کد: 311143

پرسش

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.عیدتان مبارك.
آیا با تزكیه نفس به طور كامل ترس انسان بالاخره از بین میرود.
آیا با بالا رفتن مقام معنوی انسان ترس از بین میرود؟رفع ترس(مثلا ترس از بلایای طبیعی) آیا ممكن است؟چه كاری باید یك مومن برای رسیدن به این مرحله انجام دهد؟آیا عرفا از بلایای طبیعی هم میترسیدند؟من فوق العاده منتظر جوابتان میمانم.لطفا بفرمایید چه كار باید بكنم؟میدانید كه هنوز علوم دیگر نتوانسته اند این مشكل را حل كنند.اگر راهی است باید از طرف خدا و دین باشد.من با اینكه مومن هستم و واجبات را رعایت میكنم با اینكه ای حاجت(رفع ترس از بلایای طبیعی)
را از امامان داشتم.ولی باز هم میترسم و این كمی نگاه مرا نسبت به زندگی وحشت ناك كرده.چه كنم حتما حكمتی بوده.ولی این ترس شدید من مانند یك درد شده كه جلوی حركت در زندگی ام را گرفته.مگر حضرت محمد(ص) نفرموده اند كه برای هر دردی دوایی است.دوای درد من به طور دقیق چیست؟لطفا كمی بیشتر توضیح دهید.حاضرم هر كاری را انجام دهم.كه خوانواده ام مر به روانشناسی برده اند ولی جواب نگرفته ام.حالا رو به سوی دستورات دینی كرده ام.تو به خدا به خواطر این روز عزیز بفرمایید كه دوای دردم چیست.
ارادت مندتان
كوهی

- 19 ساله - دیپلم

پاسخ

سلام علیكم
برادر عزیزم
نام فامیل شما مرا به یاد بزرگمردی به نام «شهید كوهی» می‌اندازد. در جبهه‌ها بنده كمتر انسانی را به شجاعت و شهامت آن شهید عزیز به یاد دارم. در یكی از پاتك‌های ارتش عراق در «فاو» این شهید با شجاعتی وصف‌ناپذیر با یك آر پی جی چندین تانك عراقی را منهدم كرد و بالاخره خودش نیز به شهادت رسید. (خداوند او را با یاران سید‌الشهدا محشور كند).
برادر عزیزم. اگر خداوند را حاضر و ناظر بر جهان بدانید و خود را بنده و محتاج به او. دیگر از غیر او نخواهید ترسید. بنابراین باید اعتقاداتان را درست كنید.
مداومت بر خواندن قرآن كریم برای آرامش روحی بسیار مناسب است. آیه‌‌ی معروف به سخره یعنی آیه‌ِ 54 سوره‌ی مباركه‌ی اعراف كه اولش «ان ربكم الله...» است را زیاد بخوانید.
التماس دعا.

مشاور : موسسه پرتو نور | پرسش : سه شنبه 31/5/1385 | پاسخ : سه شنبه 7/6/1385 | | ديپلم | 19 سال | معارف اسلامي | تعداد مشاهده: 17 بار

تگ ها :

UserName