي در فوتبال بود. مطمئن باشيد كه دايي دوباره در زمين فوتبال بازي نخواهد كرد. خدا را شكر كه در بازي آخر توانستم هم گل بزنم و هم تيمم را قهرمان كنم. از همه‌ي مردم و دل‌سوزان فوتبال متشكرم.
وي افزود: معتقدم تمام تيم‌هاي ليگ زحمت كشيدند. استقلال، پرسپوليس، استقلال اهواز همه خوب بودند؛ اما، از همه‌ي هواداران مي‌خواهم كه به خادمان ورزش و كساني كه در اين فوتبال زحمت مي‌كشند، احترام بگذارند.
سرمربي تيم سايپا افزود: اگر سايپا امروز قهرمان نمي‌شد، مقصر خود ما بوديم. هيچ صحبتي در مورد عملكرد داوري فوتبال ندارم

"دايي" فوتبال را از سال ‪ ۱۳۶۰‬در زادگاه خود اردبيل آغاز كرد و با عضويت در تيم‌هاي تهراني تاكسيراني ،بانك تجارت و پرسپوليس راه ترقي را پيمود و با درخشش در تيم ملي و فوتبال اروپا به يك چهره شناخته شده در عرصه فوتبال آسيا و جهان تبديل شد.

نام ميدان ورزش اردبيل اخيرا به نام ميدان علي دايي تغييرنام يافت و اين ميدان نيز به‌نام اين ورزشكار پرافتخار اردبيلي نامگذاري شد.

علي دايي مدرسه ‪ ۱۲‬كلاسه‌اي به نام پدر خود در شهرك گلستان يكي از مناطق محروم شهراردبيل با صرف بيش يك ميليارد و ‪ ۴۰۰‬ميليون ريال احداث و تحويل آموزش و پرورش داده است.

من فقط در آخر اين رو اضافه ميكنم كه فوتبال ايران خيلي چيزهاشو مديون سلطان بي چون و چراي فوتبال ايران علي دايي . اميدوارم هر جا هست و هر كاري ميكنه موفق تر از قبل باشه .

دايي خسته نباشي

دوشنبه 7/3/1386 - 23:12
پسندیدم 0
UserName