پیام نوروزی رییس جمهور.........
توسط : aminnateghi1
 

دكتر محمود احمدي‌نژاد رييس جمهور در پيام نوروزي به مناسبت آغاز سال ‪ ،۱۳۸۶با تبريك عيد نوروز و فرارسيدن سال نو، تصريح كرد:امروز نام ايران و ايراني به عنوان نماد اخلاق، پاكي، فرهنگ، مهرورزي، وحدت و صلابت زبانزد ملتهاي عالم است.

متن كامل پيام رييس جمهوري اسلامي ايران از اين قرار است:
خدمت همه مردم ايران زمين و همه ايرانيان در سرتاسر عالم و همه كساني كه نوروز پر رمز و راز و سرتاسر زيبايي را جشن مي‌گيرند، سلام عرض مي‌كنم و آغاز سال نو را صميمانه تبريك مي‌گويم و عرض محبت و مودت دارم .

اين روز جلوه‌اي از حيات حي لايموت است كه صداي بهار و شكوفه‌هاي حيات زندگي و طبيعت، آيتي از آن جمال بي‌مثال است. حيات زندگي در دست اوست و قلبهاي ما نيز دست اوست و دگرگوني، شور و نشاط و نور دلهاي ما به اراده خداوند است. امسال، شادي ما و ملت ما، مضاعف است چرا كه بعد از صدها سال آغاز نوروز با آغاز ماه ربيع المولود پيامبر گرامي اسلام همراه شده است كه اميدوارم امسال سرشار از بركت و عزت و سرافرازي باشد.

آغاز سال را به همه بويژه خانواده‌هاي معظم شهيدان، جانبازان و آزادگان تبريك عرض مي‌كنم. جا دارد كه در اينجا يادي از گذشتكان و رفتگان كنيم، كساني كه سال گذشته و سالهاي گذشته در شادي نوروز همراه ما بودند و امروز بين ما نيستند.اميدوارم خداي بزرگ و مهربان آنان را در درياي رحمت خودش ميهمان بكند.

سالي كه گذشت سالي سرشار از كوشش، جوشش، عزت و مجاهدت همگاني و افتخار براي ملت ايران بود. در عرصه علمي و فن‌آوري، پيشرفتهاي بزرگ و كم نظير و دستاوردهاي بسيار ارزشمندي داشتيم. در عرصه اقتصادي گامهاي بلند درسرمايه گذاري داخلي و خارجي و سازندگي برداشتيم بطوريكه حجم تقاضا براي سرمايه گذاري در داخل بيش از دو برابر و سرمايه‌گذاري خارجي به چند برابر رسيد.

در عرصه فرهنگي،اميد و تلاش، ايمان،محبت و عشق به انسانها و آرمانهاي الهي در ايران موج زد و جوانان ما در عرصه‌هاي گوناگون افتخار آفريدند.در سياست داخلي، وحدت،اميد و عزم ملي براي سازندگي سرلوحه كار بود. برگزاري انتخابات پرشكوه،راهپيمايي‌هاي حماسي و سرنوشت ساز و بيش از دو برابر كار عمراني و اجراي صدها مصوبه سفرهاي استاني، شور و كار تلاش را دو چندان كرده است .

در سياست خارجي، سالي پر نشاط و پرتحرك، تاثيرگذار و مطمئن در گسترش روابط دوستانه با ساير ملتها و دفاع از حقوق ملت ايران را گذرانديم و دهها قرارداد جديد امضا شد و دهها طرح مشترك به بهره‌برداري رسيد. به لطف خدا امروز نام ايران و ايراني به عنوان نماد اخلاق، ايمان، پاكي، فرهنگ، مهرورزي، وحدت و صلابت،زبانزد ملتهاي عالم است.البته در سال گذشته مشكلات و موانع و كاستي‌هايي هم داشتيم.

به فضل الهي امسال سالي خوب و پر از نشاط و پيشرفت تعالي خواهد بود.

سال علم و تلاش و درخشش جوانان، دانشمندان، متخصصين، تجار، ورزشكاران، كشاورزان و صنعتگران ايراني در عرصه‌هاي گوناگون خواهد بود.انشالله و به لطف خدا برنامه‌هاي دولت هم دركنار ملت قوي تر، گسترده‌تر و منسجم تر ادامه خواهد يافت.

