جواهری در قصر
توسط : sheva7

سریالی می تواند محکم و قوی ظاهر شود که بیننده داشته باشد . حتما با این نظر که  این ببینده آن مجموعه است که می تواندآن سریال را به عرش برده و آنرا از عرش به فرش بکشد موافق هستید. پس توجه شما را به این نکته جلب می کنم  سریالی که در کشورهای پر جمعیت جهان* که در آسیا قرار دارند* مانند کشور پهناور چین و کشور هندوستان*به ارائه گذاشته شده و نیمی از جمعیت کشور پر جمعت جهان آن سریال را دیده اند و به آن نمره خوب  A داده اند سریالی کم  ارزشی نمی تواند باشد .

بله * این موضوع می تواند یک افتخار برای هر سریالی باشد*که نیمی از مردم کشور چین بیننده آن باشد .این نکته بی ارزشی نیست و برای هر بازیگر و کار گردانی می تواند یک آرزو و موفقیت باشد. در هنگام پخش آخرين قسمت اين سريال در هنگ كنگ، بيش از نيمي از كل جمعيت اين كشور پاي تلويزيون هاي خود بودند. در چين صدها ميليون تماشاگر براي مشاهده ي اين سريال كه نيمه شب ها پخش مي شد، بيدار مي ماندند. این واقعا می تواند باور نکردنی باشد .ولی این سریال محبوب این جرات و عمل را داشته است که بینندگانی فروانی داشته باشد .

 تاثیرات جواهری در قصر:

در چين يك مدرسه پس از كمك هاي مالي خانم لی یانگ آئي ((بازیگر نقش اول سریال) به اين مدرسه، نام خود را به مدرسه ي ابتدايي لي يانگ آئي تغيير داد. يكي از پرطرفدارترين سريال هاي تاريخ اين كشور مي باشد. دايرةالمعارف ويكي پديا  از اين سريال با همين عنوان ياد كرده است. در کشور هندوستان هم علاوه بر دعوت هیئت سریال  *شامل کارگردان و بازیگران و بعضی از دست اندر کاران آن * از سریال جواهری در قصر با عنوان برترین درام سال آسیا نام برده اند.این محبوبیت فقط در آسیا نبوده و در کشور های دیگری از جمله انگلیس و آلمان و برخی کشور های اروپایی هم مورد تحسین قرار گرفته است.در کل آمار گیر ی و نظر سنجی در وبلاگ و سایت رسمی سریال از کشور های ذکر شده بوده

آسیا : کره جنوبی .ژاپن.چین .هندوستان .سنگاپور .تایوان و برخی دیگر از جنوب شرق آسیا

اروپا : انگلستان .آلمان و تعدادی از کشور های اروپای مرکزی که در حال حاظر در حال نظر سنجی از این سریال می باشند و در این کشور ها سریال پایان نیافته است.

جوایز:

این سریال علاوه برکسب شهرت توانسته جوایز نقدی و غیر نقدی  فراوانی کسب کند. . سريال جواهری در قصر كه از آن با عنوان «Most Popular Korean Drama of All Time» و «Forever Popular Korean Drama» به معناي «محبوبيت ترين درام كره اي تمام دوران» ياد مي كنند. يكي از پرطرفدارترين سريال هاي تاريخ اين كشور مي باشد. برا اساس سایت رسمی سریال  جوایز برترین بازیگر سریال به دلیل درخشیدن در این سریال در سال 2006 به شرح زیر بوده :

لي يانگ آئي برنده ي جايزه ي بهترين بازيگر سال در جشنواره ي بلو دراگون در سال 2005 و جايزه ي بهترين بازيگر زن در جشنواره ي بيكسنگ آرت سال 2006 براي آخرين فيلم خود «همدردي براي بانو گيوم جا» (Sympathy For Lady Vengeance) مي باشد. لازم به ذکر است که وی برترین بازیگر زن کره در سال2004-2005-2006 هم بوده است و تا به حال شخص دیگری موفق به دریافت چنین افتخاری در کشور کره نبوده است.

جمعه 10/1/1386 - 3:23
پسندیدم 0
UserName