افزايش حقوق معلمان از ارديبهشت ماه افزايش حقوق معلمان از ابتداي سال جار
توسط : MCLAREN
افزايش حقوق معلمان از ارديبهشت ماه
افزايش حقوق معلمان از ابتداي سال جاري محاسبه خواهد شد و از ارديبهشت ماه نيز ، افزايش حقوق آنان عملياتي مي شود . محمود فرشيدي ، وزير آموزش و پرورش روز گذشته با حضور در ميان معلمان شهرستان ورامين در ابتدا سئوالات و خواسته‌هاي معلمان را شنيد و اظهار داشت: امروز شرايطي پيش‌ آمده است كه توجه به آموزش و پرورش در رأس نظرات و ديدگاه مقام معظم رهبري ، رئيس جمهوري ، مجلس شوراي اسلامي و دولتمردان قرار دارد . وي ادامه داد: رئيس جمهوري عنوان كرده است تمام وزرا ، وزير آموزش و پرورش هستند و وزاري ديگر نيز براي حل مشكلات آموزش و پرورش كمك مي كنند . فرشيدي اظهار داشت: افزايش ضريب حقوق معلمان يكي از فعاليتهاي انجام شده برايم معلمان است كه در فروردين ماه به دليل سنگيني كار، اين موضوع را عملي نكرديم اما از ارديبهشت ماه افزايش حقوق معلمان اعمال و ميزان افزايش حقوق فروردين‌ماه نيز پرداخت مي‌شود . وي در پاسخ به سئوال يكي از معلمان ورامين در خصوص پرداخت دو ماه پاداش معلمان گفت: از همان ابتداي فعاليتم عنوان كرده بودم كه اين مطالبه را با همكاري عوامل دست‌اندركار، تلاش خواهم كرد كه بپردازم . وزير آموزش و پرورش اضافه كرد : اما بودجه سال 1384 تخصيص يافته بود. از سويي رئيس جمهوري تلاش كرد براي معلمان نيز تسهيلاتي فراهم شود به طوري كه طي چند سال معلمان به حقوق خود برسند . وي در خصوص انتخاب معلم نمونه گفت: در گذشته تنها تعداد اندكي از معلمان به عنوان معلم نمونه توسط رئيس جمهوري تجليل مي‌شدند اما امسال تمام 157 معلم نمونه كشور توسط رئيس جمهوري تقدير شدند . فرشيدي به توجه آموزش و پرورش به مقطع ابتدايي نيز اشاره كرد و گفت: شايد تاكنون آنطور كه بايد به مقطع ابتدايي توجه نشده است اما امسال برنامه ويژه‌اي براي اين معلمان در نظر گرفتيم و تمام 48 هزار معلم پايه اول ابتدايي تقدير ويژه شدند ضمن اينكه در مراسم تقدير از معلمان نمونه نيز از هر استان 4 معلم پايه ابتدايي حضور داشتند . وي در خصوص احياي امور تربيتي در آموزش و پرورش نيز گفت: مقام معظم رهبري در زمان ديدار با معلمان بر احياي امور تربيتي تأكيد كردند . وزير آموزش و پرورش گفت: معاونت پرورشي بايد در مدارس ، دانش‌آموزان را در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي، هنري، تربيتي و غيره پرورش دهد . وي در خصوص تعاوني مصرف فرهنگيان نيز گفت: در كنار مديركل امور رفاهي وزارت آموزش و پرورش، شخصي به عنوان مشاور در امور رفاهي منصوب شد تا موارد رفاهي فرهنگيان به طور جدي پيگيري شود . فرشيدي در پاسخ به سئوال معلم ديگري در مورد تغييرات كتب درسي گفت: بايد سياستگزاري جديد در خصوص كتب درسي تدوين شود .
رئيس‌جمهور تيرماه به اصفهان مي‌رود
مرتضي بختياري با تاكيد بر اين‌كه قصد ما استفاده از نيروهاي ببسيجي در عرصه سياست‌هاي دولت كريمه است، گفت: رئيس‌جمهور تيرماه به استان اصفهان مي‌آيد. به گزارش مهر، مرتضي بختياري استاندار اصفهان كه به مناسبت هفته معلم در جمع استادان بسيجي استان اصفهان در تالار شهيد آويني دانشگاه اين شهر به همراه دكتر كامران و مهنس فولادگر از نمايندگان مردم اصفهان در مجلس حضور پيدا كرده بود، اظهار داشت: شعار و برنامه من در استان اصفهان كار است و در اين راه از همه نيروهاي كارآمد استفاده مي كنم و اينكه بگويند از يك جناح خاص در پست‌ها استفاده شده درست نيست چرا كه در اينجا شايسته‌سالاري مطرح است و نه جناح‌هاي سياسي و من هم معتقدم كه بايد توازن سياسي برقرار شود.
