چرا بايد سيستم‌ عامل رايانه‌ها‌ به ويستا ارتقاء يابد؟
توسط : hqajargir

تحليلگران معتقدند كه امنيت دليلي براي ارتقاي سيستم‌ها به ويندوز ويستا نيست و در شرايطي كه ويندوز اكس‌پي تازه كامل شده است چرا يك كاربر تجاري، بزرگ و يا كوچك بايد سيستم خود را به ويستا ارتقاء دهد؛ مگر اين كه مايكروسافت فروش ويندوز اكس‌پي را متوقف كند و احتمالا كاربران براي تغيير به ويستا ناچار شوند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایسنا، يك بررسي از قابليت برنامه‌ي مايكروسافت براي ويندوز ويستا نشان مي‌دهد كه اين سيستم عامل عملكرد جديد سيستم پرينتر و اسكنر برخي رايانه‌ها را نمي‌شناسد، همچنين نرم‌افزارهاي امنيتي اخير با ويستا كار نخواهند كرد.

آزمايش يك نسخه‌ي RTM ويستا، نشان مي‌دهد كه لپ‌تاپ‌ها با ويستا كندتر كار مي‌كنند تا با ويندوز اكس‌پي، مگر اين كه حافظه‌ي آن افزايش يابد و يا كارت گرافيكي بهتري را به كار ببريم.

بر اساس اين گزارش گفته مي‌شود كه ويستا مطمئن‌تر از ويندوز اكس‌پي است اما برخي شركت‌ها دليلي نمي‌بينند كه هم اكنون نسبت به ارتقاي سيستم خود به ويستا اقدام كنند و تا جايي كه به امنيت مربوط است، تعداد گزينه‌ي امنيتي بالايي براي ويندوز اكس‌پي و اس‌پي2 وجود دارد و كاربران آن با هيچ نقص امنيتي رو به رو نشده‌اند.
 

يکشنبه 16/2/1386 - 15:43
پسندیدم 0
UserName