کد: 2805

پرسش

من 17 ساله و با قده 1.82 و با وزنه 98 كیلو هستم و رجیمه خاصی هم ندارم و من ورزش پرورش اندام كار میكنم و الان 6 ماه است كه كار میكنم
من در ابتدا كه به باشگاه رفتم 112 كیلو بودم و با رجیمهایی كه خودم گرفتم توانستم 14 كیلو كم كنم ولی الان دیگه لاغر نمیشم و نمیدونم چیكار كنم اگه میشه شما با توجه به این حرفهای من یك رجیمه خوب به من بدید با تشكر
من منتظره جوابتو هستم
باز هم تشكر میكنم

پاسخ

با سلام
آقای زمین پیما، با قد 182 وزن مناسب شما 72 كیلو است و حداكثر وزنی كه سلامت هستید 82 كیلو است . با وزن كنونی در مرحله چاقی درجه 1 هستید و این جای امیدواری دارد نكته بسیار مثبت برای شما این است كه ورزش می كنید و از این طریق هم انرژی زیادی می سوزانید و هم عضلات بدنتان تقویت می شود و به مرور چربی های بدن شما می سوزد.
شما در سنین نوجوانی هستید نیاز انرژی بدن شما بالاست پس براحتی با كمی كنترل لاغرخواهید شد. ولی نكته مهمی كه باید بیاد داشته باشید اینكه رژیم غذایی شما باید به گونه ای باشد كه به رشد بدنتان به رشد قدی و رشد اندامهای داخلی شما آسیب وارد نسازد بدین معنی كه در عین حال كه كالری آن كنترل شده باشد، محتوی كلیه مواد غذایی موردنیاز شما باشد. براساس وزن مناسب شما و با توجه به اینكه ورزش می كنید انرژی مورد نیاز تان 3200 كیلو كالری در روز است كه برای كاهش وزن بایستی از برنامه غذایی محتوی 2700 كیلو كالری انرژی پیروی كنید. برای تامین این میزان انرژی درطول روز بایستی مواد غذایی شما به قرار زیر باشد.

هر روز 3 لیوان شیر یا ماست كم چربی،
5 تا 6 عدد میوه
1 كاسه سالاد با روغن زیتون كم و بدون سس با هر وعده غذایی همچنین مصرف سبزی خوردن با غذاها
100 گرم گوشت مرغ یا گوشت قرمز به همراه غذاهای حاوی حبوبات و تخم مرغ در طول روز، چربی حداكثر 50 گرم در روز، و شیرینی و تنقلات حداقل یا اصلاً مصرف نشود.
نان 5 تا 6 كف دست
برنج در هر وعده 35 قاشق یا یك بشقاب متوسط
( كلاً برنج و نان 300 گرم در روز)
امیدوارم موفق باشید و ورزش را فراموش نكنید.
كارشناس تغذیه تبیان

مشاور : خانم ولدخاني | پرسش : سه شنبه 13/12/1381 | پاسخ : سه شنبه 13/12/1381 | | | 0 سال | تغذيه | تعداد مشاهده: 21 بار

تگ ها :

UserName