میدان قائم(عج) تا دانشگاه آزاد سوهانک مسیر دوچرخه سواری می شود 
توسط : abbaszadegan

 


حدفاصل میدان قائم (عج) تا میدان سوهانک در شمال تهران فردا -اول مهرماه- به مناسبت  روز جهانی بدون خودرو با حذف حرکت خودروها، محل رکاب دوچرخه سواران و حرکت پیاده شهروندان می شود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با اعلام این خبر اظهار داشت: با همکاری معاونت ترافیک،  پلیس راهور، معاونت اجتماعی،  ناحیه ده و اداره محیط زیست وتوسعه پایدار منطقه روز سه شنبه  اول مهر ۹۹ از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در خیابان خندان واقع در ناحیه ده این منطقه حدفاصل میدان قائم(عج)  تا دانشگاه آزاد سوهانک برنامه های آموزشی و ورزشی برای تشویق شهروندان به استفاده از حمل و نقل پاک برگزار می شود .


وی گفت: هدف از اجرای این برنامه ارتقای كمی و كیفی حمل و نقل پاک و ترویج و توسعه‌ دوچرخه سواری و پیاده روی بین شهروندان است.


موسوی افزود:  در این كمپین، مردم تشویق می‌شوند سفرهای شهری خود را با استفاده از وسایل نقلیه‌ عمومی و پاک  انجام دهند و در صورتی كه محل كارشان به محل سكونت نزدیك باشد، در خریدهای روزانه‌ خود، از دوچرخه استفاده كرده یا پیاده روی كنند.


شهردار منطقه یک افزود: در این روز، خودروسواران تشویق می شوند تا در سال، یك روز از وسیله شخصی استفاده نكنند و فرصتی مغتنم برای ترویج دوچرخه سواری و پیاده روی است.


وی با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در این برنامه گفت: اجرای مسابقه دوچرخه سواری، پیاده روی و برگزاری مسابقه نقاشی از جمله برنامه هایی است که با رعایت موازین بهداشتی اجرا خواهد شد.

 

دوشنبه 31/6/1399 - 13:27
پسندیدم 0
UserName