گیاهان چطور صابون می سازند؟
توسط : پروازاخر

گیاهان چطور صابون می سازند؟

بسیاری از گیاهان ساپونین دارند، مواد شیمیایی که هنگام مخلوط شدن با آب، کف صابون و آب صابون می سازند.
غاسول صابونی، گیاهی است زیبا با گلهای صورتی که به طور طبیعی در کگنار رودخانه رشد می کند.
و سابقا نزدیک کارگاههای پشم کاشته می شد تا از کف صابون تهیه شده با جوشاندن برگها و ریه های آن برای شستن پشم استفاده شود.
صدها گیاه صابونی دیگر وجود دارد و در برخی از انها ساپونین به میزان 30 درصد وزن خشک گیاه موجود است.
با اینکه این ترکیبات برای صنعت پشم مفیدند ولی تا همین اواخر هیچ کس نمی دانست به چه طریقی (اگر روشی وجود داشت) این ساپونینها برای گیاه میزبان مفیدند.
آنها یولاف را که یک گیاه غیرعادی و شاید بی نظیر در میان غلات باشد مطالعه کرده اند، زیرا مقدار ساپونین آن بالاست.

این گروه حدس می زدند که ترکیبات ساپونین ممکن است به یولاف کمک کند تا در مقابل بیماریهای قارچی حفاظت شود زیرا یولاف نسبت به گندم که ساپونین ندارد،
حساسیت کمتری به بیماریهای قارچی دارد. برای آزمون این نظریه، پژوهشگران ژنهای گیاه یولاف را تغییر داند تا دیگر ساپونین تولید نکند و دریافتند که
گیاه مقاومت طبیعی خود را به "تیک-آل" (نام رایج توصیفی یکی از جدیترین بیماری قارچی غلات) از دست داده است.
پژوهشهای بیشتر آشکار کرد که ساپونینها از طریق واکنش با استرولها که جز اصلی غشای اطراف رشته های هاگ قارچ است، مقابله می کند،
این واکنش موجب می شود تا مولکولهای استرول دور هم جمع شوند. به این ترتیب سوراخهایی در غشا ایجاد میشود که از طریق آن سیتوپلاسم به بیرون نشت می کند و قارچ می میرد.
گندم ساپونین ندارد و بدین ترتیب نیست؛ قارچ کشها موثر نیستند زیرا قارچجها در خاک زندگی می کنند و مواد شیمیایی آن قدر به عمق خاک نفوذ نمی کند تا ریشه ها را در مقابل عفونت حفاظت کند. با وجود این پژوهشگران عقیده دارند در عرض یک یا دو سال امکان دارد بتوانند ژن ژنهای مورد نیاز را برای تولید ساپونینها از یولاف به گندم منتقل کنند، بدین ترتیب انواع جدیدی از غلات با مقاومخت طبیعی در مقابل تیک-آل بیماریهعای قارچ ایجاد می شود.

انتقال ژنها به درون گندم به روشی که اولا مقدار ساپونین قابل توجه باشد و دوم اینکه به نسلهای بعد منتقل شود، ممکن است چند سال طول بکشد.
با وجود این، فن اوری مورد نیاز برای وارد کردن ژنها به درون گیاهک تک لپه ایها (طبقه ای از گیاهان که غلات به آن تعلق دارند) هم اکنون فراهم است
و به نر می رسد که گندم صابونی مقاوم به تیک-آل در چند سال آینده در دسترس خواهد بود.
با عرضه گندم سازنده ساپونین نباید هیچ خطری برای سلامت بشر وجود داشته باشد، زیرا ما یولاف سازنده ساپونین را بی آنکه هیچ اثر زیانباری برای سلامت ما ساخته باشد مدتهاست که می خوریم.
حتی امکان اینکه نان ساخته شده از گندم حاوی ساپونین ، مزه صابون داشته باشد، وجود دارد،
ولی می توان با افزودن توالی دی ان ای

 

 

به ژنهایی که تنها در ریشه ها، ساقه ها و برگهای گیاه عمل می کنند (نه در دانه) منتفی کرد
شنبه 25/1/1386 - 11:13
پسندیدم 0
UserName