گزارش كامل فيلم هاي نوروزي در تلویزیون
توسط : rafiei
گزارش كامل فيلم هاي نوروزي در تلویزیون

صداو سيما در نوروز امسال 78 فيلم براي پخش در ايام نوروز از شبكه‌هاي مختلف سيما در نظر گرفته است. 

به گزارش فارس از مجموع اين فيلم ها: شبكه اول 15 فيلم، شبكه دوم 17 فيلم، شبكه سوم 15 فيلم، شبكه چهارم 16 فيلم و شبكه تهران 16 فيلم را پخش خواهند كرد.

شبكه اول:

شبكه اول فيلم هاي خود را در قالب برنامه سينما يك هر روز ساعت 16 پخش خواهد كرد.

«ماشينها»

انيميشن سينمايي ماشين‌ها به كارگرداني مشترك «جان لسه‌تر» و «جو رنفت» ساخته شده و روز اول فروردين ماه پخش خواهد شد.

فيلمنامه «ماشين‌ها» را «يورگن كلوبين»، «دن فوگلمن»،«كايل موراي» و «فيل لوريس» نوشتند و اين انيميشن در سال 2006 ساخته شد.«اوون ويلسن»، «پل نيومن»، «باني هانت»، «مايكل كيتن»، «تام هنكس»، «تيم آلن»، «بيلي كريستال» و «جان گودمن» صداپيشگان اين اثر هستند.

اين انيميشن كه محصول كشور آمريكاست در 116 دقيقه ساخته شده و «رندي نيومن» موسيقي آن را ساخته است. اين انيميشن نامزد اسكار بهترين موسيقي متن و بهترين فيلم انيميشن و برنده گلدن گلوب بهترين انيميشن سال و نامزد 9 جايزه از مراسم اني شده است.
ماشين ها براي سازندگانش120 ميليون دلار هزينه داشت و پس از اكران در آمريكاي شمالي 244 ميليون دلار براي سازندگان خود به ارمغان آورد.

داستان ماشين ها درباره لايتنينگ مك كوئين اتومبيل تندرو مسابقات اتومبيلراني است كه در مسير رسيدن به مسابقه نهايي به صورت كاملاً اتفاقي از شهري دورافتاده سر درمي آورد و براي ساكنان آنجا مشكلاتي درست مي كند. اهالي از وي مي خواهند تا مشكلات را برطرف نكرده، شهرشان را ترك نكند و اين در حالي است كه مك كوئين فرصت چنداني ندارد، اما در هر حال او خيابان شهر را بازسازي مي كند و سر موقع به مسابقه مي رسد، در حالي كه اهالي شهر او را ترك نكردند و ...
اين فيلم روز اول فروردين پخش خواهد شد.

«اينجا چراغي روشن است»

نويسنده و كارگردان اين فيلم سينمايي «سيد رضا ميركريمي» است كه روز دوم فروردين ماه پخش خواهد شد.

فيلم سينمايي اينجا چراغي روشن است در سال 85 در سينماهاي ايران اكران شد و جوايز بسياري را از جشنواره هاي مختلف داخلي و خارجي كسب كرد.

در اين فيلم بازيگراني چون حبيب رضايي، الله قلي نظري، محمود راسخ فر، سعيد پورصميمي و فلامك جنيدي بازي كرده‌اند.

فيلم اينجا چراغي روشن است پس از فيلمهاي كودك و سرباز و زير نور ماه سومين فيلم بلند رضا ميركريمي است و در خلاصه آن آمده است:متولي امامزاده‌ي به علت بيماري قلبي دنبال جانشيني براي خود مي‌گردد و مردم به دليل شريط سختي كه پيش رو دارند و اعتقاد خود را به امامزاده از دست داده‌اند، حاضر نيستند جانشين او شوند و متولي ناچار مي‌شود توليت اين امامزاده را به برادرزاده كم عقلش بسپارد.

«مادر را از قطار پياده كن»

اين فيلم محصول سال 1987 به كارگرداني «دني دويتو» با بازي بازيگراني چون «دني دويتو»، «بيلي كريستال»، «كيم گريست»، «آن رمزي» و «كيت مولگرو» است.

اين فيلم كه اقتباسي كمدي از فيلم «بيگانگان در ترن» نوشته «آلفرد هيچكاك» است در 88 دقيقه ساخته شده و ماجراي آن درباره دو مرد است كه هركدام اشخاصي را دارند كه از صميم دل آرزوي مرگشان را در دل مي‌پرورانند.

يكي همسر سابقي دارد كه زندگي‌اش را تبديل به جهنم كرده و ديگري مادري زورگو كه زندگي او را خراب كرده است.

چه كاري آسان تر از جابه جايي جنايتها براي گمراه كردن پليس و از بين بردن است؟ اين دو نفر جاي خود را عوض مي‌كنند...

اين فيلم روز سوم فروردين ماه از سينما يك پخش خواهد شد.

«وكيل هادساكر»

روز چهارم فروردين فيلم سينمايي «وكيل هادساكر» محصول دو كشور آلمان و آمريكا در سال 1994 پخش خواهد شد. اين فيلم به كارگرداني «جوئل كوئن» بر اساس فيلمنامه‌اي از اتان و جوئل كوئل ساخته شده است.

در اين فيلم كه موضوعي كمدي فانتزي دارد بازيگراني چون «جان ماهوني»، «بيل كابس» و «بروس كمپ بل» به ايفاي نقش مي‌پردازند. اين فيلم در 111 دقيقه ساخته شده است.

زمانيكه هودساكر خودكشي مي‌كند، هيات رئيسه به رياست «سيدني ماسبرگر» با پروژه‌اي طلايي درصدد آن بر مي‌آيد تا بدين وسيله كوهي از پول و سرمايه را بوجود آورد.
بورس سقوط مي‌كند و سيدني و دوستانش با خريد مقدار بسياري سهام كنترل كمپاني هودساكر را در دست مي‌گيرند و...

«ورطه»

اين فيلم كه روز پنجم فروردين ماه پخش خواهد شد در سال 1989 به مدت 146 دقيقه در آمريكا توليد شده است.

