آزمايش موفقيت آميز سامانه پدافند
توسط : مهدی فرخ
فرمانده نيروي هوايي سپاه از آزمايش موفقيت آميز سامانه فوق پيشرفته پدافند "تور ام يك" در رزمايش تخصصي صاعقه خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كل سپاه، سردار سرتيپ حسين سلامي فرمانده نيروي هوايي سپاه با تشريح اهداف اين رزمايش اعلام كرد: سامانه ياد شده با استفاده از سيستم هاي الكترو اپتيك و فراگير مادون قرمز اهداف خود را رهگيري مي كند.
وي اضافه كرد: اين سامانه به صورت دقيق اهداف را مورد اصابت قرار مي‌دهد و اين امكان را دارد تا در برابر سيستم هاي ضد رادار منحرف كننده موشك مصون مانده و در جنگ الكترونيك نيز موفق عمل كند.
رزمايش صاعقه از امروز با شركت يگانهاي نيروي هوايي سپاه در منطقه جنوبي خليج فارس و درياي عمان آغاز شده و در ادامه نيز رزمايش رعد توسط يگانهاي نيروي دريايي سپاه برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به اين‌كه برد سامانه مدرن تورام يك، 12 كيلومتر با قابليت افزايش تا 20 كيلومتر است، گفت: تور ام يك سامانه‌اي چابك، چالاك، پرتحرك، بسيار دقيق با امكان واكنش سريع است و هر سامانه موشكي قادر است در آن واحد 48 هدف را رهگيري كند و با 8 هدف درگير شود.
سردار سلامي توضيح داد: با توجه به قابليت‌هاي فراوان اين سامانه يگان‌هاي موشكي نيروي هوايي سپاه قادرند با كنار هم قرار دادن تعداد زيادي از اين واحدها فضاي وسيعي را تحت پوشش پدافندي قرار دهند.
فرمانده نيروي هوايي سپاه تاكيد كرد: سامانه فوق پيشرفته تورام يك مي‌تواند حجم رهگيري و مقياس درگيري را افزايش دهد و يك لايه دفاع اطمينان‌بخش را ايجاد كند.
سردار سرتيپ سلامي خاطرنشان كرد: سامانه تور ام يك قادر است با هواپيماهاي كوچك، هواپيماهاي با قابليت مانور بالا و سرعت زياد و موشك‌هاي پيشرفته كروز درگير و در كمتر از يك ثانيه آماده‌ي رهگيري مجدد و پرتاب‌هاي متعدد شود.
وي در پايان با ابراز رضايت از آزمايش موفقيت‌آميز سامانه پيشرفته موشكي تور ا م يك ورود اين سيستم عملياتي پدافند مدرن به يگان رزم سپاه را به محضر فرمانده معظم كل قوا و ملت شريف ايران تبريك گفت
پنج شنبه 19/11/1385 - 13:31
پسندیدم 0
UserName