در اجراي سياست‌هاي مترقي و انقلابي اصل ‪ ،۴۴در توزيع گسترده سهام عدالت، در پايان سال گذشته به بيش از ‪ ۱۲ميليون نفر رسيد.در واگذاري مجموعه‌هاي دولتي، مجموعه‌هاي اقتصادي دولتي از طريق بورس، در ايجاد فرصتهاي كار و تلاش سازنده براي آحاد مردم، در توزيع عادلانه تسهيلات ارزان قيمت بانكي براي اشتغال زود بازده كه مي‌دانيد در سال گذشته قريب به ده هزار ميليارد تومان از منابع بانكي از اين طريق و با يارانه بين جوانان توزيع شد و بيش از ‪ ۶۵۰هزار شغل جديد را پايه‌گذاري كرد، در كاهش سود بانكي، در تمركز زدايي،در كنترل واردات و افزايش بي‌سابقه صادرات. باز مي دانيد امسال تقريبا واردات ما با سال گذشته يكسان است اما صادرات ما بيش از۳۹درصد افزايش دارد و براي اولين بار به بيش از ‪ ۱۵ميليارد دلار در سال رسيد كه اين يعني توليد و اشتغال سالم و پايدار.البته از اين صادرات حدود دو ميليارد آن مربوط به محصولات كشاروزي است كه در تاريخ صادرات ما بي نظير است. همه اين صادرات توسط مردم و شركتها انجام شده است. تلاش دولت در حل ريشه‌اي مشكل مسكن، در توسعه روستايي و تقويت كشاورزي و خريد نقدي محصولات اصلي كشاورزان ما، در توسعه صنعت و سرمايه‌گذاري ، در گسترش علوم و فن‌آوري‌هاي نوين، در توسعه فرهنگي و توسعه مهرورزي و ساخت زيربناها و توليد نيرو، در توسعه مراكز تفريحي و گردشي و سفر براي مردم عزيز و در توجه بيشتر به اقشار كم درآمد و توزيع عادلانه منابع ادامه خواهد يافت و تلاشها با سرعت بيشتر و گسترده‌تر و عميق تر انجام خواهد شد.

دولت تلاش خواهد كرد به ياري ملت عزيز و با راهنمايي مردم و صاحب نظران نظير سال گذشته با جلوگيري از اسراف كاري‌ها و سوء‌استفاده‌ها و هزينه‌هاي غيرضرور بازدهي كار را افزايش دهد. مي‌دانيد كه براي اولين بار، دولت داوطلبانه در بودجه‌اي كه به مجلس تقديم كرد، هزينه‌هاي مصرفي خودش را كاهش داد .

به فضل الهي امسال سرشار از پيروزي و پيشرفت و عزت بيشتر براي ايران خواهد بود. ايران متعلق به همه ماست و همه بايد در راه آباداني آن تلاش كنيم. از همگان مي‌خواهم كه دست به دست هم بدهيم با توكل بر خدا و برادري و محبت و با عشق در راه ايران سرافراز، كوشش كنيم.

در مسايل جهاني هم همانطوريكه قبلا بارها به عرض ملت شريف رسانديم برخي قدرتهاي بزرگ با پيشرفت ما و با ترقي ملت ايران و با دوستي و عزت ملتها، مخالفند. آنها مي‌خواهند همه را عقب نگهدارند تا بتوانند سلطه خود را تحكيم بكنند،البته آنها منافع ملتهاي خودشان راهم رعايت نمي‌كنند تنها چيزي كه مي‌شناسند منافع احزاب و گروه‌ها و كمپاني‌ها و شركتهاي وابسته به خودشان است. در طول سال گذشته آنها در مقابل منطق محكم و مستحكم شما ملت شكست خوردند و از جانب ساير ملتها هم طرد شدند .