نويسنده و كارگردان اين فيلم «جيمز كامرون»‌ است و بازيگراني چون اد هريس، ماري اليزابت، ماسترانتونيو و مايكل بين بازي كرده‌اند.

يك زير دريايي اتمي آمريكايي در زمان جنگ سرد مورد حمله قرار مي‌گيرد و غرق مي شود. بعد از جنگ نيروي دريايي از كاركنان يك سكوي نفتي مي‌خواهد كه براي جستجو و يافتن اين زير دريايي و كشف علت تصادف به افرادش ملحق شود اما در حين انجام ماموريت مشكلات و مواردي پيش مي‌آيد كه ...


«طوفان در جامائيكا»

اين فيلم كه روز ششم فروردين ماه پخش خواهد شد، توليد سال 1965 كشور انگليس به كارگرداني الكساندر مكندريك است.

اين فيلم 103 دقيقه زمان دارد و بازيگراني چون آنتوني كويين، جيمز كابرن، دنيس پرايس و ليلا كدرووا بازي مي‌كنند.

والدين كودكي كه در جامائيكا زندگي مي‌كنند ناراحت اين هستند كه كودكانشان بدور از تمدن رشد كنند، پس تصميم مي‌گيرند آنها را با كشتي به انگلستان بفرستند اما در اين راه گروهي از دزدان دريايي به كشتي حمله مي‌كنند و عده اي از كودكان را مي‌دزدند...

«هيات منصفه فراري»

اين فيلم روز هفتم فروردين ماه پخش خواهد شد و مدت زمان آن 127 دقيقه است.
كارگردان اين فيلم «گري فلدر» است و «برايان كاپمن» فيلمنامه آن را بر اساس رماني از «جان گرشام » نوشته است.

در اين فيلم «جان كيوزاك»، «جين هاكمن»، «داستين هافمن»، «ريچارد وايز»، «بروس ديويد سون» و «بروس مگ گيل»‌ بازي كرده اند.

وقتي كه يك قاضي در كمال خونسردي در محل كارش به قتل مي‌رسد همه مدير يك شركت بزرگ اسلحه سازي را مسوول اين موضوع مي‌دانند و وكيلي به نام «ون دل روهر» را استخدام مي‌كنند تا به اين موضوع رسيدگي كند.

«وقتي همه خواب بودند»

اين فيلم كه روز هشتم فروردين ماه پخش مي‌شودبه كارگرداني و نويسندگي فريدون حسن پور در سال 1384 ساخته شد. اين فيلم قصه بي بي سليمه، ماماي پير و محبوب روستاي تازه آباد است كه سرانجام پس از سال ها انتظار نوبت سفرش به خانه خدا فرارسيده، بي بي در حال خداحافظي و حلاليت طلبي از اهالي ده است كه خبر مي رسد اجازه سفر ندارد.

در اين فيلم گلاب آدينه، محمدرضا فروتن، صادق صفايي، غزل شاكري و نازنين فراهاني به ايفا نقش پرداختند. اين فيلم 84 دقيقه است و در دوره بيست و چهارم جشنواره بين المللي فيلم فجر در بخش سينماي معناگرا برگزيده سيمرغ بلورين فيلم (فرشته طائرپور) و در بخش جوايز جنبي برگزيده لوح تقدير نگاه لطيف و روابط انساني و تأكيد بر باورهاي ملي و مذهبي و توجه به سالمندان شد.

«سياه و سفيد»و «اتاق امن»

فيلم سينمايي «سياه و سفيد روز نهم فروردين ماه پخش خواهد شد و روز دهم فروردين فيلم «اتاق امن» به كارگرداني «ديويد فينچر» پخش خواهد شد.

اين فيلم به مدت 112 دقيقه محصول كشور آمريكاست و بازيگراني چون «جودي فاستر»‌، «كريستين استوارت»، «دوايت ياوكام»،‌ «جاردلتو» و « فارست ويتاكر» در آن به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

زني كه به تازگي از همسرش طلاق گرفته خانه‌اي مي‌خرد تا با دخترش در آن ساكن شود. خانه يك اتاق دارد كه نام آن اتاق امن است و براي پنهان شدن و پناه گرفتن در زمان دزدي ساخته شده است.

يك شب سه نفر به خانه اين زن هجوم مي‌آورند. او به همراه دخترش در اين اتاق پنهان مي‌شود غافل از اينكه اين مردان به دنبال چيزي هستند كه در اين اتاق مخفي شده است.

«استالين گراد»

اين فيلم مقاومت قهرمانانه سربازان ارتش روسيه در مقابل حمله ارتش آلمان نازي را به تصوير مي‌كشد.

«استالين گراد» روز يازدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«كوئيمادا»،«تعقيب در شاهراه»‌

كوئيمادا روز دوازدهم فروردين ماه و تعقيب در شاهراه روز سيزدهم فروردين ماه از شبكه اول سيما پخش خواهد شد.

تعقيب در شاهراه به مدت 110 دقيقه توسط «استيون اسپيلبرگ» كارگرداني شده است.
در اين فيلم بازيگراني چون «گلدي هاون»، «بن جانسون»، «مايكل ساكنت» و «ويليام اترتون»‌ بازي مي كنند.

لو جين يك زن موطلايي است كه به همسرش پيشنهاد مي‌كند با هم فرار كنند.
آنها نقشه مي‌كشند كه تنها فرزندشان را كه نزد خانواده‌اي به فرزند خواندگي سپرده شده به گروگان گيرند.

فرارشان موفق آميز است تا اينكه با پليس ها برخورد مي‌كنند.

«ديويد كاپرفيلد»

اين فيلم پس از وقفه‌اي دو روزه در دو قسمت روزهاي شانزدهم و هفدهم فروردين ماه از شبكه اول سيما پخش خواهد شد.

وقتي پدر ديويد مرد مادر او دوباره ازدواج كرد. پدر خوانده ديويد مرد خشني بود كه عقايد سخت گيرانه‌اي در مورد تربيت بچه‌ها داشت.

