کد: 311612

پرسش

سلام
به نظر شما، برای طراحی سایت كدامیك از زبان پی اچ پی یا ای اس پی بهترند؟
متشكرم
- دیپلم

پاسخ

با سلام
دوست عزیز در صورت استفاده از زبان PHP نیازی به سرورهای ناپایدار پر از اشكال ویندوز ندارید و می توانید با سرورهای ارزان قیمت و امن و پایدار لینوكس كار كنید. همچنین به جای SQL می توانید از MySQL استفاده كنید كه بهتر است. به طور كلی هر چه بتوانید به محصولات مایكروسافت وابستگی كمتری داشته باشید بهتر است. البته فكر می كنم از نظر قدرت ASP و ASP.NET و نسخه های جدید آن پیشرفتی سریعتر از PHP داشته و قویتر باشند. در صورت استفاده از ASP باید خود را با نسخه های جدید آن و تكنولوژیهای مایكروسافت كه هر روز تغییر می كنند به روز كنید و این كار كمی مشكل است.
asp زبان اسكریپت نویسی اختصاصی Microsoft است. در حقیقت asp یك زبان اسكریپت نویسی نیست بلكه یك شاخه از visual basic است به همین دلیل asp برای كسی كه با visual basic آشنایی دارد ساده است.
از مزیتهای php نسبت به asp می توان سرعت پایین asp را مثال زد. asp از معماری مبتنی بر com بهره می گیرد از این رو هنگامی كه یك برنامه نویس asp به پایگاه داده ها دسترسی پیدا می كند و روی سرویس دهنده چیزی می نویسد از طریق محدودیت های com در سریس دهنده nt یا یك لایه os دیگر كمك می گیرد. این سر بار com می تواند اضافه شده و در عملكرد متوسط برای چیزی بیش از page delivery ساده با ترافیك متعادل نتیجه بدهد همچنین asp دقیقاً آماده انتقال و اجتماع بوسیله ابزار gnu و محیط یا سرویس دهنده های open source نیست.
از انجایی كه asp یك سیستم اختصاصی مایكروسافت است اغلب بروی سرویس دهنده های اطلاعات اینترنتی انها بكار میرود كه تقبل asp برای سیستم های 32 بیتی ویندوز محدود می كند كه همان جایی است كه به عنوان تكه كد مجانی برای اكثر مشتری های سرویس دهنده ارائه می شود. در مقابل php با تمام سرویس دهنده می تواند بدون هیچ مشكلی عمل كند.
نسخه هایی برای UNIX وجود دارد " chillisoft asp را ببنید " و همچنین مفسرهای asp متعددی برای سیستم های دیگر و سرویس دهنده وجود دارد اما برایند هزینه و كارایی در تعیین نظر اثر می گذارد راه حل این مسئله می تواند استفاده از برنامه asp2php كه asp را به php تبدیل خواهد كرد.
با این وجود asp.net پدیده ی بسیار متفاوتی است كه من اطلاعات كاملی از آن ندارم. اینده ممكن است كارایی مطلوب و ارتقاء در scaling را به ارمغان اورد این با استفاده از معماری ne/com و محیط مدریت بدست امده است اگر چه فوائد ممكن است تنها نصیب كسانی شود كه با سرور های مرتبط متعددی به سختی كار می كنند.
موفق باشید.

مشاور : آقای رحمتي زاده | پرسش : چهارشنبه 1/6/1385 | پاسخ : سه شنبه 7/6/1385 | | ديپلم | 0 سال | رايانه | تعداد مشاهده: 21 بار

تگ ها :

UserName