معالجه با آبليمو
توسط : blueaster

آخرين چاپ لاروس مديكال و لاروس كاسترونوميك داراي مطالب علمي و جالبي درباره ليمو مي باشد كه به عنوان مقدمه ذكر مي شود.

در اغلب ممالك ليموهاي خوبي بدست مي آيد كه مورد پسند همه است . در ايران علاوه برليموهاي بزرگ ليموهاي كوچكي به دست مي آيد كه مخصوص اين كشور است و به نام ليمو شيرازي معروف است از انواع ليمو بهترين نوع آن مربوط به گل اول است كه درماههاي مهر و آبان به دست مي آيد و بعد ليموهاي گل دوم كه متعلق ب ماههاي اسفند و فروردين است پر آب وخوش طعم ومعطر است . سي درصد وزن هر ليمو آب آن است و اين آب را تجزيه كرده اند شش تا هشت درصد آن اسيد سيتريك و بقيه آن ويتامينهاي ب و آ و ث بوده است . يك ماده اصلي تلخ بنام ليمونين از هسته هاي ليمو روغن مايع استخراج كرده اند كه در طب مصرف دارد آبليمو خنك كننده ، ضد عفوني كننده و قابض است و براي پاك كردن وسالم نمودن خون و سلولهاي ياخته هاي بدن وسلسله اعصاب و دستگاه مغزما معالجه با ليمو تنها روش معالجه با غذا است كه در اثر مطالعات جديد درباره ويتامينها و تاثير غذا در تندرستي به دست آمده است . اثر فرماندهي ليمو در جبهه هاي جنگ حديدترين و آخرين اكتشافات درباره خواص طبي ليمو در اثر تجاربي بدست آمده كه آن تجارت حاص جنگ دوم جهاني است كه هزاران بار صحت آن به ثبوت رسيده است . درميدانهاي جنگ جهت تقويت جسمي سربازان به آنها آبليموو تدادند كه از هر جهت بدن آنهارا درمقابل امراض مثل طاعون ، اسكوربوت ، بري بري، گربپ ، تب زرد حفظ كند .

حتي ييماراني را با داروهاي شيميايي كه برمبتناي سولفاميدها و پراميدون و حتي پني سيلين بود تحت معالجه قرار دادند تا بالاخره براي شفاي آنها به معالجه با ليوم شروع كردند ، با رواج آب مركبات و ميوه ها مخصوصا ليمو در جبهه هاي جنگ آمار نشان مي دهد كه تلفات مرگ و مير در اثر امراض جنگ دوم چهاني نسبت به جنگ اول بسيار كم شده است و بيش از شصت درصد تقليل يافته است و اين نتايج درخشان در اثر فرماندهي جديد و جوان ليمو در جبهه هاي جنگ بوده ، چون بيش از هر ميوه ديگر ي تمام ويتامينهاي راديو اكيتو را در خود فشرده است و اگر اين ميوه  را با فراست و هوشياري مصرف كنند براي افراد بيمار و سالم آثار حقيقي شگفت انگيز و تجديد كننده حيات را در بر خواهد داشت . شايد بسياري از اشخاص وقتي صحبت از ليمو مي شود و يا شكل آنرا مي بينند از ترس ميلرزند خيال مي كنند ترشي ليمو ضعف قلب انها مي شود و حال آنكه اين تصورات آنها مبني ب اشتباه است و به كمك ليمو ميليونها فرد آدمي شفا يافته و معالجه شده اند.

طريقه معالجه با ليمو بسيار آسان است و در دسترس همه مي باشد و آن اين است كه صبح ناشتا بايد آب يك تا پنج ليمو  را گرفته و قبل از غذاي ظهر و يا قبل از خواب شب آنرا مصرف كرد و اگر كسي چنين كرد انواع تب را مي برد ، انواع سرفه و تنگي نفس را خاموش مي نمايد و نبض را كامل مي نمايد .

حال براي اينكه بدانيد كدام امراض را معالجه مي نمايند به شرح زير است .

روماتيسم ، درد كمر ، روم كليه ، سياتيك، ديابت را از بين مي برد ، تصلب شرايين و نارسايي ميترال را شفا مي دهد ، سرما خوردگي و زكام ،  برونشيت ، درد گلو ، دملها و انواع زخمها و جراحات و عفونتها، تبخال ، تيفوئيد ، سرخك ، مخملك ، آبله ، كم خوني ، سنگ كيسه صفرا و زيادي صفرا ‌، ترس و نگراني ، عصبانيت ، امراض كبدي ، سرطان خون ، خستگي ، درد كليه و ورم كليه ، يرقان ، تقويت جدار معده و روده ها ، خون ريزي از بيني را قطع مي كند، رفع پوست سر و از طاسي آن جلوگيري مي كند ، تقويت دستگاه هاضمه ، رفع جوش زير و روي پوست ، تعريق بدن ، آرامش اعصاب ، ترشي زياد معده ، درد گوش ، سينه پهلو ، آب مرواريد ، و از فلج جلوگيري مي كند .