پس از مدتي مادر ديويد مرد و پدر خوانده‌اش ديويد را به لندن فرستاد تا براي تامين زندگي‌اش كار كند اما ديويد فرار مي‌كند و به عمه‌اش پناه مي‌برد تا زندگي‌اش روز به روز بهتر شود...

شبكه دو:

شبكه دو سيما در ايام نوروز فيلمهاي خود را ساعت 23:30 براي مخاطبان خود پخش خواهد كرد.

«اوهام»

فيلم سينمايي «اوهام» شنبه 26 اسفندماه ازاين شبكه پخش خواهد شد.اين فيلم به كارگرداني كاظم معصومي ساخته شده است و شهاب حسيني در آن بازي كرده است.
داستان اين فيلم درباره زوج جواني به نام شروين و ستاره است كه براي گذراندن ماه عسل خود ويلايي را در شمال اجاره مي كنند. صبح اولين روز اقامت ستاره مفقود مي شود و شروين در جستجوي او متوجه مي شود ...

«شمشير زن يكدست»

فيلم سينمايي « شمشيرزن يك دست » محصول كشور چين يكشنبه 27 اسفندماه پخش خواهد شد.

كارگردان اين فيلم چانگ چيون است و داستان آن درباره شمشير زن ماهري به نام وانگ يو فانگااست. او با دختر استاد خود درگير مي شود و در اين مبارزه دست خود را از دست مي دهد.يك زن روستايي از او پرستاري مي كند تا ...

«قرباني»

فيلم سينمايي «قرباني» به كارگرداني كاظم معصومي روزدوشنبه 28 اسفندماه پخش خواهد شد.
ياسمن و سعيد در نيروي انتظامي فعاليت مي كنند.آنها از توليد و توزيع كراك از نوع شيميايي و صنعتي با خبر مي شوند . در همين حين ياسمن متوجه مي شود سعيد به ايدز مبتلاست.

«بيد مجنون»

فيلم سينمايي بيد مجنون محصول سال 83 به كارگرداني «مجيد مجيدي» است. مدت زمان اين فيلم 93 دقيقه است و بازيگراني چون پرويز پرستويي، رويا تيموريان، ليلا اوتادي و آفرين عبيسي بازي كرده‌اند و داستان آن درباره مردي است كه بعد از سالها بينايي خود را باز مي‌يابد و در مواجه با زندگي جديد با مسائل مختلفي روبرو مي‌شود.

بيد مجنون ششمين فيلم مجيد مجيدي است كه براي اولين بار در آن از بازيگران حرفه‌اي در نقش‌هاي اصلي استفاده كرده است.

«در راه خانه»

اين فيلم كه روز اول فروردين ماه پخش خواهد شد محصول سال 1999كشور چين است كه بر اساس نوشته‌اي از «بااوشي» به كارگرداني «ژان گيمو»‌ به مدت 89 دقيقه ساخته شده است.
در اين فيلم «‍ ژانگ زي»، «سان هونگلي»و «ژانگ هاو» بازي كرده‌اند و داستان آن درباره يك تاجر شهر نشين به نام «يوشنگ او» است كه به دهكده زادگاهش در شمال چين برمي‌گردد تا در مراسم تدفين پدرش شركت كند.

در طول اين مراسم مادر پير او اصرار دارد تا تمام مراسم خاكسپاري به روش سنتي و با لباسهاي سنتي انجام شود. در طول اين مراسمات مرد تاجر در مي‌يابد كه با وجود گذر زمان، مادرش و بسياري از افراد اين ده هيچ تغييري نكرده‌اند.

«دشت باز»

اين فيلم محصول سال 2003 كشور آمريكاست كه به كارگرداني «مايكل گمبون» ساخته شده است.

زمان اين فيلم 139 دقيقه است و «گريك استوپر» آن را بر اساس رماني از «لائوران پين» نوشته است.

بازيگراني چون «رابرت دوال»، «كوين كاسنر» و «آنت بنينگ» در آن بازي كرده‌اند.
در اين فيلم يك كشاورز كه قبلا هفت تير كش بوده‌است مجبور مي‌شور عليه قاضي فاسدي كه دارايي‌هاي او را مورد تهديد و تجاوز قرار داده است دوباره مسلح شود.

اين فيلم روز دوم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«شمشير بدون سايه»

اين فيلم به كارگرداني «كيم يونگ جون»‌ در سال 2005 با مشاركت كره جنوبي و آمريكا ساخته شده كه به علت وفور صحنه هاي خشونت آميز درجه R دريافت كرده است.
اين فيلم 104 دقيقه زمان دارد و بازيگراني چون «چوي جيو»، «جيونگ هوبين»و «كيم سورو» در آن بازي كرده‌اند.

فيلم سينمايي شمشير بدون سايه روز سوم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«معجزه برن»

اين فيلم محصول سال 2003 آلمان است كه 118دقيقه زمان دارد و روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد.

كارگردان آن «زونكه وردمن» است و بازيگراني چون «لوئيس كلاموس»،‌ «پيتر لومير»،‌ «جوانا گاستورد»‌ در آن بازي كرده‌اند.

داستان اين فيلم درباره مسابقات قهرماني تيم فوتبال آلمان در سال 1954 است كه به دو داستان ديگر ارتباط پيدا مي‌كند.

داستان اول درباره خانواده يك پسر جوان است كه خانواده‌اش در خلال جنگ جهاني دوم از هم پاشيده شده وپدرش پس از 13 سال اسارت از روسيه باز مي‌گردد در حاليكه با خاطراتي كه از همسر و فرزندش به ياد دارد براي بازگشت به دنياي واقعي دچار مشكل شده است و داستان دوم ماجراي يك خبرنگار و همسرش است كه از مسابقات ورزشي گزارش تهيه مي‌كند.

«سواركاري به نام مرگ»

اين فيلم محصول سال 2004 روسيه به كارگرداني «كارن شاخنازارو» است كه 106 دقيقه زمان دارد و بازيگراني چون «آندري پانين»و «كسانيا راپاپورت» در آن بازي كرده‌اند.
روز پنجم فروردين ماه اين فيلم پخش خواهد شد.

