کد: 582175

پرسش

با سلام و خسته نباشید
خواص درمانی کافور چیست؟
آیا واقعا در کاهش میل جنسی موثر است؟
چه ماده یا دارویی برای این منظور مفید و کمک به ترک خودارضایی وجود دارد؟
با تشکر

پاسخ

با سلام
دوست محترم ،باید بدانید این که کافور در کاهش میل جنسی موثر است،اثبات نشده است و ماده غذایی برای این منظور از نظر علمی وجود ندارد.
اندام هایی كه كافور تحت تاثیر قرار می دهد شامل سیستم عصبی مركزی و كلیه ها است. مضرات كافور و مسمومیت با آن شامل موارد زیر است:
تشنج به همراه افسردگی و تخریب كلیه ها بعد از دریافت مقدار كم كافور اتفاق می افتد. انقباض قلب و اغمای بعد از تشنج است. اثرات سمّی كافور بعد از مصرف 2 گرم ظاهر می شود و مقدار كشنده آن در بزرگسالان 4 گرم و در كودكان 1 گرم است.
اثرات سمی كافور شامل: ناراحتی معده - ایجاد گاز معده و قولنج - تهوع و استفراغ و اسهال - اضطراب – هیجان – هذیان گویی – تشنجات صرع مانند و انقباض قلب است.
سپس باعث افسردگی سیستم عصبی مركزی و در نتیجه باعث اغماء و به ندرت مرگ می شود. آنوریا( قطع دفع ادرار) رخ می دهد. تنفس فرد بوی كافور می دهد.
خوردن کافور باعث احساس سرما و لرزیدن بدن و نیز تاری چشم می شود.
کافور از چند طریق وارد بدن می شود: استنشاق بخار کافور – جذب از راه پوست بدن، خوردن – تماس با پوست یا چشم .
اندام هایی که کافور روی آنها اثر می گذارد شامل چشم ها، پوست، دستگاه تنفسی و سیستم عصبی مرکزی است. البته تمامی این اثرات و علائم زمانی است که بطور مستقیم ماده ی کافور را بخوریم یا بوی آن را استنشاق کنیم یا با پوست تماس پیدا کند. نه اینکه شاید مقداری کافور در غذا ریخته شده باشد. کافور روی سیستم گوارش و عصبی مرکزی اثرات نامطلوبی دارد و باعث مسمومیت سلول های کبدی می شود.
مصرف کم کافور باعث احساس گرمی در معده می شود. مقادیر زیاد کافور باعث تهوع، اسهال و استفراغ می شود. همچنین باعث سرگیجه، آشفتگی ذهنی و توهم می شود. اگر این علائم ادامه پیدا کند و تشدید شود باعث افسردگی، بیهوشی و حتی مرگ در اثر نارسایی تنفسی می شود.
گزارش هایی از مسمومیت و مرگ افراد با کافور وجود دارد بخصوص کسانی که داروهای حاوی کافور را بدون تجویز پزشک مصرف کرده اند.
مصرف یا تمامس طولانی مدت با کافور باعث مسمومیت مزمن می شود که به علت خاصیت سمی و تأثیر بالای آن بر بدن می باشد. البته باید بگویم در مورد تأثیر کافور بر روی سیستم تولید مثل انسان و نیز اثرات سرطان زایی این ماده هیچ مطلبی ثابت نشده است.
موفق باشید

مشاور : خانم آيت اللهي | پرسش : يکشنبه 10/9/1387 | پاسخ : شنبه 16/9/1387 | | ديپلم | 19 سال | تغذيه | خواص خوراکي ها و مواد غذايي تعداد مشاهده: 8860 بار

تگ ها :

UserName