امروز تلاش دارند با تحريف تاريخ با ساخت فيلم و مشوه جلوه دادن چهره ايران و ايراني و ساير ملتها و با جنگ رواني تبليغي و با سو استفاده از سازمانهايي كه خودشان ساختند و خودشان قانون آن را نوشتند و خودشان به طور انحصاري بر آن حاكم هستند، مي‌خواهند جلوي پيشرفت ملت ايران و ساير ملتها را بگيرند.آنها با تلاش مذبوحانه و شكست خورده و ناشي گري مي‌خواهند ملت ما را در مقابل ساير ملتها، معرفي كنند و اين در حالي است كه همه ملتها خوبند.اصولا ملتها خوبند و همه به دنبال پاكي و مهرباني و عدالت هستند و ملت ايران نيز حامي همه ملتها است. در طول تاريخ، ملت ايران پيام آور صلح، دوستي، يگانه پرستي، انديشه پاك، عدالت و مهرورزي براي همه ملتها بوده است. ملت ايران پايه گذار بسياري از علوم وصنايع و انديشه ها بوده است و همواره دستاوردهاي خود را سخاوتمندانه در اختيار بشريت قرار داده است. آنچه از ملت ايران به ديگران رسيده است، علم، هنر، انديشه، فرهنگ و روحيه پاكي، صداقت و خداپرستي بوده است.پيامبر عزيز ما نيز رحمت و محبت براي همه بودند و پرچمدار مهروزي و عدالت براي جهانيان هستند و به همين دليل است كه همه سالها سال پيامبر عظيم‌الشان است.

بسيار روشن است كه مشكل جهاني امروز يك عده صهيونيست نژادپرست هستند كه با دست اندازي به مراكز قدرت و رسانه‌هاي جهان مي‌خواهند جهان را در سختي و فقر و كينه ورزي نگه دارند تا حاكميت خودشان را تثبيت بكنند و ملت بزرگ ايران با اين روند غيرانساني مخالف است و صد البته ملت ايران در مواضع بر حق خود محكم ايستاده است. صهيونيستها و حاميان آنها متوجه نيستند كه با روش‌هاي شكست خورده به مصاف ارزشهاي انساني و تمدن بشري و ملت‌ها و ملت بزرگ ايران آمده‌اند. بهترين راه نجات، بهترين راه خروج از بن بست‌هايي كه خودشان براي خودشان ساختند اين است كه به حق ملت عزيز ايران اذعان بكنند و به قانون و عدالت تن بدهند. آنها مي‌دانند كه قادر نيستند آسيبي به ملت عزيز ايران وارد كنند ولي تلاش مي‌كنند كه با هياهو و جنجال ما را وادار به عقب نشيني كنند و جلوي تكامل ما و تكامل جامعه بشري را بگيرند، اما همه مي‌دانند كه آنها قطعا نمي‌توانند و در اين مسير ناتوانند. عليرغم ميل آنها بشريت به سوي كمال، به سوي ارزشهاي الهي، به سوي عدالت و مهروزري و به سوي خداپرستي در حركتند و سرمايه ملت پيشتاز ما در اين مسير افتخارآفرين، يكتاپرستي و تقواي الهي است و بدون ترديد همين سرمايه، ملت ما را به مقصود خواهد رساند.

من در پايان مي‌خواهم از همه شما ملت عزيز بخاطر بزرگواري‌هاي شما، بخاطر تلاش بي‌وقفه شما براي تعالي و پيشرفت، براي حضور سبزتان در ‪ ۲۲بهمن و انتخابات مسرت بخش و افتخارآفرين، براي ملت ايران در استقبال و حمايت از فرزندانتان و تشويق خدمتگزاران در خدمت بيشتر و تلاش گسترده تر،از همه شما از جوانان عزيز از كارگران، كشاورزان، دانشگاهيان، فرهنگيان، اصناف و بازاريان، علما و دانشمندان سپاسگزاري مي‌كنم.

از خداي متعال و خداي منان مهربان و آن قادر مطلق بي‌همتا، سلامت و سرافرازي براي شما ملت عزيز و رهبري معظم انقلاب اسلامي و دوستي، صلح و برادري براي همه ملتها مسالت دارم. والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته.

چهارشنبه 1/1/1386 - 9:45
پسندیدم 0
UserName