«شينوبي»

فيلم سينمايي شينوبي محصول سال 2005 كشور ژاپن است كه به كارگرداني «تن شيموياما» به مدت 107 دقيقه ساخته شده است.

«كينا هيراتا» داستان اين فيلم را بر اساس رماني از «فيوتارو يامادا» نوشته است و بازيگراني چون «يوكي ناكاما»، «جوادا گيري»،‌ «توموكا كوروتاني» و «اريكا ساواجيري» در آن بازي كرده‌اند.
شوگان امپراطوري بزرگ براي نابودي ده تن از جنگجويان شوبي كه آخرين بازماندگان نسل مبارزان در تاريكي هستند روياروي آنها قرار مي گيرد و ...
شينوبي روز ششم فروردين ماه پخش مي‌شود.

«دسته ببرها»

اين فيلم در مدت زمان 125 دقيقه محصول سال 2005 كشور فرانسه است كه «جروم كورناو» آن را كارگرداني كرده است.

در اين فيلم كه روز هفتم فروردين ماه پخش خواهد شد «كلويس كورنيلاك»، «ديان كروگر»، «ادوارد بئر» و «اليور گورمت» بازي كرده‌اند.

داستان اين فيلم در سال 1912 ميلادي اتفاق مي‌افتد كه پليس فرانسه گروهي را براي مبارزه با افراد تبهكار و شورشي تشكيل مي‌دهد...

«سوفي شل»

اين فيلم به كارگرداني «مارك رودموند» سال 2005 در كشور آلمان ساخته شده است.
در اين فيلم بازيگراني چون «جوليا جنتس»، «فابيان هنريك»و «جوانا گاستادورف» بازي كرده اند.

در سال 1943 يك زن جوان در مقابل نازي‌ها ايستادگي مي كند. او دانشجوي اهل مونيخ است كه به همراه برادرش گروه مقاومت «رزهاي سفيد» را تشكيل مي‌دهد.سوفي توسط نازي‌ها تيرباران و دليري‌هايش به افسانه تبديل شد.

روز هشتم فروردين ماه اين فيلم از شبكه دو سيما پخش خواهد شد.

« روزهاي شكوه»

«ريچارد بوچارب» اين فيلم را در سال 2006 به مدت 120 دقيقه ساخته است. روزهاي شكوه محصول مشترك كشورهاي فرانسه، مراكش، الجزاير و بلژيك است.

در اين فيلم بازيگراني چون «جامل دبوز»، «سامي ناصري»و «برنارد بلنكان» در آن بازي كرده‌اند و روز نهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

در زمان جنگجهاني دوم، چهار مرد متعلق به شمال آفريقا براي شركت در جنگ در ارتش فرانسه ثبت نام مي‌كنند تا در مقابل ستمهاي ارتش نازي و آزادي آن مقاومت كنند...

«تيغ پنهان»

اين فيلم محصول سال 2004 كشور ژاپن است كه به مدت 132 دقيقه ساخته شده است.
كارگردان آن «يوجي يامادا» و «يوشيتاكا آساما» نويسنده آن است.

فيلم سينمايي تيغ پنهان روز دهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«مجردها»

فيلم سينمايي مجردها توليد سال 1383 به كارگرداني اصغر هاشمي است كه روز يازدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

در اين فيلم بازيگراني چون آتيلا پسياني، محمد رضا فروتن، مجيد صالحي، مريلا زارعي و الناز شاكر دوست بازي كرده‌اند.

چند جوان تصميم مي‌گيرند براي به دست آوردن زندگي بهتر ايران را ترك كنند اما با وقوع اتفاقهايي از تصميم خود منصرف مي‌شوند.

مجردها پس از فيلم هاي روزهاي انتظار، زير بامهاي شهر، در آرزوي ازدواج، دو همسفر، مهريه بي بي، گروگان، زندگي و نگين نهمين فيلم اصغر هاشمي‌است.

«پنج كودك و آن»

اين فيلم محصول سال 2004 كشورهاي انگلستان، آمريكا و فرانسه است.
اين فيلم 89 دقيقه است و «جان استفان» كارگرداني آن را برعهده داشته است.

در اين فيلم بازيگراني چون «تارا فيتزگراد»، «فردي هيمور»، «آلكس جنينگر» و «جاناتان بايلي» بازي كرده‌اند.

فيلم سينمايي پنج كودك و آن روز دوازدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«بلوك 13»

اين فيلم كه روز سيزدهم فروردين ماه پخش خواهد شد محصول كشور فرانسه است كه به كارگرداني «پير مول» ساخته شده و «ديوي بل» در آن بازي كرده است.

اين فيلم درگيري‌هاي داخل يك گروه قاچاق مواد مخدر را به تصوير مي‌كشدكه يكي از اعضاء آن به نام باليو مقدار زيادي مواد مخدر را به سرقت مي‌برد. پس ازاين حادثه روساي تشكيلات خواهر باليو را به گروگان مي‌گيرند...

«با هم در خانه»

فيلم سينمايي «با هم در خانه» در گروه فيلم و سريال شبكه دو سيماتوليد شده است و موضوع آن درخصوص بهادر و رجب دو پيرمردي است كه با هم باجناقند و با همسرانشان، دو دختر و دو داماد خود همگي در ساختماني زندگي مي كنند.

اين خانواده بزرگ قرار است روز سيزده بدر به پارك جنگلي بيرون شهر بروند . يكي از پيرمردها مخالف رفتن و ديگري موافق رفتن است است و از آن جا كه اين دو پيرمرد باجناق در همه مسائل با هم لجبازي و مخالفت دارند بالاخره هر دو تصميم مي گيرند در خانه بمانند . در پي اين تنها ماندن ماجراها و حوادثي رخ مي دهد.

تله فيلم «با هم در خانه» به تهيه كنندگي غلامحسين باي ساخته شده و بازيگراني چون عليرضا خمسه، باقر صحرارودي، مينا جعفر زاده، فريده سپاه منصور، محسن زهتاب، عزت مهرآوران، حسين چنگي، افسانه ناصري، فرحناز منافي ظاهر، امير نوري درآن بازي مي‌كنند.
اين فيلم روز چهاردهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«مامور ماليات»

اين فيلم محصول سال 1999كشور آمريكاست كه 109 دقيقه زمان دارد.