تحريف نام خليج‌فارس در برخي كتب درسي ايتاليا
در برخي كتب درسي دانش‌آموزان ايتاليايي نام خليج عربي در كنار خليج فارس ذكر شده است. در كتاب «جئولينك» كه يكي از كتاب‌هاي آموزش جغرافيا در مقطع تحصيلي سوم راهنمايي است، در كنار نام خليج فارس در نقشه جغرافيايي جهان و همچنين متون درسي، داخل پرانتز خليج عربي نوشته شده است و به دانش‌آموزان گفته مي‌شود كه تفاوتي بين خليج فارس و خليج عربي وجود ندارد! اين درحالي است كه مسئول دفتر وزير آموزش و پرورش ايتاليا و همچنين رييس روابط عمومي اين وزارتخانه ضمن ابراز تاسف از چاپ نام خليج عربي در كتاب‌هاي درسي مدارس ايتاليا اعلام كردند، در ايتاليا كتب درسي واحدي براي مقاطع تحصيلي وجود ندارد و اين وزارتخانه به ابلاغ محتواي برنامه‌هاي آموزشي به مدارس اكتفا مي‌كند و به همين دليل انتخاب محتواي كتب درسي بر عهده معلمان و دبيران است. در عين حال معلمان و دبيران نيز نسبت به اصلاح متون كتاب‌هاي درسي ابراز ناتواني كردند و نهايتا موسسات انتشاراتي را مسئول مستقيم اين اشتباهات دانستند. از طرفي مدير موسسه انتشاراتي «لوشر» كه ناشر كتب درسي دانش آموزان است،، ضمن رد اين اتهامات ذكر نام خليج عربي در كنار نام خليج فارس را نه تنها باعث گمراه كردن دانش آموزان نمي‌داند، بلكه آن‌را گامي براي شناسايي مناطق مختلف با استفاده از منابع گذشته و حال دانست!
ارائه اطلاعات كتب خارجي از طريق SMS
براي نخستين بار در طول برگزاري نمايشگاه هاي كتاب، اطلاعات كتاب ها و ناشران حاضر در نوزدهمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران، از طريق خدمات پيام كوتاه تلفني ارائه مي شود. وهرز نوروزپور ديلمي جانشين مديرعامل موسسه خانه كتاب با بيان اين مطلب گفت : هدف از اين كار دسترسي آسان و سريع علاقمندان به اطلاعات كتاب است كه از اولين روز نمايشگاه اجرا مي شود. وي افزود: با توجه به محدوديت هاي فناوري و نيز به علت يكسان نبودن حروف فارسي درگوشي هاي مختلف تلفن همراه ، مرحله اول اين خدمات براي كتاب ها و ناشران خارجي انجام شده است كه پس از رفع اين محدوديت اطلاعات كتاب ها و ناشران فارسي نيز از اين طريق ارائه مي شود. نوروز پور ديلمي ادامه داد: علاقه مندان براي دريافت اطلاعات كتاب يا ناشر خارجي مورد نظر خود مي توانند به دو صورت اين اطلاعات را دريافت كنند. براي گرفتن اطلاعات كتاب ابتدا بايد عدد يك و بعد از آن عنوان كتاب يا قسمتي از آن را نوشته وسپس به شماره 30003535 ارسال كنند. درپاسخ نام ناشر، قيمت كتاب، كد كتاب، و سالن حضور ناشر براي درخواست كننده ارسال مي شود. نوروز پورديلمي ادامه داد : اگر شخصي بخواهد اطلاعات ناشري را دريافت كند ابتدا بايد دو عدد و سپس نام ناشر خارجي يا بخشي از آن را به همين شماره ارسال كند دراين صورت نام نماينده آن ناشر درايران و شماره سالن براي او ارسال مي شود. جانشين مدير عامل خانه كتاب افزود: علاقه مندان مي توانند با نوشتن help و ارسال آن به همين شماره از چگونگي استفاده از اين امكان مطلع شوند.
