کد: 475487

پرسش

با سلام
یه چند باری است كه مشكلات مربوط به كامپیوتر خود را از طریق این سایت بیان می كردم . اما متاسفانه جواب مناسبی را از شما دریافت نمی كردم .
امیدوارم كه این بار بتوانم جواب مناسبی را از شما دریافت كنم .
من زمانی كه كامپیوتر گرفتم درخواست كارت TV را نیز دادم . وهمان زمان برای من وصل كردن و تا چندی پیش خوب كار می كرد . تا این كه ویندوز كامپیوتر را عوض كردم ( یا به دلایل دیگر.. ) . از آن پس به بعد دیگر كار نكرد ( در واقع دیگر نرم افزارش نبود ) .
تا این كه تصمیم گرفتم كارت را مجدد وصل كنم .
نام این كارت :
Genie TV card wonder pro
به همراه این كارت یك دفترچه راهنمای نصب و سی دی نصب وجود دارد .
دفترچه مراحل نصب سخت افزار را به این صورت زیر شرح می دهد .
" ابتدا سیستم خود را خاموش نموده سپس كارت TV را بر روی یك اسلات PCI قرار دهید و كابل خاكستری رنگ (كابل صدا ) را از Audio Out كارت TV به CD in كارت صدا متصل نمائید و سیستم را روشن كنید .
پس از روشن نمودن سیستم وارد محیط ویندوز شوید. و چنانچه پیامی مبنی بر تشخیص یك سخت افزار جدید مشاهده نمودید گزینه Cancel را زده و صبر كنید تا سیستم عامل به طور كامل اجرا شود .
سپس CD نرم افزار مربوط به TV كارت را داخل CD Rom قرار دهید و چند لحظه صبر كنید تا منوی AUTO RUN اجرا شود . و صفحه مربوط به گزینه ظاهر شود . سپس از میان گزینه ها مورد اول
Install Genie TV Software and driver
را انتخاب نموده و در پنجره بعدی گزینه WDM را انتخاب نموده و OK را بزنید . در صفحه بعد نیز گزینه OK را بزنید و در صفحه بعدی گزینه NEXT را جهت نصب نرم افزار اتخاب نمایید و سپس OK را بزنید تا سیستم شما یكبار Reset (راه اندازی ) می شود . پس از ورود مجدد به ویندوز .... "
من هم طبق آنچه دفتر چه گفته بود به صورت زیر اجرا كردم
" ابتدا سیستم خود را خاموش نمودم سپس كارت TV را بر روی یك اسلات PCI قرار دادم و كابل خاكستری رنگ (كابل صدا ) را از Audio Out كارت TV به CD in كارت صدا متصل نمودم و سیستم را روشن كردم .
پس از روشن نمودن سیستم وارد محیط ویندوز شدم . و پیامی مبنی بر تشخیص یك سخت افزار جدید مشاهده نمودم گزینه Cancel را زده و صبر كردم تا سیستم عامل به طور كامل اجرا شود .
سپس CD نرم افزار مربوط به TV كارت را داخل CD Rom قرار دادم و چند لحظه صبر كردم تا منوی AUTO RUN اجرا شد . و صفحه مربوط به گزینه ظاهر شد . سپس از میان گزینه ها مورد اول
Install Genie TV Software and driver
را انتخاب نمودم و در پنجره بعدی گزینه WDM را انتخاب نمودم و OK را زدم . در صفحه بعد نیز گزینه OK را زدم و در صفحه بعدی گزینه NEXT را جهت نصب نرم افزار اتخاب نمودم و سپس OK را زدم تا سیستم من یكبار Reset (راه اندازی ) شود .
پس از ورود مجدد به ویندوز مجددا پیغام Found new hardware wizard را مشاهده كردم و گزینه Cancel را زدم .
همزمان پنجره ای به نام Hardware Detection باز بود كه به مدت 300 ثانیه به دنبال سخت افزار TV می گشت .
بعد از این مدت كامپیوتر نتوانست سخت افزار را پیدا كند .
به همین علت از ادامه مراحل نصب باز می ماندم . 
امیدوارم بتوانید به خوبی من را در نصب این سخت افزار كمك كنید .

پاسخ

با سلام
دوست عزیز برای نصب کردن سخت افزارها معمولا CDهای جدید خاصیت Autorun دارند و با قرار دادن انها در درایو برنامه نصب به صورت خودکار اجرا و آماده نصب می شود و فقط شما کافیست که گزینه ای شبیه Install driver را زده و آن سخت افزار در سیستم نصب شود. در سیستمهای جدید شما باید مادر برد را نیز نصب کنید که توجه به این نکته بسیار مهم است. اگر CDنصب یک سخت افزار به صورت Autorun نبود برای نصب آن به صورت زیر عمل کنید :
ویندوز های 2000 و Me و XP این خاصیت را دارند که با جستجو در CD حاوی درایور یک سخت افزار قابلیت یافتن درایور مناسب برای آن را دارا می باشند. ویندوزهای 98 و 98SE این امکان را ندارند. پس از اینکه سخت افزار توسط کامپیوتر شما شناسایی شد. برای نصب ان یک Wizard نمایش داده می شود. اگر این Wizard نمایش داده نشد به Device Manager بروید و کلیه سخت افزارهایی را که علامت سوال زرد رنگ دارند را Remove ‌کنید و سپس F5 را بزنید. با این کار سخت افزار جدید شناسایی شده و wizard آغاز به کار می کند. با انتخاب گزینه اول که جستجوی اتوماتیک است جستجو در کلیه منابع از جمله درایو CD آغاز می شود و بعد از مدتی درایور یا درایورهای مناسب به شما پیشنهاد می شود. شما با توجه به محل قرار گرفتن این درایورها که باید در فولدر همان ویندوزی باشند که می خواهید سخت افزار را در آن نصب کنید درایور مناسب را انتخاب کنید و مراحل نصب را پیگیری کنید. اگر درایور تشخیص داده نشد باید گزینه دوم را انتخاب و درایور را به صورت دستی Browse کرده و برای نصب قطعه برای نصب مشخص کنید. در این انتخاب به دنبال فولدرهایی مانند WinMe یا Win98 بگردید.
سخت افزار نصب نشده بر روی وسیله ای که علامت سوال زرد رنگ دارد راست کلیک کرده و Update Driver را انتخاب کنید. گزینه Install from a list or specific location (Advanced) را انتخاب و Next را بزنید. گزینه Don't search. I will choose the driver to install. را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید. بر روی Have Disk کلیک کنید. بر روی Browse کلیک کنید. به داخل فولدری که درایور در آن وجود دارد بروید و بر روی Open کلیک کنید. بعد از شناسایی Driver بر روی Next و سپس Finish کلیک کنید.
موفق باشید.

مشاور : آقای رحمتي زاده | پرسش : يکشنبه 12/12/1386 | پاسخ : سه شنبه 13/1/1387 | | ليسانس | 21 سال | رايانه | تعداد مشاهده: 25 بار

تگ ها :

UserName
x