کد: 311244

پرسش

درمورددانشگاه هایی مثل صداوسیماوپلیس زن و000 كه بدون كنكور دانشجو می پذیرند اطلاعاتی می خواهم0
- دیپلم

پاسخ

دوست عزیز:
اولا" که این دانشکده هایی که شما ذکر کرده اید ، بدون کنکور دانشجو نمی پذیرند !!!
ولی من شرایط هر دو را برایتان می نویسم:
دانشگاه علوم انتظامی بلافاصله بعد از تشکیل نیروی انتظامی در سال 1370 با ادغام دانشگاه پلیس با واحدهای آموزشی ژاندارمری و ..تاسیس شد، دانشگاه علوم انتظامی ، شامل دانشکده های " فرماندهی و ستاد، راهنمایی و رانندگی، جنایی، امنیتی ، مجتمع ویژه کوثر، فنی " است،
شرایط پذیرش پلیس زن:
از بین شركت كنندگان در آزمون سراسرى دانشگاه‌ها افرادى كه تمایل به انتخاب رشته علوم انتظامى در مقاطع كاردانى و یا كارشناسى را داشته باشد با انتخاب كد مربوط و با اتخاذ رتبه علمى در كنكور، به میزان سه برابر ظرفیت پذیرش شده و از بین آنان تعداد نفرات مورد نیاز كه شرایط ذیل را دارا باشند انتخاب مى‌گردند:
1 ـ مسلمان و متعهد به موازین شرعى و اسلامی.
2 ـ ایرانى و پایبند به قوانین و مقررات جمهورى اسلامی.
3 ـ برخوردارى از سلامت جسمى و روانی.
4 ـ دارا بودن حداقل قد 163 سانتى متر.
5 ـ دارا بودن حداقل 18 و حداكثر 25 سال سن.
6 ـ دارا بودن حداقل معدل كتبى دیپلم ۱۵.

مدت دوره:
طول دوره آموزشى براى دانشجویان كارشناسى 4 سال و كاردانى 2 سال مى‌باشد. لازم به ذكر است كه دوره به صورت شبانه روزى بوده و خوابگاه و سایر امكانات رفاهى در اختیار پذیرفته‌شدگان قرار مى‌گیرد.

واحدهاى درسی:
دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی (كلیه گرایشها) برای اخذ مدرگ كارشناسی بایستی حداقل ۱۶۰واحد شامل دروس نظامی . تخصصی و رزمی را بگذرانند
به دانشجویان رشته علوم انتظامی، علاوه بر دروس مصوب وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، دروس تخصصى و ورزش‌هاى رزمى و تخصصى نیز به منظور تقویت قواى جسمانى و كسب مهارت‌هاى لازم در ورزش‌هاى رزمى و دفاع شخصى تحت سه عنوان ورزش رزمى تكواندو، كاراته و جودو ارائه مى‌گردد.
دانشجویان پس از گذراندن دروس آموزش مقدماتی، عمومی، پایه و اصلى طى 4 نیم سال با ورود به یكى از گرایش‌ها دروس تخصصى همان گرایش را مى‌گذرانند.
همچنین پس از گذراندن 10 واحد فوق برنامه، درسى تحت عنوان آموزش مقدماتى كه آشنایى با قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌هاى معمول و جارى در زندگى مقدس سربازى است با اخذ سردوشى نائل خواهد آمد.

دوره‌هاى تخصصى و نوع به كارگیری:
دانشجویان پس از طى موفقیت‌آمیز چهار نیم سال تحصیلى برابر شرایط و ضوابط و با توجه به علاقه‌مندى و میزان معدل تحصیلى و نیاز سازمان در یكى از گرایش‌هاى انتظامی، كشف جرائم، راهنمایى و رانندگی، اطلاعات، ادارى و مخابرات به صورت تخصصى ادامه تحصیل خواهند داد و مجموعاً پس از هفت نیم سال تحصیلى موفق به اخذ مدرك لیسانس علوم انتظامى شده و برابر ضوابط و نیاز سازمانى در یكى از یگان‌هاى تابعه مشغول به كار خواهند شد.
معرفی دانشکده ی صداوسیما :
پس از انقلاب اسلامی ایران ضرورت ایجاب كرد كه این موسسه منحصرا به تربیت نیروی انسانی سازمان صدا و سیما بپردازدابتدا نام موسسه به مركز آموزش فنی و سپس به نام دانشكده صدا و سیماتغییر یافت در سال 1361 مقطع كاردانی تولید این دانشكده به مقطع كارشناسی تولیدارتقا یافت و در سال د1374 دوره كارشناسی ناپیوسته فنی مهندسی مخابرات و در سال 1375دوره كارشناسی ارشد تولید نیز به دوره های دانشكده افزوده شداز سال 1376 رشته های كارشناسی ارتباطات نیز با پذیرش دانشجو به جمع رشته های تحصیلی دانشكده پیوست از سال 1377 شعبه قم دانشكده صدا و سیما با راه اندازی دوره كارشناسی ارشدتهیه كنندگی فعالیت خود را آغاز كرده و دوره كارشناسی ارشد تحقیق درارتباطات جمعی از سال 1378 در دانشكده صدا و سیما راهاندازی شددوره های كارشناسی موسیقی با گرایش سازهای جهانی و كارشناسی ارشدمدیریت رسانه و كارشناسی ارشد تبلیغات بازرگانی نیز از سال 1381 به مجموعه دوره های آموزشی دانشكده افزون شده است اكنون دانشكده صدا و سیما با ارائه رشته های مختلف تحصیلی در سطوح كاردانی و كارشناسی و كارشناسی ارشد بخشی از نیروی انسانی مورد نیازسازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را تامین می کند.
این دانشکده هم از طریق آزمون سراسری و هم از طریق آزمونهایی که خودش برگزار می کند ،
دانشجو می پذیرد . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ، به روزنامه های کثیرالانتشار (جام جم)
مراجعه کنید.
موفق باشید

مشاور : خانم قزل | پرسش : چهارشنبه 1/6/1385 | پاسخ : شنبه 15/7/1385 | | ديپلم | 0 سال | فني و حرفه اي | تعداد مشاهده: 27 بار

تگ ها :

UserName