بمباران كودكان، تازه‌ترين روش تروريست‌هاي «پ.ك.ك»
تروريست‌هاي «پ.ك.ك» در تازه‌ترين اقدام خود، با بمباران نقطه‌اي از شهر «حكاري» تركيه، بيش از ده كودك را زخمي كردند. آنان عصر ديروز در نزديكي سربازخانه «فاتح» واقع در 2 كيلومتري مركز شهر «حكاري» به خودروي سرويس حامل فرزندان نظاميان با بمب حمله‌ور شدند. در اين حادثه 5 نظامي و 12 غير نظامي از جمله 11 كودك زخمي شدند. روزنامه «حريت» ـ چاپ تركيه ـ نوشت: اين انفجار حدود ساعت 45: 17 دقيقه روبه‌روي سربازخانه فاتح رخ داد. در اتوبوسي كه فرزندان نظاميان را از مدرسه به سربازخانه مي‌آورد، در حالي كه در 200 متري برجك نگهباني در حال حركت بود، ناگهان انفجاري مهيب روي داد. بمبي كه تروريست‌ها هنگام عبور خودروي نظامي منفجر كردند، هم ميني‌بوس سرويس و هم اتومبيل محافظ را به هوا پرتاب كرد در اين انفجار، خودروها به شدت آسيب ديدند و همچنين 5 نظامي و 11 كودك سر نشين خودروها و يك نفر غير نظامي كه به طور اتفاقي از محل حادثه عبور مي‌كرد، زخمي شدند. بلافاصله بعد از وقوع انفجار، آمبولانس‌هاي نظامي و شخصي به محل حادثه اعزام شدند و زخميان را به بيمارستان دولتي حكاري و بيمارستان نظامي منتقل كردند. نيروهاي امنيتي اطراف محل انفجار را نوار امنيتي كشيدند و به هيچ كس اجازه ندادند به محل حادثه نزديك شود. آنها براي دستگيري تروريست‌هاي عامل بمبگذار، در منطقه عمليات آغاز كردند. «ياشار آغدره» مدير امنيت حكاري گفت: تروريست‌ها از قبل بمب را در محل جاسازي كرده بودند و سپس با كنترل از راه دور آن را منفجر نمودند.
«يو.اس دي.تو دي»: حمله ي آمريكا به تاسيسات هسته اي ايران، دنيا را نابود خواهد كرد
روزنامه « US Day Today » در تحليلي به قلم استاد دانشگاه جرج واشنگتن ضمن تاكيد بر اين نكته كه بايد به ايران تضمين امنيتي داد، نوشت: آمريكا بايد به جاي سياست تغيير رژيم در ايران، معامله ي سود آوري با تهران انجام دهد. به گزارش خبرنگار سرويس بين الملل خبرگزاري «انتخاب»، «آنيكا» نويسنده ي اين تحليل معتقد است: دولت جرج بوش بايد به جاي سياست تغيير رژيم در ايران به فكر معامله با ايران باشد.معامله اي كه در آن آمريكا به ايران قول بدهد كه به اين كشور حمله نكند.در عوض نيز ايران قول بدهد كه به هيچ كشوري حمله نكند. اين تحليلگر ادامه مي دهد: ايران به دو دليل، معامله را خواهد پذيرفت.چرا كه اولاً اين سياست باعث دور شدن ايران از ساخت بمب هسته اي مي شود. وي مي نويسد: ثانياً ايران از سوي آمريكا در مرزهاي خود محاصره شده است و اظهارات بوش در مورد حمله به ايران نيز باعث مي شود كه دولتمردان ايراني احساس كنند كه امريكا درصدد حمله به ايران است.به همين دليل ايران در مقابل اين اظهارات از خود واكنش نشان مي دهد. تحليلگر « US Day Today » معتقد است كه در صورت حمله آمريكا به تاسيسات هسته اي «دنيا نابود مي شود» وي مي گويد كه اين پيشنهاد را به ايران و كره ي شمالي بايد داد.در اين شرايط ايران، فعاليت هاي هسته اي خود را جايگزين سياست تغيير رژيم مي كند. تحليلگر روزنامه «يو.اس دي.تو دي» در پايان مي نويسد: اين معامله باعث مي شود كه به سادگي به مسئله ي اساسي دو عضو محور شرارت رسيدگي شود.
