کد: 666911

پرسش

سلام
اول طرز تهیه ی ماست و ترشی لیته رو میخواستم
دوم لکه ی جوهر و گواش روی لباس چگونه تمیز می شود؟
سوم یک کتاب آشبزی به من معرفی کنید
ممنون زحمات شما

پاسخ

ماست
مواد لازم:
شیر=1 لیتر(5پیمانه)
ماست=2قاشق سوپخوری
طرز تهیه:
شیر را می جوشانیم می گذاریم کمی سرد شود بحدی که دست را نسوزاند نکته حساس حد گرمی شیر است که باید انگشت گرمی آنرا کاملا حس کند بدون آنکه انگشت را بسوزاند بعد قاشق ماست را از کنار ظرف داخل شیر می ریزیم ظرف را آهسته تکان می دهیم تا شیر با ماست کمی مخلوط شود بدون آنکه آنرا بهم بزنیم بعد بشقابی را روی دهانه ظرف می گذاریم و روی آنرا با پارچه کلفتی مثل پتو می پوشانیم 4 تا 5 ساعت باید بماند تا ماست بسته شود و سرد شود بعد روی آنرا باز کرده در جای خنکی می گذاریم تا کاملا سرد شود. توضیح آنکه اگر ماست آب انداخت و بره بره شد شیر زیاد داغ بوده و اگر ماست نبست شیر سرد بوده و یا مایه ماست آن که همان دو قاشق است کم بوده یعنی ار اندازه گیری شیر و ماست دقت نشده. ظرفی که ماست را در آن درست می کنیم باید در ظرف مناسب مثل چینی یا بلور تهیه نماییم .
ممکن است ماست را با کمی شیر مخلوط نموده بعد شیر را ریخت و در اینصورت ماست رویه نمی بندد


ترشی لیته
مواد لازم :

بادنجان : یک کیلو

سبزی ترشی : یک کیلو

سیر : به میزان لازم

فلفل : به میزان لازم

سرکه : به میزان لازم

طرز تهیه :

اول از همه بادنجان ها رو می شوییم و بعدش با پوست، چرخ می کنیم. بعدش می ریزیم توی قابلمه و روش سرکه می ریزیم. اینقدر که روی بادنجونها رو بگیره کافیه. می گذاریم بیست دقیقه واسه خودش توی سرکه روی حرارت بجوشه. سپس کنار می گذاریم تا سرد بشه. سرد که شد، سبزی و سیر خرد شده رو توش می ریزیم و می ریزیم توی شیشه درش رو می بندیم. حدود یک هفته زمان لازمه تا ترشی جا بیفته.

دوست عزیز متاسفانه ما در هر کد سوال تنها به دو سوال می توانیم پاسخ بدهیم.

مشاور : خانم موقرنژاد | پرسش : شنبه 9/3/1388 | پاسخ : چهارشنبه 27/3/1388 | | ابتدايی | 11 سال | هنر خانه‌داری | تعداد مشاهده: 32 بار

تگ ها :

UserName
x