نويسنده و كارگردان اين فيلم «انتوني نيلسون» است و بازيگراني چون: «بيلي كونولي»، «كن استوت»‌، «فرانسيسكا آنيس» و «لاين روبرتسون» در آن بازي كرده‌اند.
اين فيلم روز شانزدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«همه چيز پول نميشه»

فيلم سينمايي «همه چيز پول نميشه» محصول كشور آمريكا است.

اين فيلم داستان يك خلافكار است كه بليت‌هاي مسابقه‌ها را به صورت بازار سياه در اختيار مشتريان مي‌گذارد. او ناخواسته درگير ماجراي سرقت الماس مي‌شود و ...

شبكه سه:

اين شبكه در ايام نوروز فيلمهاي خود را ساعت 20:15 پخش خواهد كرد.

«چند مي‌گيري گريه كني»

اين فيلم توسط «شاهد احمدلو» در سال 1384 كارگرداني شده است.مدت زمان اين فيلم 100دقيقه است و بازيگراني چون «مرحوم منوچهر نوذري»،‌ «ابولفضل پور عرب»، «شهرام حقيقت دوست»، «الناز شاكر دوست»، «حميد لولايي» و «محبوبه بيات» در آن بازي كرده‌اند.

اين فيلم قصه پيرمردي است كه مقيم آمريكاست و زمانيكه احساس مي‌كند در آستانه مرگ قرار گرفته به ايران برمي‌گردد تا در وطن خود بميرد و چون دوست و فاميلي در كشورش ندارد، سراغ آدمهايي را مي‌گيرد تا پس از مرگش برايش گريه و زاري كنند.
اين فيلم اول فروردين ماه پخش خواهد شد.

«نارنيا»

اين فيلم كه روز دوم فروردين ماه پخش خواهد شد در سال 2005 به مدت 135 دقيقه به كارگرداني «اندرو آدامسون» ساخته شده است.

نارنيا بر مبناي «شير، جادوگر و كمد» نخستين رمان چاپ شده از مجموعه داستان‌هاي فانتزي و كودكانه «وقايع‌نگاري نارنيا» نوشته سي. اس. لوئيس ساخته شده است.

داستان اين فيلم درباره چهار كودك بريتانيايي است كه در دوران بمباران لندن در اوايل دهه 1940 به حومه شهر فرستاده مي‌شوند. بچه‌ها يك كمد پيدا مي‌كنند كه آنها را به دنياي فانتزي نارنيا هدايت مي‌كند، جايي كه پس از متحد شدن با يك شير به نام اسلان، عليه نيروهاي جادوگر سفيد وارد مبارزه مي شوند.

«الماس خونين»

اين فيلم كه روز سوم فروردين ماه پخش خواهد شد محصول سال 2006 آمريكا به كارگرداني « ادوارد زوئيك» است و 143 دقيقه زمان دارد.

فيلمنامه اين فيلم را چارلز ليويت نوشته و بازيگراني چون «لئوناردو دي‌كاپريو»، «جنيفر كانلي»، «ديجيمون هونسو»،«كاگيسو كوپيرس» و «بينو مابنا» بازي كرده‌اند.

داستان اين فيلم درباره استعمارگران غربي است كه براي غارت ثروت آفريقا دست به هر جنايتي مي‌زنند.آنها با كشتار مردم به دفاع و استثمار آنها به دست خود الماس ثروت ملي آفريقا را استخراج و به تاراج مي‌برند.

«پسر اژدها سوار»

پسر اژدهاسوار محصول مشترك آمريكا و بريتانيا در سال 2006 است كه به كارگرداني «استفان فانگ مير» ساخته شده است.

اين فيلم كه روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد 104 دقيقه زمان دارد و «پيتر بوچمن» فيلمنامه آن را بر اساس رماني از «كريستوفر پائوليني» نوشته است.

در اين فيلم بازيگراني چون «ادوارد اسپليرز»، «جرمي آيرنز»، «سيه‌نا گيلوري»، «رابرت كارلايل» و «جان مالكوويچ» به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

داستان پسر اژدها سوار درباره پسري است كه در يك دهكده به نام آن گاسيا با يك تخم اژدها رو به رو مي شود. اين واقعه او را به سفري افسانه‌اي مي‌برد و درمي‌يابد تنها او مي‌تواند سرزمينش را نجات دهد. اين فيلم روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اين فيلم روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«غريبه در شهر»

اين فيلم روز پنجم فروردين ماه پخش خواهد شد و محصول سال 200 به كارگرداني «ژوزف مارزانو» است.

«به نام پدر»

اين فيلم به كارگرداني «ابراهيم حاتمي كيا» در سال 83 ساخته شد.

در اين فيلم كه روز ششم فروردين ماه پخش خواهد شد پرويز پرستويي، گلشيفته فراهاني، مهتاب نصيرپور، كامبيز ديرباز، سيدمهرداد ضيايي، افشين هاشمي، ميرطاهر مظلومي، كاظم هژير آزاد و شبنم مقدمي بازي كرده اند.

اين فيلم كه به ارتباط ميان يك پدر و دختر مي پردازد، از موضوعي اجتماعي با پس زمينه جنگ برخوردار است.

«پسران پرواز»

فيلم سينمايي پسران پرواز روز هفتم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اين فيلم به كارگرداني «توني بيل» محصول مشترك كشورهاي فرانسه و آمريكاست و 140 دقيقه زمان دارد.

در پسران پرواز بازيگراني چون«جيمز فرانكو»، «اسكات هازل» و«فيليپ وينچستر» بازي كرده‌اند.

«سياهچاله و اژدها»

فيلم سينمايي «سياهچاله واژدها» محصول مشترك ليتواني و آمريكاست كه روز هشتم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اين فيلم در سال 2005 به مدت 105 دقيقه به كارگرداني «گري ليويلي» توليد شده است.
داستان اين فيلم درباره مرد شروري است كه قصد دارد با در اختيار گرفتن قدرت حاكم جهان شود. به همين دليل از نيروهاي شيطاني كمك مي‌گيرد و قصد دارد اژدهايي را كه سال‌ها قبل زنداني شده است، آزاد كند.

