کد: 38432

پرسش

با سلام و تشكر از پاسخ پرسش قبلی شما
در مورد ÷ارتیشن بندی هارد دیسك می خواستم توضیحاتی مرقوم فرمایید هر چند كه می دانم پاسخ طولانی است اما در صورت مساعدت بسیار سپاسگذار خواهم بود
باتشكر فراوان معلم از قم

پاسخ

با سلام
دوست عزیز در خصوص پارتیشن بندی باید به عرض برسانیم كه
اولا نوع پارتیشن بندی به دو شكل مختلف است . در حالت اول شما ممكن است هارد سیستم را فرمت كرده باشید و هیچ نوع اطلاعاتی در آن وجود نداشته باشد و در این صورت باید با استفاده از یكی از برنامه های بوت كننده باید سیستم خود را بوت كنید .
یا از طریق دیسكت و یا از طریق سی دی
در این حالت در صورتی كه هارد دستگاه شما از حجم بالایی برخوردار است (بالای 40 گیگابایت) بهترین شیوه استفاده از سی دی ویندوز XP است .
در حالتی كه از سی دی 98 یا بعد از بوت شدن سیستم فرمان FDISK را اجرا كنید.
در این قسمت 4 گزینه وجود دارد . یكی برای ایجاد پارتیشن
یكی برای فعال كردن یك پارتیشن
یكی برای حذف پارتیشن
و گزینه چهارم نیز به شما امكان مشاهده پارتیشن های موجود را می دهد .
برای ایجاد پارتیشن جدید و در صورتی كه هارد شما به اصطلاح آكبند است باید از گزینه 1 استفاده كنید. در زیر منوی این قسمت 3 گزینه دیگر در دسترس شما است . اولین گزینه را انتخاب كنید. برنامه بطور اتوماتیك شروع به شناسایی و تعیین ظرفیت هارد می كند . پس از تكمیل این فرایند باید مقدار فضای مورد نیاز برای درایو اولیه خود را در این قسمت وارد كنید./ به عنوان مثال در صورتی كه مقدار فضای مورد نظرتان برای درایو اول یا 5 گیگیا بایت باشد باید مقدار 5000 را وارد كنید.
پس از ایجاد این هارد مجددا شما باید از دستورات پیروی كنید تا فضا ها باقی مانده نیز به عنوان فضای تعیین شده انتخاب شوند.
سپس باید سیستم را مجددا راه انداز ی كرده و درایو های ایجاد شده را فرمت كنید.
یكی دیگر از روش های موجود استفاده از سی دی ویندو ز Xp است در این حالت پس از بوت شدن و انتخاب یكبار كلید enter و یكبار f8 صفحه ای نمایان می شود كه به شما امكان مشاهده میزان فضای سایت را می دهد .
در این قسمت با انتخاب گزینه حرف c می توانید میزان فضای هارد مورد نظرتان را تعیین كنید. سپس مجددا گزینه c را انتخاب كنید. تا فضا های مورد نظرتان ایجاد شود. پس از تعیین میزان فضای مورد نظر باید هارد را فرمت كنید.

در شیوه دیگر و در صورتی كه شما در سیستم تان ویندوز دارید و نمی خواهید كه آن را فرمت كنید . باید از نرم افزار های پارتیشن بندی همچون partishanmagid استفاده كنید.

مشاور : سعيد شاه ملكي | پرسش : جمعه 7/9/1382 | پاسخ : دوشنبه 10/9/1382 | | | 0 سال | اينترنت رايگان | تعداد مشاهده: 11 بار

تگ ها :

UserName