متولدين بهار بيشترخودكشي ميكنند
محققان اعلام كردند ارتكاب خودكشي‌در ميان افرادي كه در بهار و اوايل تابستان در نيمكره شمالي زمين متولد شده‌اند هفده درصد نسبت به سايرين بيشتر است. پزشكان همچنين افزودند:زنانيكه در ماه‌هاي فروردين ارديبهشت و خرداد متولد شده اند سي درصد نسبت به ساير زنان تمايل به خودكشي دارند . محققان در تحقيقات خود دريافتند ميان ارتكاب خودكشي افراد وماه‌تولد آنها رابطه مستقيم وجود دارد.
يك معلم بنگلادشى 100 نفر را قربانى آزمايش فيزيكش كرد!
گزارش سايت "نيوكلارا" حاكى است، در پى انفجارى كه در يكى از دهكده هاى بنگلادش رخ داد 10 نفر كشته و 90 نفر مجروح شدند. ماجرا از اين قرار بود كه آزمايشگاه يك معلم فيزيك كه در حال ساخت يك موتور پمپ كم مصرف بود ناگهان منفجر شد. متاسفانه استفاده از نوعى موتور نامرغوب و نامناسب براى ساخت اين پمپ موجب وقوع انفجار شده است. براساس اين گزارش، چهار نفر از قربانيان در دم تلف شدند و شش نفر در راه انتقال به بيمارستان جان باختند. گفتنى است، هنوز تحقيقات در ارتباط با نحوه وقوع حادثه همچنان ادامه دارد.
با سبك جديد اخاذي از رانندگان خودروها آشنا شويد!
دو فرد شياد كه با آويزان شدن از برخى خودروهاى شهروندان تهرانى موجبات رعب و وحشت رانندگان را فراهم و از آنان به سبب اين اقدام جنون آميز اخاذى مى كردند؛ دستگير شدند. به گزارش پايگاه اطلاع رسانى پليس، ساعت 17 عصر ديروز،ماموران كلانترى 135 ( آزادى) تهران دو فرد كلاهبردار به نام هاى : حسين - ي، و سيامك - د را در زيرگذر شرقى آزادى درحاليكه خود را به طورعمدى از داخل ماشين ها آويزان كرده و ضمن ايجاد رعب و وحشت براى مردم از آنان اخاذى مى كردند، به دام انداختند. بنابراين گزارش، شگرد متهمان اخاذ ابتدا به اين ترتيب بود كه با ايستادن در زير گذر به محض كند شدن سرعت خودروها از آنها آويزان شده و از سرنشينان پول مى گرفتند . گفتنى است دراين رابطه راننده يك دستگاه خودروى پرايد با توجه به حمله اين افراد به سمت خودرو كنترل خود رااز دست داده و با جدول كنار خيابان برخورد كرد كه خودروى وى دچار خساراتى شد.
توزيع قرص "برنج" به جاي اكستازي!
معاون سلامت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي هشدار داد: مصرف قرصهايي با نام "برنج" كه به جاي قرصهاي اكستازي توزيع مي شود در روزهاي اخير افزايش يافته و منجر به مسموميت تعداد زيادي از جوانان و مرگ حداقل 3 نفر در تهران شده است. سيد مويد علويان در گفت و گو با فارس، افزود: مصرف اين قرص سمي با فرمول( فسفيد آلومينيوم) در روزهاي اخير افزايش محسوسي در تهران داشته و بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد حتي مصرف يك چهارم هر قرص آن موجب مسموميت شديد افراد و حتي رفتن آنها به حالت كما شده است. وي افزود: در چند روز اخير حداقل 7 نفر كه دچار مسموميت شديد ناشي از مصرف اين قرص شده‌اند در بيمارستان لقمان تهران كه تنها مركز تخصصي رسيدگي به مسموميت‌ها در تهران است بستري شدند كه متاسفانه 3 نفر آنها فوت كردند و 2 نفر آنها نيز در حالت كما هستند. معاون سلامت وزارت بهداشت هشدار داد: به طور كلي مصرف قرصهاي اكستازي عواقب بسيار وخيمي براي سلامت جسم و روح انسان دارد و به خصوص به جوانان و دانش آموزان هشدار مي‌دهيم از مصرف هر گونه قرص اكستازي خودداري كنند به ويژه آنكه ممكن است مصرف قرصهايي سمي ديگري به جاي آنها كه شبيه قرصهاي اكستازي است مانند قرص برنج منجر به مرگ ناگهاني آنها شود. علويان همچنين گفت: با توجه به اينكه بيمارستان لقمان به عنوان تنها بيمارستان تخصصي مسموميت در تهران، جوابگوي نياز اين شهر نيست به زودي بخش مسموميتها در بيمارستان بهارلوي تهران نيز راه‌اندازي مي شود تا اين بيمارستان نيز همزمان به بيماراني كه دچار مسموميت مي‌شوند خدمت‌رساني كند.
