کد: 311323

پرسش

سلام خوبید؟ چه خبرا؟
بنده امسال پیش ریاضی میخونم معدل دیپلمم هم تو 19 شد.
درسامون رو از مرداد ماه شروع كردیم(مدرسه)....یه خورده سستی تو خوندن دارم به خاطر اینكه هدفمو روشن نكردم!!می خوام از الان رشتمو انتخاب كنم تا واسه اون قدم بردارم...اینطوری هدفم كنكور نیست....هدفم رشته مربوطه میشه و با تلاش بیشتری درس میخونم!
خیلی پرس و جو كردم از سایت رشد هم استفاده كردم سه تا رشته تو انتخاب كردم:
1-عمران - 2-مهندسی پزشكی 3-معماری
از اونجا كه به اندازه ی هر پنجره ای كه میسازند یه مهندس عمران میاد بیرون و همچنین چون معماری هم كاملا هنریه و ربطی به فیزیك و ریاضی ندارند میذارمشون كنار...
میمونه مهندسی پزشكی...حالا می خوام بدونم چه دانشگاههای تو تهران(سراسری) این رشته رو دارند و چه رتبه ای می خواد از طرفی كارش در ایران و خارج(مستقل توضیح بدید) چطوریه؟
با تشكر!
موفق باشید و بدون كنكور!
- 18 ساله - دیپلم

پاسخ

دوست عزیز:
مهندسی پزشكی رشته ی جالب و جذابی است كه تقریبا" به رشته ی برق و كامپیوتر نزدیك است.
برای موفقیت در این رشته باید ریاضی و فیزیك و زبانتان ، قوی باشد.
این رشته به علت پیشرفت روزافزون دستگاههای پزشكی و بیمارستانی ، در خارج از كشور بسیار در سطح بالایی است و طرفدار زیاد دارد.
در ایران هم شاید در سطح گسترده و پركاربردی نباشد ولی كم كم جای خود را باز می كند و مسلما" هیچ مهندس پزشكی در ایران بیكار نخواهد ماند.
نگران نباشید!
فعلا" همه ی فكر و برنامه ی خود را روی درس خواندن متمركز كنید و نتیجه را به خدا واگذار كنید.
از معدلتان هم مشخص است كه پایه ی علمی خوب و قوی دارید.
تا جایی كه من یادم هست فقط در 2 – 3 دانشگاه سراسری ایران و یك دانشگاه آزاد ، این رشته ارائه می شود.ولی برای كسب اطلاعات دقیقتر می توانید به دفترچه ی راهنمای شماره ی 2 ، مراجعه كنید.
موفق باشید

مشاور : خانم قزل | پرسش : چهارشنبه 1/6/1385 | پاسخ : شنبه 18/6/1385 | | ديپلم | 18 سال | كنكور کارشناسی | آشنايي با رشته ها و دانشگاهها تعداد مشاهده: 45 بار

تگ ها :

UserName