نماز زيارت

علماء و پيشوايان شما دستور مي دهند که زوار وقتي در حرم امامها زيارتشان تمام شد دو رکعت نماز زيارت بخوانند مگر در نماز قصد قربت شرط نيست پس نماز زيارت يعني چه آيا نماز براي امام خواندن شرک نيست همين اعمال زوار که رو به قبر امام مي ايستند و نماز مي خوانند بزرگترين دليل بر شرک آنها مي باشد شما در اين جا چه جواب داريد اين سند صحيح و ثابت و کتاب معتبر خودتان است.
جواب) در آداب زيارت: ملاحظه بفرمائيد دستور اين است که زائر مولانا اميرالمؤمنين چون به خندق کوفه رسيد بايستد و بگويد.
الله اکبر اهل الکبرياء و المجد و العظمة الله اکبر اهل التکبير و التقديس و التسبيح و الا لاء الله اکبر مما اخاف و احذر الله اکبر عمادي و عليه اتوکل الله اکبر رجائي و إليه انيب الخ.
چون به در دروازي نجف رسيد بگويد:
الحمدلله الذي هدانا لهذا و ما کنا لنهتدي لولا ان هدانا الله الخ.
چون به در صحن مطهر رسيد پس از حمد باري تعالي بگويد:
اشهد ان لا اله وحده لاشريک له و اشهد ان محمداً عبده و رسوله جاء بالحق من عندالله و اشهد ان علياً و اخو رسول الله الله اکبر الله اکبر الله اکبر لا اله الا الله و الله اکبر و الحمدلله علي هدايته و توفقيه لمادعا اليه من سبيله الخ.
چون بر در حرم و بعقي مبارکه رسيد بگويد:
اشهد ان لا اله الا الله وحده لاشريک له الخ.
بعد از آنکه با اذن و اجازه خدا و پيغمبر و ائمه طاهرين زائر وارد حرم مطهر شد زيارات مختلفه که مشتمل است بر سلام بر پيغمبر و اميرالمؤمنين عليهما الصلاة و السلام مي خوانند بعد از فراغت از زيارت دستور دارد شش رکعت نماز بخواند دو رکعت هديه براي اميرالمؤمنين و چهار رکعت هديه براي آدم ابوالبشر و نوح شيخ الانبياء علي نبينا و آله و عليهما السلام که در جوار قبر آن حضرت مدفونند.
نماز زيارت و دعاي بعد از نماز: آيا نماز هديه شرک است! آيا نماز هديه براي والدين و ارواح مؤمنين دستور نداريم پس تمام اين دساتير شرکست!
اگر زائر دو رکعت نماز هديه براي اميرالمؤمنين بجاي آورد قربة الي الله تعالي آيا شرک است؟
لازمي انسانيت هر انساني اين است که وقتي به ديدار دوست مي رويد هديه اي براي او ببرد کما آنکه از رسول اکرم (ص) در جمله از کتب اخبار فريقين بابي هست در ثواب هديه دادن به مؤمن و چون زائر در مقابل قبر مولاي محبوبش قرار مي گيرد و مي داند که بهترين چيزي را که در مدت حيات آن حضرت دوست مي داشته نماز بوده. لذا دستور رسيده که زائر دو رکعت نماز بخواند قربة الي الله آنگاه ثوابش را هديه کند به روح پرفتوح آن حضرت آيا اين عمل به نظر شما شرک است! دستور نماز را خوانديد مي خواستيد دعاي بعد از نماز را هم بخوانيد تا به جواب شبهي خود نائل آئيد اگر خوانده بوديد قطعاً ايراد نمي گرفتيد.
با اجازي خودتان براي روشن شدن افکار آقايان محترم اينک دعا را مي خوانم تا بعدها اعمال شيعيان را با ديدي انصاف بنگريد و بدانيد ما موحد هستيم نه مشرک و در همه احوال خدا را فراموش نمي نمائيم.
علي (ع) را هم دوست مي داريم براي آن است که بنده صالح خدا و وصي و خليفه رسول الله (ص) مي باشد. دستور دعا اين است که بعد از فراغت از نماز در بالاي سر آن حضرت رو به قبله در حالتي که قبر مبارک در دست چپ واقع است اين دعا را بخواند.
اللهم اني صليت هاتين الرکعتين هدية مني الي سيدي و مولاي وليک و اخي رسولک اميرالمؤمنين و سيد الوصيين علي بن ابي طالب صلوات الله عليه و علي اله اللهم فصل علي محمد و آل محمد و تقلبها مني و اجزني علي ذلک جزاء المحسنين اللهم لک صليت و لک رکعت و لک سجدت وحدک لا شريک لک لانه لاتجوز الصلوة و الرکوع و السجود الا لک لانک انت الله لا اله الا انت ماحصل معني آن که پروردگارا اين دو رکعت نماز را هديه نمودم به سوي سيد و مولاي خود ولي تو و برادر رسول تو اميرالمؤمنين و سيدالوصيين علي بن ابي طالب پروردگارا رحمت خود را بفرست بر محمد و آل محمد و قبول نما اين دو رکعت نماز را از من و براي اين عمل جزاي احسان کنندگان به من مرحمت فرما پروردگارا براي تو نماز خواندم و براي تو رکوع و سجود نمودم توئي خداي واحد که شريک نداري براي آن که جائز نيست نماز و رکوع و سجود مگر براي تو چه آن که توئي خداي بزرگ که نيست غير از تو.
شما را به خدا آقايان محترم انصاف دهيد چنين زائري که از اولين قدمش به خاک نجف تا آخرين ساعتي که از نماز زيارت فارغ مي شود متذکر به حق باشد و نام خدا بر زبان داشته و او را به عظمت و وحدانيت ياد نمايد و علي (ع) را عبد صالح و برادر و وصي رسول خدا الله (ص) بخواند و به زبان حال و قال اعتراف به اين معني بنمايد مشرک است؟!
پس اگر نماز خواندن و شهادت به وحدانيت خدا دادن شرک است تمنا مي کنم طريقي توحيد را به ما ياد دهيد تا از طريقي خدا و پيغمبر بيرون آمده و داخل در طريقي شما گرديم.

دوشنبه 10/2/1386 - 14:2
پسندیدم 0
UserName