در «سياهچاله و اژدها» بازيگراني چون «مارك دايموند»، «كلمنسي بورتن ـ هيل»، «بروس پاين»، «استيون الدر» و «داون اكمي» به ايفاي نقش پرداخته‌اند.

«برمودا»

فيلم سينمايي برمودا در دو قسمت روزهاي نهم و دهم فروردين ماه پخش خواهد شد.
اين فيلم محصول مشترك آمريكا و انگلستان است كه در سال 2005 به كارگرداني «كريگ. آر باكسلي »ساخته شده است.

در اين فيلم بازيگراني چون «اريك استولتز»،«كاترين بل»، «لودايموندفيليپس»،«بروس داويسن» و «مايكل اي رودگرز» در آن بازي كرده‌اند. آمريكايي‌ها آزمايش‌هاي مخفي در اقيانوس انجام مي‌دهند كه باعث ايجاد شكاف زمان در آن منطقه مي‌شود و حالا مي‌خواهند از اين نيروي عظيم كه طي چند سال چند برابر شده است براي تسلط استفاده كنند كه ....

«تنگنا»

فيلم سينمايي تنگنا محصول كشور ايران است و روز يازدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.
اين فيلم به كارگرداني عليرضا بذرافشان ساخته شده و بازيگراني چون شهاب حسيني، سروش صحت، جعفر دهقان، نيما رئيسي و رضا توكلي در آن بازي كرده‌اند.

داستان اين فيلم درباره دو دوست قديمي است كه پس از سال‌ها دوري به يكديگر مي‌رسد، اما درگير يك ماجراي پليسي مي‌شوند.

«حق السكوت»

فيلم سينمايي «حق السكوت» محصول هندوستان است كه به كارگرداني «آنيل ديوگان» ساخته شده است و بازيگراني چون «آجي ديوگان»،‌ «سونيل شتي» و«پرينكا چويرا» ساخته شده است.

اين فيلم درباره معاون پليس شهر در تعقيب يك مجرم سابقه دار است كه او را دستگير مي‌كند، اما در جريان اين دستگيري همسر مجرم كه باردار است پس از زايمان مي‌ميرد. پليس تصميم مي‌گيرد اين بچه را به فرزندي بپذيرد. پس از سال ها همين مجرم كه اطلاعي از زنده بودن فرزند خود ندارد، توسط يك رهبر باند مافيايي ماموريت دارد تا معاون را به قتل برساند.

«تيغه‌هاي جادويي»

اين فيلم كه روز سيزدهم فروردين ماه پخش خواهد شد،محصول هنگ كنگ در سال 1976 است.

اين فيلم به كارگرداني «چو يوئن» و بازي «تن لونگ»، «چينگ لي» و ... ساخته شده است.
داستان اين فيلم درباره فوخونگ شوئه، ماهرترين شمشيرزن چين است. او به مهارت‌هايي در مبارزه رسيده كه كسي قادر به شكست او نيست.

«جايزه»

فيلم سينمايي جايزه كه روز شانزدهم فروردين ماه پخش خواهد شد خلاصه مجموعه تلويزيوني «جايزه بزرگ» به كارگرداني «مهران مديري» است كه قبلا از تلويزيون پخش شده است.
در اين فيلم مهران مديري،رضا شفيعي‌جم، جواد رضويان، سعيد پيردوست، روشنك عجميان، بهنوش بختياري، سيامك انصاري و ... به ايفاي نقش پرداخته اند.

يك حساب مشترك در بانك برنده يك جايزه بزرگ مي‌شود كه تقسيم جايزه بين افراد برنده باعث بروز مشكلاتي مي‌شود.

شبكه چهار:

شبكه چهار سيما فيلمهاي خود را در ايام نوروز ساعت 17:30 پخش خواهد كرد.

«شارلوت گري»

اين فيلم روز اول فروردين ماه پخش خواهد شد.شارلوت گري در سال 2001 با مشاركت كشورهاي انگليس، استرليا و آلمان ساخته شده است. كارگردان آن گيلين آرم استرانگ است و بازيگراني چون كيت بلانشت، جيمز فلت و روبرت پنري جونز در آن بازي كرده‌اند.

«روزنامه»

فيلم سينمايي روزنامه به كارگرداني «ران هاوارد» روز دوم فروردين ماه پخش خواهد شد.اين فيلم توليد سال 1994 آمريكا و مدت زمان آن 112 دقيقه است. فيلمنامه‌اش را ديويد و استفن كوپ نوشته‌اند و مايكل كيتن، رابرت دووال، گلن كلوز، ماريسا تومي، رندي كوئيد و جيسن روباردز در آن نقش‌آفريني مي‌كنند.

اين فيلم 24 ساعت از زندگي حرفه‌اي و شخصي اعضاء يك روزنامه را به تصوير مي‌كشد. هنري هكت سردبير روزنامه‌اي در نيويورك سيتي است، مردي بسيار پركار كه كار را عاشقانه دوست دارد، اما ساعت‌ها كار و دستمزد پائين نارضايتي به همراه دارد. برني وايت، ناشر روزنامه با مشكلات مالي رو به روست و آليشيا كلارك مدير مسئول كه دشمن هنري است، محدوديت‌هاي بيشتري وضع مي‌كند.

از سوي ديگر، مارتا همسر هنري كه قبلاً به عنوان گزارشگر با او كار مي‌كرده و الان باردار است، از دست او خسته شده، براي اينكه وقت كمي براي خانواده مي‌گذارد. تا اينكه يك روز هنري با يك پيشنهاد كاري بهتر مواجه مي‌شود و ...

«جنگجوي حرفه‌اي»، «آخرين تدوين»

فيلم سينمايي جنگجوي حرفه‌اي روز سوم فروردين ماه پخش خواهد شد و آخرين تدوين به كارگرداني «عمر نعيم» روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اين فيلم ژانري علمي تخيلي دارد و به مدت 125 دقيقه در سال 2004 ساخته شده است. بازيگراني چون «رابين ويليامز»، «جيمز كاويزل»، «ماريا سورونيو»و «استفاني رومانو»در آن بازي كرده‌اند.