تمام امراض بالا را شفا مي بخشد به شرط اينكه از آب ليمو نترسيد . معالجه با ليمو بي اندازه مهم است و ما اين نتيجه را در اثر خواص شفا بخش ليمو بدست آورده ايم .

ليمو خون بدن ما را پاك مي كند و خون را پاك در بدن ما مي تواند عفونت هاي خوني و پوستي و جوشهاي جلدي كه در صورت و بدن به اسم كك و مك پيدا مي شود از بين مي برد .

اغلب اشخاص كك و مك را يك امر ساده و طبيعي مي دانند و خيال مي كنند كه كك و مك در اثر قدرت خون آنها پيدا مي شود و حال آنكه در حقيقت اين عارضه در اثر ناخوشي مايع خون پيدا شده و نشانه اين است كه كبد حامل سمومي است .

وقتي ما آبليمو را به اندازه اي كه براي بدن ما لازم است مصرف نكنيم بزودي خواهيم ديد كه جوشهاي ريزي در نقاط مختلف بدن و حتي در صورت ما پيدا شده اند كه داراي چرك و خون مي باشد اين جوشهاي چركي و خوني در بدن ما علامت روشني بر ضعف خون ما است .

بعضي مواقع لثه دندانهاي ما خونريزي دارد و در ريشه دندانها چرك پيدا مي شود يا گلوي خود لوزتين داريم و با ترشي معده ما زياد است با وجوديكه غذاهاي مناسبي مصرف مي كنيم ولي به اندازه كافي آب ليمو در خون ما نمي باشد . افراط در غذاهايي كه مواد نشاسته اي دارد مثل سيب زميني ، ماكاروني ، برنج ، آرد هاي سفيد شيريني باعث پيدايش ترشي معده و جوش در صورت مي شود همانطوري كه تبهاي معده و روده در اثر افراط در مصرف شيريني هاي چرب بوجود مي آيد . آب ليمو حتي اگر به مقدار كم مصرف شود باعث خنثي كردن و از بين بردن تمام اين عوارض ناشي از فساد و كثافت خون مي شود و كبد را كه حامل سمومي است پاك و تصفيه مي كند چون كبد به آبليمو احتياج دارد و ما هرچه بيشتر آب ليمو مصرف كنيم بيشتر عمل كبد را به حال عادي و طبيعي در خواهيم آورد تا به اندازه كافي كيسه صفرا نيز بكار افتاده و صفرا ترشح كند .

غذاهاييكه مبناي آن براساس سبزيها و ميوه هاست مثل كاهو ، سبزيهاي ريشه دار ، گوجه فرنگي و غير آن بدن ما را در حالي نگه مي دارد كه سلامتي و تندرستي كامل نصيب آن مي گردد به همين جهت است كه ليمو براي اشخاص صفراوي بسيار لازم و مفيد است . طب جديد همانطور كه خواهيد ديد سولفاميدها و پني سيلين و مواد مشابه آنها در گذشته مصرف مي شدند روز به روز با شكست مواجه ميشود و تنها نظريه اي كه تا امروز ثابت مانده و روي پا ايستاده است نظريه معالجه با ويتامينها است و ليمو داراي مقدار زيادي ويتامين هاي ث و ب مي باشد .

در كشورهاي متحده آمريكاي شمالي آب ميوه ها را دربارها و هتلها دسترس مردم مي گذارند مخصوصا آب گوجه فرنگي ، آبليمو ، پرتقال ، آب توت ، آب آناناس ، آب نارنگي ، هويج ، آب انگور تازه ، و غير آنها به فراواني و ارزاني و همه از آن استفاده مي كنند ( در كشور ما هم بحمدالله بهترين ميوه فراوان است و ليكن افسوس كه گران بوده و عموم مردم نمي توانند استفاده كنند ) .

پس از آنكه ويتامينها بوسيله فونك كشف شد اولين ويتامين مخصوص را در ليمو كشف كرد كه موسوم به ويتامين ث يا ويتامين ليمو شد و امروز پزشكان امريكايي اين ويتامين مخصوص را براي معالجه امراض بسياري به كار ميبرند ، زيرا ويتامين ث ليمود داراي خواص شفا بخش فراواني است .

اسيدهايي كه در خون ما هستند در اثر غذاهاي گوشتي و نشاسته اي و نان سفيد پيدا مي شود و ميوه ها و سبزيها چنين اسيدهاي را خنثي كرده و از بين مي برد .

دوشنبه 10/2/1386 - 8:0
پسندیدم 0
UserName