ویروس جدید در پوشش دانلود اینترنت اكسپلورر 7 منتشر شد ,
ویروس جدیدی به تازگی منتشر شده كه در قالب ایمیل دانلود نسخه‌ی آزمایشی مرورگر وب مایكروسافت، رایانه‌ها را آلوده می‌كند.

اگر ایمیلی دریافت كردید كه پیشنهاد می‌كند نسخه‌ی بتای 2 اینترنت اكسپلورر 7 (ie) را دانلود كنید، آن را حذف كنید زیرا ویروس جدیدی تحت پوشش نسخه‌ی آزمایشی مرورگر وب جدید مایكروسافت ظهور كرده است.

كارشناسان امنیتی خسارات گسترده‌ی ناشی از این ویروس را گزارش نكرده‌اند اما این ویروس به دلایلی از جمله گرافیك آن كه كاربر را متقاعد می‌كند كه ایمیل از طرف مایكروسافت است و اجرا شدن آن به محض كلیك كاربر بر روی یك لینك و دشوار شدن متوقف كردن آن از رسیدن به صندوق نامه‌ها، قابل توجه است.

بر اساس این گزارش عنوان این ایمیل، دانلود اینترنت اكسپلور 7 است و با داشتن گرافیك مشابه نامه‌های مایكروسافت، به نظر می‌آید كه از سوی این شركت ارسال شده است و با یك كلیك فایل قابل اجرایی به نام Ie7.exe را دانلود خواهد كرد؛ این فایل در واقع ویروس جدیدی است كه Win32.grum نامیده می‌شود و كارشناسان همچنان در حال تحلیل آن هستند تا دریابند چه كاری انجام می‌دهد.

این ویروس از سوی سرورهای متعددی در جهان میزبانی شده است، از این رو شناسایی و پاك كردن آن‌ها زمان بر خواهد بود.

به گفته‌ی كارشناسان سرورهای میزبان این ویروس، سرورهایی هستند كه هك شده‌اند؛ این ویروس تنها كاربران ویندوز را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مایكروسافت با آگاهی از این مساله در حال تحقیق در این خصوص است.

منبع خبر: ایسنا
پنج شنبه 16/1/1386 - 17:2
پسندیدم 0
UserName