«ويدوك»، «راز گاليندر»

فيلم سينمايي ويدوك روز پنجم فروردين ماه پخش خواهد شد و راز گالينرد نيز روز هفتم پخش خواهد شد.

«باغهاي كندلوس»

فيلم‌هاي سينمايي باغ‌هاي كندلوس روز هفتم فروردين ماه پخش خواهد شد.
"باغ‌هاي كندلوس" محصول سال 1383 به نويسندگي و كارگرداني ايرج كريمي است. داستان اين فيلم درباره مقطعي از زندگي سه مرد است كه براي تجديد خاطره دو تن از دوستان خود كه يك زوج جوان هستند و حدود 20 سال پيش در يك تصادف فوت كرده‌اند، عازم جاده كندلوس و محل دفن آنها مي‌شوند. آنها در طول راه با چند مسافر جوان مواجه مي شوند و به مرور بخشي از خاطرات خود مي پردازند.

در اين فيلم 85 دقيقه اي محمدرضا فروتن، خزر معصومي، مسعود كرامتي، بهناز جعفري، احسان اماني، محمد ناجي، شاهرخ فروتنيان و فريبا كامران به ايفاي نقش پرداختند. عليرضا شجاع‌نوري تهيه‌كننده، محمدرضا سكوت مدير فيلمبرداري، ايرج كريمي و رضا شيرواني تدوين، فرشته يميني شريف طراح صحنه و لباس، سينا سليمي آهنگساز، مرتضي اصلانزاده و سعيد احمدي صدابردار، محمد حقيقي صداگذار و بابك شعاعي و مهين نويدي طراح چهره‌پردازي با اين پروژه همكاري داشتند.

«يكشنبه طولاني نامزدي»

فيلم سينمايي "يكشنبه طولاني نامزدي" سال 2004 به كارگرداني ژان پير ژونه ساخته شد و در آن آدري تاتو و گاسپار اوليه بازي مي‌كنند. اين فيلم محصول مشترك فرانسه و آمريكا و زمان آن 133 دقيقه است و روز هشتم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«يك بوس كوچولو»

اين فيلم روز نهم فروردين ماه پخش خواهد شد.كارگردان يك بوس كوچولو بهمن فرمان آراست و بازيگراني چون هديه تهراني، جمشيد مشايخي و رضا كيانيان بازي كرده‌اند.

«قهرمانان»،«ناپولي»،‌«كلبه حصيري»

اين سه فيلم به ترتيب روزهاي دهم، يازدهم و دوازدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.
فيلم سينمايي "كلبه حصيري" محصول كشور چين سال 2000 به كارگرداني جينگ ژو است. در اين فيلم 105 دقيقه اي دان كائو، كين كين وو و يوان دو به ايفاي نقش پرداختند.

«نيكيفور»، «ريو»

فيلم سينمايي نيكيفور روز سيزدهم فروردين ماه پخش خواهد شدو روز چهاردهم نيز فيلم ريو پخش خواهد شد.

فيلم سينمايي «ريو» سال 2004 به كارگرداني نوبوهيكو اوبايشي ساخته شده است. ژانر فيلم "ريو" درام و معمايي محصول كشور ژاپن به مدت 160 دقيقه است و در آن بازيگراني چون مياكو آكازا، تاكورو آتسوكي، بنگال و آكيرا ايموتو به ايفاي نقش پرداختند.

«پيرمردان غرغرو»

اين فيلم كه آخرين فيلم نوروزي شبكه چهار سيماست در قالب كمدي به كارگرداني دانلد پتري ساخته شده است.

اين فيلم با بازي جك لمون، والتر ماتائو و آن مارگارت محصول 1993 آمريكا است. فيلم را دانلد پتري بر مبناي داستاني از مارك استيون جانسن كارگرداني كرد. داستان درباره جان و مكس، دو پيرمرد غرغروست كه در همسايگي هم زندگي مي‌كنند. آنها هميشه با هم دعوا دارند و مدام به هم توهين مي‌كنند...

شبكه پنج:

شبكه پنج سيما فيلمهاي نوروزي خود را هر روز ساعت 13:30 پخش خواهد كرد.

«زيارت»

تله فيلم زيارت روز بيست و نهم اسفند ماه پخش خواهد شد. كارگرداني اين اثر را «صادق كرميار» برعهده دارد و بازيگراني چون حسن جوهرچي، ستاره اسكندري، اردلان شجاع كاوه، كاوه سماك باشي و مليكا ناظري در آن بازي مي كنند.

تله فيلم زيارت نگاهي به سرنوشت انسان هايي دارد كه به زيارت مرقد مطهر امام هشتم (ع) مي روند و در اين سفر به تحول روحي و معنوي مي رسند. اين فيلم به كرامات و معجزات آن حضرت نيز مي پردازد.

«گل»

فيلم سينمايي گل محصول كشور انگلستان است و روز اول فروردين ماه پخش خواهد شد. اين فيلم محصول سال 2003 به كارگرداني «هنري فاستر» است و بازيگراني چون «جان آشتون»، «مارك گرايدون»، «ديويد گيسي»و «ويكتوريا ايمراي» در ان بازي كرده‌اند.

«اگه ميتوني منو بگير»

اين فيلم سينمايي به كارگرداني «استيون اسپيلبرگ» و «لئوناردو دي كاپريو» روز دوم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اگه مي‌توني منو بگيردر سال 2002 بر اساس فيلمنامه‌اي ازف ناتانسن ساخته شد. داستان اين فيلم درباره فرانك به عنوان يك شهروند موفق است كه براي همشهريانش سخنراني مي كند، ولي واقعيت اين است كه او در حال ورشكستگي است و همسرش نيز در حال جدا شدن از اوست ...