نيكبخت واحدي به جام جهاني نمي‌رسد
دكتر پرهام خانلري گفت: به طور قطع عليرضا واحدي نيكبخت به جام جهاني نمي‌رسد. پزشك تيم ملي فوتبال كشورمان  اظهار كرد: دكتر ابراهيميان و يكي دو پزشك ديگر كه عكس پاي مصدوم نيكبخت را مشاهده كرده‌اند براي او چهار هفته استراحت و آب درماني تجويز كرده‌اند. نيكبخت نمي‌تواند در اين مدت پا به توپ شده و حتي به صورت سبك دويدن خود را آغاز كند. پس از اين مدت و بعد از بررسي پاي او شرايط جديدش مشخص خواهد شد. اما، نكته‌ي مشخص نرسيدن نيكبخت به جام جهاني است. خانلري در مورد دليل مصدوميت نيكبخت گفت: اين نوع ساييدگي‌ها عمدتا دلايل ژنتيكي دارند اما، ضربات و فشار زياد در تمرينات نيز مي‌تواند از دلايل مصدوميت باشد. وي درباره‌ي احتمال عمل جراحي پاي نيكبخت گفت: غضروف زانوي او آسيب ديده و در برخي مراحل عمل مي‌تواند بسيار مهم باشد ممكن است در مراحل بعدي معالجه‌ي پاي نيكبخت، او تحت عمل آرتوروزكوپي قرار گيرد. دكتر خانلري درباره‌ي اكو قلب از بازيكنان تيم ملي به ايسنا گفت: پيشتر ما به نوار قلب اكتفا مي‌كرديم اما، به پيشنهاد فيفا قرار شد براي جلوگيري از مرگ‌هاي ناگهاني در حين بازي از بازيكنان اكو قلب به عمل آيد. ما نيز اين چنين كرديم و شكر خدا وضعيت تمام بازيكنان تيم ملي مناسب است. من در همين جا پيشنهاد مي‌كنم كه باشگاه‌هايي كه قدرت مالي اكو قلبي را دارند اين كار را براي بازيكنان خود انجام دهند.
خطر براي تيم ملي ايران در آلمان
آسويشيتد پرس در ادامه خبر خود آورده است كه مقام هاي آلماني اظهار اميدواري كرده اند كه جام جهاني فوتبال بدون هيچ خطري به پايان برسد ولي نگراني هاي وجود دارد كه در جريان رقابت هاي جام جهاني تيم هاي فوتبال كشورهاي عربستان, آمريكا و انگليس مورد حمله گروههاي تروريستي قرار بگيرند. طبق اخباري كه در روزهاي گذشته منتشر شده است نيروهاي امنيتي و پليس ايران با پليس آلمان تماس گرفته اند و به آنها در خصوص حملات احتمالي مخالفان ايران به تيم ملي فوتبال ايران هشدار داده اند. اين در حالي است كه بعلت نگراني هاي موجود ايران و آلمان براي تامين امنيت مسابقات جام جهاني با يكديگر همكاري هاي امنيتي خواهند داشت. از آنجائي كه برقراري امنيت مسابقات جام جهاني فوتبال اهميت فراواني براي دولت جديد آلمان دارد پليس اين كشور قول داده است كه اقدامات امنيتي مناسب را براي تامين امنيت فوتباليست هاي ايراني در آلمان انجام دهد. هجدهمين دور مسابقات جام جهاني فوتبال در تاريخ 11 ژوئن برگزار مي شود و به مدت يك ماه ادامه خواهد يافت. در اين مسابقات 32 تيم از بهترين تيم هاي فوتبال جهان با يكديگر رقابت خواهند كرد و تيم ملي جمهوري اسلامي ايران نيز يكي از اين تيمها است.
شنبه 16/2/1385 - 13:10
پسندیدم 0
UserName