مطالعه روی طبیعت انسان‌ها و دنیای عجیب آن
توسط : Hosain_kh

 مطالعه روی طبیعت انسان‌ها و دنیای عجیب آن

 


کد خبر:850926002
تاریخ خبر:850926
سروِیس :علمي


مطالعه روی طبیعت انسان‌ها و دنیای عجیب آنها نشان می‌دهد که بین میزان مواد غذایی که زنان و مردان تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

ها نشان می‌دهد که بین میزان مواد غذایی که زنان و مردان تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

به گفته محققان دانشگاه ایلینوس اربانا، 373 دانشجوی دانشگاهی را با متوسط وزن و قد در مورد درک آنها از بدنشان مورد بررسی قرار دادند و سپس به آنها تصاویری از یک  بدن ایده ال نشان دادند در این تحقیق به مردان تصاویری از مردان قوی و سالم که آمادگی جسمانی بالایی داشتند و اندامی خوش‌حالت داشتند و زنانی که از تناسب اندام برخوردار بودند. محققان سپس آنها را با سایر اعضای شرکت کننده را با همان جنسیت در اتاقی قرار دادند طوری که زنان در یک اتاق و مردان هم در یک اتاق قرار گرفتند. در این مطالعه به این افراد مقداری غذا داده شد تا بخورند.

بر اساس این مطالعه، با قرار گرفتن مردان در معرض دید دیگران و نشان دادن تصاویر ایده‌ال بدن، مردانی که در مورد بدنشان نامطمئن بودند مقدار بیشتری غذا خوردند در حالی که زنانی که در مورد شکل ظاهری بدن خود نامطمئن و بدن خود را بد ترکیب می‌دانستند در مقابل سایر زنان کمتر می‌خوردند.

در این مطالعه مشخص شد مردانی که تصویر ذهنی خوبی از بدن خود ندارند بیشتر از سایر مردان غذا می‌خورند اما در مورد زنان کاملا برعکس است.

دوشنبه 17/2/1386 - 8:6
پسندیدم 0
UserName