«راب بي هود»

فيلم سينمايي «رابي بي هود» به كارگرداني «بني چان» و بازي «جكي چان»، «ترزا كارپيو»، «اندرو دلين»، «جيسن توبين» و «كورتني وو» روز سوم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اين فيلم بر مبناي فيلمنامه‌اي از جكي چان و كام لون يون در 136 دقيقه ساخته شده است. داستان اين فيلم كه محصول هنگ‌كنگ است درباره دو دوست صميمي با نام‌هاي تانگز و اكتاپوس است كه در كارهاي خلاف دست دارند. پدر تانگز با او خيلي مخالف است و از او مي‌خواهد دست از كارهايش بردارد، ولي تانگز ....

«شبي در موزه»

فيلم سينمايي شبي در موزه به كارگرداني «شاون لوي» روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد.

اين فيلم كمدي محصول سال 2006 آمريكاست و بر مبناي كتاب شبي در موزه نوشته «ميلان ترنك» ساخته شده است. فيلمنامه اين اثر را «بن گارانت» و «تامس لنون» نوشته‌اند و «شاون لوي»، كارگرداني آن را بر عهده داشته است.

اين فيلم 108 دقيقه زمان دارد و بازيگراني چون بن استيلر، رابين ويليامز، ديك وان دايك، ميكي روني و اوئن ويلسن بازي كرده‌اند.

داستان شبي در موزه درباره مخترعي به نام لري است كه اختراعاتش خريداري ندارد. او از همسرش جدا شده، ولي پسرشان نيكي به همراه لري زندگي مي‌كند. لري از طريق يك بنگاه كاريابي كا در موزه را مي‌پذيرد، ولي اين موزه يك موزه معمولي نيست.

«قتل آنلاين»

اين فيلم ايراني به كارگرداني مسعود آب پرور روز چهارم فروردين ماه پخش خواهد شد.
نويسنده فيلم سينمايي قتل آنلاين نادر وحيدي است و به تهيه كنندگي سيد كمال طباطبايي ساخته شده است و بازيگراني چون حميد گودرزي، جمشيد هاشم پور، غلامحسين لطفي، شهاب حسيني و الناز شاكردوست در آن بازي كرده‌اند.

داستان فيلم درباره قاتلي است كه از راه چت و اينترنت، سلسله قتل هايي را انجام مي دهد تا اين كه پليس وارد ماجرا مي شود.

«پلنگ صورتي»، «زن بدلي»

فيلم سينمايي پلنگ صورتي روز پنجم و زن بدلي روز ششم فروردين ماه پخش خواهد شد.
فيلم سينمايي زن بدلي به كارگرداني مهرداد ميرفلاح ساخته شده است و بازيگراني چون رامبد جوان، رضا شفيعي جم،‌ ماهايا پطروسيان،رابعه اسكويي، بهزاد فراهاني، مهدي اميني‌خواه و منوچهر آذري به ايفاي نقش پرداختند.

اين فيلم 90 دقيقه است و داستان آن درباره شادي پارسي و آرش سپهري است كه به يكديگر علاقه دارند. آرش موسيقي كار مي‌كند. او هنگام خواستگاري از شادي متوجه مي‌شود كه او تصميم دارد براي ادامه تحصيل به لندن برود و ....

«تاريكي»، «خانه خنجرهاي پران»

تاريكي كه روز هفتم فروردين ماه پخش خواهد شد محصول كشور هندوستان است و آميتا باچان به عنوان نقش اول در آن بازي كرده است. فيلم خانه خنجرهاي پران نيز روز هشتم فروردين ماه از شبكه تهران پخش خواهد شد.

«اقبال»، «چكمه‌هاي استالين»

فيلم سينمايي اقبال نيز محصول كشور هند است كه روز دهم فروردين ماه پخش مي‌شود.
فيلم سينمايي «چكمه‌هاي استالين» نيزبه كارگرداني «بيژن صمصامي» و «رضا حامدي» ساخته شده كه روز يازدهم فروردين ماه پخش خواهد شد. در اين فيلم پورانداخت مهيمن، سعيد پورصميمي و يكتا ناصر بازي مي كنند و داستان آن درباره يوسف تهراني، پيرمردي است كه دو بار ازدواج كرده و همسر دومش سال هاست كه فوت كرده است. او صاحب چند فرزند دختر و پسر است، پيرمرد به يك بيماري خاص مبتلا مي‌شود، به همين دليل با گذشته‌اش زندگي مي كند و ...

«كلك تو كلك»، «محافظ»

فيلم سينمايي كلك تو كلك روز يازدهم و فيلم سينمايي محافظ روز سيزدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

«افسانه»

اين فيلم كه محصول سال 2005 كشورهاي چين وهنگ كنگ است روز چهاردهم فروردين ماه پخش خواهد شد. اين فيلم را «استنلي تونگ» كارگرداني كرده و بازيگراني چون «جكي چان»، «هي-سون كيم»، «توني ليونگ كا فاي»، «مليكه شراوت» و «كن لو» بازي مي‌كنند.

افسانه 122 دقيقه زمان دارد و داستان ژنرال منگ ‌لي را روايت مي‌كند كه ماموريت دارد شاهزاده اكي سو را براي ازدواج مصلحتي كه باعث پيوند بين دو امپراطوري خواهد شد، محافظت كند و به مراسم جشن ازدواج برساند، اما در بين راه مجبور مي‌شود براي حفظ جان شاهزاده خانم...

«ديوار آتش»

اين فيلم آخرين فيلم نوروزي شبكه تهران خواهد بود كه روز هفدهم فروردين ماه پخش خواهد شد.

ديوار آتش ساخته ريچارد لانكرين است كه در سال 2006 ساخته شد و مدت زمان آن 100 دقيقه است. اين فيلم روايتگر يك كارشناس امنيت در زمينه امور بانكي است كه زندگي خانوادگي خوبي دارد. تا اينكه يك گروه تبهكار به رهبري بيل كاكس به خانه او حمله مي‌كنند و جك را وا مي‌دارند در ازاي حفظ جان خانواده‌اش، 100 ميليون دلار به يك حساب بانكي در جزاير كيمن منتقل كند. وقتي بيل خانواده او را آزاد نمي‌كند، جك مي‌كوشد به تنهايي آنها را نجات دهد.

چهارشنبه 1/1/1386 - 13:42
پسندیدم 0
UserName