کد: 311695

پرسش

با سلام و عرض خسته نباشید
وقتی ویندوزXP بالا می آید یك پنجره بالون مانند هم در كنار ساعت باز شده و این پیغام خطا را می دهد Error Hard Unknown این پیغام برای چیست؟
سوال دیگرم هم این است كه سیستم من Stand By نمی شود و در ضمن باید بگویم كه گرافیكم سالم و درایور آن هم به صورت كامل نصب است
اگه میشه راهنماییم كنید
با تشكر:محسن
- 20 ساله - دیپلم

پاسخ

با سلام
دوست عزیز به نظر می رسد مشكلی در هارد شما وجود دارد. شما ابتدا باید هارد را چك كنید. برای این كار در قسمت Run‌ دستور cmd را اجرا كنید. سپس دستور chkdsk c: و chkdsk d: و ... را برای همه درایورها اجرا كنید. بعد از هر مرحله قسمت Bad sector را نگاه كنید تا ببینید آیا هارد بدسكتور دارد یا نه. سپس با استفاده از برنامه HDD Health هارد را چك كنید. سپس برنامه Partition Magic را اجرا كنید و ببینید آیا این برنامه اشكالی را در پارتیشن ها نشان می دهد یا نه. سپس با این برنامه بر روی هر پارتیشن راست كلیك كرده و Check for errors را انتخاب كنید و پارتیشنها را چك كنید.
مراحل بعدی پارنیشن بندی مجدد كل هارد و فرمت سطح پایین است كه در صورت موفق نبودن كارهای بالا انجام می شود توضیحات خاص خود را دارد.
اگر كلید Standby را در سیستم ندارید و به جای آن Hibernate وجود دارد معلوم می شود كه كارت گرافیك شما در ویندوز نصب نشده است. برای فهمیدن اینكه كارت گرافیك به طور كامل نصب است یا نه بر روی Desktop راست كلیك كرده و Properties را انتخاب كنید. به تب Settings بروید و بر روی Advanced كلیك كنید. در این قسمت به جز 5 تب ویندوز باید یك یا چند تب اضافی برای تنظیمات كارت گرافیك را ببینید. در غیر اینصورت كارت گرافیك در ویندوز نصب نمی باشد.
اما اگر كلید Standby وجود دارد ولی موفقیت آمیز نیست باید كارهایی را كه در سوال شماره 291153 آمده است را انجام دهید.
موفق باشید.

مشاور : آقای رحمتي زاده | پرسش : پنج شنبه 2/6/1385 | پاسخ : چهارشنبه 8/6/1385 | | ديپلم | 20 سال | رايانه | تعداد مشاهده: 12 بار

تگ ها :

UserName